Ajax IV. De wedstrijd D. E. C. Ill - Ajax IV is een spannende ontmoeting geworden. De achterhoede heeft kranig stand gehouden. Mast en v. d. Berg hebben, naar verluidt, hardnekkig verdedigd De voor hoede minder in actie. Vooral Lus bleek er bijster weinig idee in te hebben en scharrelde meer in de achterhoede dan op zijn vleugelplaats. En dan nog wel iemand, van wien men beweert, dat het een speler van bizonderen aanleg is. Niet gaan peuteren Lus, je plaats houden en de animo er in! Wij wonnen op het randje af met i-o. Aiax V. Met belangstelling hebben wij met ver schillende Ajax-bestuurderen een groot deel van de ontmoeting Ajax V-Amstel III bijgewoond. En allen waren het er roerend over eens, dat er heel aardig gespeeld werd. Vooral de voorhoede heeft staaltjes van doordacht voetbal ten beste gegeven. De center voor v. d. Weerden en de rechtsbinnen Smit uitste kend. De laatste hoede zich er voor het leder te lang bij zich te houden. Tegen groote en krachtige verdedigers, als het Amstel elftal telt, is dit toch zonder succes. Dabrock heeft zeer verdienstelijk als links-buiten gedebuteerd. Wij hebben niet te veel van die buitenspelers, dus elftal-commissieleden uwe oogen op dien knaap gevestigd s.v p. Ajax VII ontving de kampioenen D. E. C. IV. Met wind achter waren wij met de rust met 1-0 voor, dus een goede kans op een gunstig resultaat! Wat zegt U? Wij verloren met 12-1. Onze reserve-keeper maakte verschillende blunders en hoe Oudheusden en Velzing ook werkten met al het jonge vuur wat nog in hen is, hoe de „Vlinder" ook dwarrelde, niets was bestand tegen den doelpuntenhonger der D. E. C.-ers. Een dozijn maal stopten zij den bal in ons net. Ajax VIII bond op ons veld den strijd aan met Neerlandia IV. Een groot gedeelte van den wedstrijd hadden wij het beste van het spel. Tot even voor het einde was de stand zelfs 2-1 voor Ajax. Toen Ajax B adsp. trokken den Polder in naar Ger maan adsp. De competitiewedstrijd werd niet gespeeld, echter werd overeengekomen een oefenwedstrijd te houden. De jongere generatie van Ajax slaagde er in een overwinning met 3-0 te bevechtenzonde en jammer, dat de aangestelde scheidsrechter niet ver scheen. Athletieknieuws. Van onze Enquête-Commissie. Voorgesteld als werkend lid, de Heeren: M de Casseres, St. Anthoniebreestraat 92, door L. Schweiger en M. J. Koolhaas. als adspirant lid, de jongeheeren: als ondersteunend lid, de Heeren: CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 13 speelbaar en het wedstrijd veld van het eerste, ons schitterend gedraineerd matchveld, onbespeelbaar 1 De wegen eens consuls zijn ondoorgrondelijk! Zoo trokken wij er dan maar vol goeden moed op uit om weer eens een kijkje te nemen bij de verschillende reserve-elftallen. Kamp was als verdediger krachtdadig genoeg en werd daarbij zeer verdienstelijk gesteund door Vun- derink, welke in de laatste maanden flinke vorde ringen gemaakt heeft. Met de pauze waren wij met 2-1 achter. Daarna scoorden wij drie goals en daar Amstel tweemaal Ronday passeerde, was een gelijk spel, 4-4, het eindresultaat. kwamen de Neerlandianen los, scoorden tweemaal en smaakten het zoet der overwinning, ons achtste in zak en asch achterlatende. Wel is waar is het athletiekseizoen nog verre en is het nog niet de tijd aan de voorbereidende werk zaamheden voor de a.s. season directe aandacht te schenken. Echter, wij zijn waeksaem. Voor heden het volgende nieuws: Het ploegje Ajacieden, dat den vorigen zomer in de stedekens benoorden het IJ heeft deelgenomen aan de verschillende wedstrijden van den Noord- Hollandschen Athletiek Bond, en daar officieus in meer dan één nummer het kampioenschap behaalde officieus, omdat wij niet aangesloten waren bij den N. H. A. B. zal met genoegen vernemen, dat Ajax thans tot genoemden bond is toegetreden, zoo dat wij ons t. z. t. nu officieel zullen kunnen plaatsen. Hopen wij bij voorbaat dat dit het geval zal zijn. M. J. KOOLHAAS. J. A. Kokee, Ruijsdaelstr. 64, door Fons en Joop Pelser. H. v. d. Wetering, Kerklaan 29, Watergraafsmeer, door D. en F. Levendig. L. Benjamins, Groen van Prinstererstraat 56, door het Bestuur. J. H. v. Dalen, 2e Oosterparkstr. 199, door het Bestuur. M. Roos, 3e 92, B. Hommes, Prinsengracht 36, J. J. aan Opzeeland, Quellijnstr. 155, A. Andriesse, de Laraissestr. 33, door J. Ph. Geerlings en Tj. de Munnik. J. Balder, Vrolikstraat 252, door D. en F. Levendig. A. de Ruijter Jr., Marnixstr. 163 door Gebr. Pelser. W. P. van Zwol, Bentinckstr. 77, H. Monsees, 2e Egelantierdwarsstraat 13, door het Bestuur.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 5