Varia. Wat hij koos! Een wedstrijd Royal Naval-Ajax in den Bosch. Waarschuwing. Het Bestuur deelt nogmaals met nadruk mede, dat het ten strengste verboden is op het eerste Speelveld te oefenen. Slechts den oefenmeester is het veroorloofd, veld en weder dienende, met eenige eerste elftalspelers op oefendagen van het terrein gebruik te maken. Onze groundman heeft ter zake strenge instructies van het Bestuur gekregen. Een nieuwe kleedkamer. Onze fuif. De Gouden Meerbekerwedstrijden. Intermezzo. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX. 15 Tijdens den wedstrijd Ajax—Haarlem. Twee sup porters zijn het heelemaal niet eens over het al of niet rechtvaardige van 'n arbitrale beslissing. Hevige choc d'opinions! Onrustige gebaren van den een, woeste blikken van den ander. De eerste hij staat bekend als een uitstekend bokser, maar tevens als een door-brave kerel krijgt het eindelijk te kwaad. Hij richt zich tot zijn tegenspreker en dezen de linkervuist offreerend, jokt hij: „Dit is het gasthuis!" Vervolgens hem de rechter- idem aanbiedend„En dit het kerkhof! Ge kunt kiezen Toen koos de ander het hazenpad! J. P. G. In het laatst van het seizoen gaat ons eerste elf tal zeer waarschijnlijk naar 's Hertogenbosch. De Pers- en Propaganda Commissie van Wilhelmina, met aan het hoofd Emile Cohen, heeft de handen aan den ploeg geslagen om den voetballiefhebbers in den Bosch een smakelijk voetbalgerecht voor te zetten. Daarbij is het oog gevallen op een wedstrijd Royal Naval-Ajax. Met de aangename herinneringen aan ons bezoek te 's Hertogenbosch en den spannend- sten wedstrijd, welke wij ooit op het Ajax terrein bijwoonden (0-0 tegen de Royal) belooft dit uitstapje iets zeer bizonders In verband met de beperkte plaatsruimte in de kleedkamers werd op de Zaterdagavond gehouden Bestuursvergadering besloten tot aankoop van een nieuwe kleedgelegenheid, welke op het tweede terrein naast de oude box, geplaatst zal worden. Verschillende malen werd ons reeds verzocht mede te deelen hoe het met de fuif staat, waarvoor door de Algemeene Vergadering een Regelings-commissie benoemd werd. Wij kunnen nog niets definitiefs mededeelen. Alleen verklapte ons een der Commissie leden, dat de plannen voor de te houden festiviteiten zeer veel beloven. Men hoopte op dit feest tegelijker tijd een of ander kampioenschap te befuiven. Toch niet het Zij zijn weer op komst, de belangrijke wedstrijden om den Gouden Meerbeker! De Regelingscommissie waarin de Secretaris Grootmeijer door den Heer J. van Oudheusden is vervangen, begint eerstdaags met haar moeilijke doch aangename taak. Men wist ons te vertellen, dat de mogelijkheid niet is buiten gesloten, dat de wedstrijden op de a.s. Pinksterdagen gespeeld worden. Deze wijziging, in verband met de mogelijkheid van competitiewedstrijden op den twee den Paaschdag. Zaterdagavond. Ik moet. voor 'n club-aangelegenheid even naar de Oranje Nassaulaan 81. Bel aan en bevind me 'n moment later in de gastvrije woning van den secretaris der elftallen-commissie. Gastheer Telefoneert even, licht mevrouw mij vriendelijk in. Ik laat mijn blik glijden over de paperassen-zee, die de werktafel overspoelt. Ruilformulieren, stapels spelerskaarten (volgens kaartsysteem aangelegd), elf tallen-lijsten alles duidt op een naarstigen elftallen- arbeid". De functionnaris treedt even daarna binnen. Ge bruikelijke begroeting, 'n Speechje over het weer, den storm, die buiten huilt en giert door de zwiepende boomen Apropos, waar ik je over hebben wilde Ringringringring telefoon 1 ,,'n Momentje" en weg is de elftallen-scribus. Ik luister naar den storm en wacht Vanuit de andere kamer hoor ik den heer des huizes druk door den hoorn spreken, protesteerende geluiden alsUw zoon komt altijd op het laatste nippertje, dat is nu al de vierde maal Na 'n paar minuten bevind ik me weer vis-a-vis papa Koolhaas.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 7