Uit den wedstrijd Ajax-Haarlem. A. F. C. Ill-Ajax II. CLUBNIEUWS DER A. F. C AJAX li Berg teweeg bracht Het was van weerszij den een krachts inspanning tot het uiterste, met als eerste stadium een overdonderend spel van Haarlem, dat onze ver dediging tot een zich geheel geven dwong. Dan trad een phrase in, waarbij de krachtsmeting eeu meer evenwichtig beeld gaf, terwijl ten slotte vrijwel de geheele tweede speelhelft een overwicht der gastheeren niet te miskennen viel. De gesteldheid van den bodem 'n laagje modder over een hard bevroren grond heeft ongetwijfeld aan het spel afbreuk gedaan, hoewel het aanpassings vermogen van beide ploegen lof verdient. Tot het uiterste geprikkeld zijn links en rechts overtredinkjes begaan, door Meerum Terwogt tamelijk zwaar aangerekend, na tuurlijk met de goede bedoeling de gemoederen te kalmeeren. Maar het bleek wel eens olie op het vuur te zijn en werkelijk droeg het spel meermalen beslist het karakter van ruwheid. Volgens de Haarlemsche pers was de Roodbroekenploeg door de gesteldheid van het terrein niet in staat haar fijne short passing in practijk te brengen. Hoe dit zij, het spel der Haar lemmers was niet toereikend Ajax een nederlaag toe te brengen, zelfs niet ondanks het forsche element, dat zij er in legde. Het was werkelijk zeer zot in eeu Haarlemsch blad te lezen, dat Ajax door meerdere physieke kracht wonl Kletskoek. Juist Haarlem speelde op die kaart, echter zonder succes. Er zijn nog steeds betere eigenschappen om een wedstrijd te winnen. Een der eerste daarvan is tactiek, een tweede goed samenspel. Dit laatste miste de Haarlem-aanval in groote mate. Wat onze mannen betreft; er is uit stekend werk verricht. Onze verdediging had een bizonder zware taak, vooral in de eerste drie kwartier en de hartstochtelijke stormloopen der roodgebroekte heeren eischten 'n maximum weerstand. Dapper is evenwel die weerstand geboden. Middenlinie en voorhoede verder werkten ernstig samen om Augenent, die het Haarlem doel op schitterende wijze verdedigde, te belagen. Het elftal verdient waarlijk een woord van hulde (Cliché welwillend afgestaan door de Revue der Sporten). In smeekend opzien! voor het kranig presteeren en deze overwinning is een hartelijke felicitatie aan Joop Pelser en zijn mannen waard. Wij zouden gaarne uitvoerig de details van dezen geweldigen strijd memoreeren, echter onze plaats ruimte laat dit niet toe, en wij volstaan dus met enkele momenten uit de worsteling tusschen de beide concurrenten te beliéhten. Haarlem met vier invallers, die bijna stuk voor stuk eene versterking van het elftal bleken, speelt eerst met de zon in den rug. Overdonderend is het optreden der ploeg en binnen 5 miniten scoort zij. Tot groote teleurstelling wordt hét punt echter wegens buiten spel geannuleerd. Langzamer hand werkt Ajax zich los en beantwoordt de verwoede Haar lem-aanvallen. Na 25 minuten scoort v. Dort uit een pracht- vöorzet van de Natris onhoud baar 1 o). Het gejuich dat losbreekt tart elke beschrijving. Rust treedt met deze score in. De tweede helft stelt Ajax in de gelegenheid haar superioriteit te bewijzen. Onze mannen ne men het spel geheel in handen en de uitvallen van Haarlem zijn sporadisch. Uit de penalty voor een hands van Thomas binnen het strafschopgebied scoort Gupffert no. 2. En hiermede is de strijd vrij wel beslist. Vergeefs tracht Haarlem het tegenpunt, dat zij overigens vol komen verdiende, te halen en als Meerum affluit staat Ajax vaster dan ooit op de eereplaats. 0-2. Op een absoluut onbespeelbaar veld bonden, reeds in de morgenuren, onze reserves den strijd aan tegen de ,,Reds", 3e editie 1 Wij konden al spoedig constateeren, dat rood-wit superieur was aan onze buurtjes, getuige de onafge broken aanvallen op het A. F. C.-doel. Heel spoedig ging 'n vinnig schot van links via de paal het net in en toen niet lang daarna de kleine, maar dappere

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 3