Ajax III- Wilhelmina Vooruit II leverde een walk-over voor ons derde elftal op. Met 6O werd gewonnen. Vooral Bieshaar heeft in de voorhoede verdienstelijk gespeeld. Zondag a. s. tegen Blauw Wit III op het terrein der tegenpartij. Dan gaat het er op of er onder Ajax IV moest ODE. II bevechten, tegelijkertijd dat Ajax I speelde, dus in de middaguren. Een verzoek aan O.D E. om den wedstrijd des morgens te spelen was van de hand gewezen. Hulde aan onze jongens dat zij toch voltallig opkwamenDe O.D.E.'ers keken sip op hun neus, dat we au grand complet verschenen. Wij wonnen met 3 1. t Ging niet door O.D.E.'ers, dat foefje! Ajax V trok naar R.U.C. II en won eveneens, n.l. met 6O. Van dezen wedstrijd ontbreken ons bizonderheden. Ajax VI moest de meerderheid erkennen van A.F.C. V. Destijds hadden wij den thuiswedstrijd met 9o verloren en door thans in den uitwedstrijd slechts met 3 - O in de minderheid te blijven, geeft dit elftal bewijs van vooruitgang in de spelkwaliteit. Ajax VII kreeg van A.F.C. VI ook al klappen, al was het verschil niet bijster groot. Het werd een spannende ontmoeting met als einduitslag 32 in ons nadeel. Ajax IX wist waarlijk voor de eerste maal het net der tegenpartij te vinden. Diemen scoorde even wel drie maal. Nu de zware nederlagen achter den rug zijn, verwachten wij binnen kort de eerste over winning. Ajax A adsp. Geen reden tot vreugde over de benjaminnetjes. Met 1O van Hortus te verliezen en dan op eigen terrein 1 Dat moet anders worden, jongens 1 Ajax B adsp. dachten er anders over en speelden weer een gelijk spel, n.l. O—O tegen de Blauw Wit adsp. Zondag, 10 Februari 1918. Het Ajax-terrein afgekeurd! Ons Bestuur teekent protest aan. De lagere elftallen. 12 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Kooge 'n schuiver in het roode huisje deed verdwij nen, wisten we, dat het zaakje gepiept was. We hebben een poosje bij Andriesse gestaan, maar het was er zoo rustig bij hem als in een leesmuseum. Verder dan Prins kwamen de roodhuiden niet. Den geheelen wedstrijd hebben wij niet bijgewoond en mogelijk hebben we daarom nog veel gemist, maar toch een volgend keer hopen we ons tweede weer eens op een beter veld te zien. Een modderballet leent zich slecht tot bespreking. Het afkeuren van ons terrein op Zondag ioFebr. j.l. heeft bij ons achtereenvolgens gevoelens van teleurstelling, verbazing en ergernis gewekt. Teleurstelling, omdat opnieuw een kostbare Zondag verloren ging, in dit geval des te onaangenamer waar èn Sparta èn Ajax reeds beduidend met haar programma ten achter zijn. Verbazing, waar terreins- en weersomstandigheden Zaterdags de beste verwachtingen rechtvaardigen en zelfs een eventueele regenval, gezien den gunstigen invloed van den wind, nog geen directe vrees voor onbespeelbaarheid behoefde op te leveren. Ergernis, toen Zondagmorgen alras bleek, dat de consul blijkbaar met een en ander onvoldoende of in het geheel geen rekening heeft gehouden, met het prettige resultaat dat wij Zondag j.l. met een afgekeurd doch zeer bespeelbaar terrein zaten. Sic I Wij hebben alle waardeering voor den opofïferenden arbeid van de N.V.B -Consuls, die in de vroege ochtenduren bij weer en ontij er op uit moeten om terreinen te keuren, doch wanneer zulk een func tionaris blijk geeft 'n ietwat kortzichtigen kijk op de dingen te hebben, en met een schroomvalligheid, die sterk neigt naar het naïeve, terreinen afkeurt, moeten wij een krachtig woord van protest doen hooren De heer Timmermans is in dit geval al zeer ondes kundig te werk gegaan, in welke meening wij niet alleen staan, en heeft daarbij Sparta en ons een heel slechten dienst bewezen. Het is dan ook volkomen juist, dat ons Bestuur zich onverwijld tot het Bondsbestuur wendde en zeer ernstig tegen dit slappe gedoe des heeren Timmer mans protesteerde. Weliswaar is daarmede de verloren dag niet gered, doch waar dit geval niet op zichzelf staat (denk o.a. aan Ajax-O. D. E., vorig seizoen) is er aanleiding op verandering aan te dringen, zoodat ons voortaan onnoodige stagnatie, met de aankleve van admini stratie en andere moeielijkheden, bespaard zal blijven. De terreinen van Ajax I en Ajax II „afgekeurd" wegens onbespeelbaarheid. Een boffertje voor de lagere elftallen, daar o.a het vijfde elftal nu de be schikking kreeg over het uitstekend bespeelbare tweede terrein. Onze achterterreinen uitstekend be-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 4