De lezers, die onze adverteerders begunstigen, steunen daarmede indirect het clubblad Reynolds broeder gesneuveld. REDACTIE-NOOTJES, Van Ajax-liedjes Bandjes Eerste Jaargang. Foutieve pagineering van ons vorig nummer. Correspondentie. 16 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Hij legt me de misère uit van vijf, tien afschrij vingen op het laatste oogenblikje. De een niet erg lekker, een ander een spier-opzettinkje van den arm (alsof je met je arm voetbalt I) een volgende weer dat, enz. ad infinitum I En stel je voor, zooeven laat een speler mij op bellen door een vriend, dat hij waarschijnlijk niet Ringringringring telefoon 1 ,,Door een onbekenden vriend!"holt de se cretaris, met een gemelijken blik, weg Het zelfde thema van niet-spelen trilt schijnbaar opnieuw langs de draad Driemaal, viermaal, vijfmaal, zesmaal rinkelt het apparaat En de secretaris eclipseert, noteert, jeremieert, protesteert, desespereert Het is laat geworden, vóór ik den secretaris heb gesproken. Toen ik de deur achter mij dichttrok, wist ik hoe schoon een Zaterdagavond ter elftallensecretariaat is. Reporter. (Wij danken den geachten inzender voor dit veelbe- teekenende stukje proza. Het is inderdaad zeer waar, dat met het afzeggen van aanschrijvingen door vele spelers al te lichtvaardig wordt omgesprongen. Boven staand stukje aan hen ter overdenking! Red) De wreede oorlog, die zoo onnoemelijk veel leed over de wereld brengt en in de oorlog-ende landen bijna geen huis spaart, heeft ook de familie Reynolds getroffen. Een broeder van onzen trainer, Pte R. Reynolds, dienende bij de Grenadier Guards, sneuvelde den isten December j.l. aan het Westelijk front. Een der leidende Engelsche sportbladen wijdt aan Pte R. Reynolds zeer gevoelvolle woorden van waardeering voor hetgeen deze als voetballer presteerde. Deze Reynolds was namelijk doelverdediger en speelde tal van seizoenen met groot succes voor Glossop en Stalybridge Celtic. Wij sluiten ons gaarne aan bij de woorden van deelneming tot de familie Reynolds gericht, in het bizonder voor wat betreft onzen trainer, en zijn daar mede ongetwijfeld de tolk van alle onze leden. (Deze rubriek zullen wij speciaal reserveeren voor onze wenschen en klachtenWij zullen er tevens die mededeelingen in doen, welke voor onze lezersschare van nut kunnen zijn.) Wij zijn, dank zij de medewerking van de uitgevers der Revue, in staat onzen lezers in dit nummer de muziek aan te bieden van het Ajax-liedje uit Lauer's sportief zedenspel Ajax-Blauw Wit, overtuigd velen daarmede een groot genoegen te doen. Het is een aardige melodie en het liedeke verdient wel de aan dacht der Ajax-menschen. Behalve ons fameus ,,Rood en Wit1" beschikken we helaas niet over Ajax-zangen. En deze zijn toch zoo bij uitstek geschikt om uiting te geven aan de vreugde des hartenDe redactie zint reeds lang op het plan een clublied te lanceeren. Het zoeken is echter naar een geniaal musicus, die zoo beminnelijk wil zijn de muziek te schrijven. Wie? Wij kunnen belanghebbenden reeds mededeelen, dat het aantal aanvragen zoodanig is, dat tot aan maak van bandjes voor onzen eersten jaargang be sloten is. Vermoedelijk komen de bandjes op fo.75 a f 1.per exemplaar. In het volgend nummer hierover meer. Besluiten wij voor heden deze rubriek met een rectificatie. Ons vorig nummer is in groote haast gecorrigeerd. Zoodoende ontging het aan de aan dacht van den corrector, dat de zetter doodleuk de pagineering van den eersten jaargang had voortgezet, in plaats van opnieuw van af 1 te nummeren. Het abuis is met dit nummer hersteld. Vlinder. Geen plaats. Volgend nnmmer gaarne. Adspirant. In het volgend nummer de competitie standen van alle elftallen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 8