1 Voor „Ajax". INDRUKKEN. Ijsvermaak. Van onze Elftallen-Commissie. Ajax I: J. C. A. Smit, V. Pelser, F. Couton, H. Hordijk, J. Pelser, G. B. Terwee Jr., J. 1). de Natris, J. L. v. Dort Jr., Th. J. F. Brokmann, F. W. de Haan, W. H. A. Gupflert. Ajax li: C. Andriesse, P. J. Prins, A. M. M. Bus- bach, A. J. ten Herckel, A. J. de KruijfT, J. J. Grootmeyer, J. Goossen, J. H. de Vos, M. Lucas, H. A. G. Z. Kooge, A.J. Maasen. Ajax III: G. H. Ziegeler, F. H. Schoevaart, F. Le vendig, L. F. Dekker, A. M. Prins, M. G. H. H. Pijnappels, F. Gehrels, J. Rodenburg, J. Grim, J. Bieshaar, J. L. Dobbe. Ajax IVG. J Masselman, W. Mast, J. de Boer Jr., J. H. Martens, K. Gomes, H. W. P. Lus, J. Couzy, D W. van Raan Jr., D. van Leeuwen Jr., L. v. d. Berg, K. v. Kasteel. Ajax V: N. Ronday, H. J. Brink, J. de Groot Jr., J. H. Brandt, R. P. J. Vunderink, J. C. Da- brock, J. Arnold, E. Bakker, C. v. d. Weer den Jr., A. H. G. Smit, Joh. J. Bosch. Ajax VI: s. v. Heume, G. de Jongh, G. H. Eiser man Jr., J. Lindenberg, K. W. v. d. Toorren, L. H. B. Hiilsman, F. W. Höhle, J. W. Hoeffnagel, J. G. P. N. Los, C. M. Groene- veld, J.V d. Vlis Ajax VII: A. Kool, J. A. Möhrs, J. S. v. d. Vijver, H. Verstraten, J. L. Smit Jr., W. H. C. Lieven, J. Visser, C. G. v. Ede, J. Cohen, Chr. Alings, N. J. P. Smith. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Ik rolde opnieuw en liet me maar weer gedwee trappen, liefkoozend, voorzichtig, met wiskundig be rekende zetjes, of wild ,,ins Blaue hinein" Verschoppeling deed weer zijn werk..... J. P. G. Wie nooit achter het bruine monster sjouwde Op 't voetbalveld, met lorsch beschoeiden voet, Beseft ook niet hoe heerlijk 't is, en zoet, Als d' eigen club het vreemde elftal knauwde. Je hebt geen last van warmte of van koude Als bruisend stroomt van sportvuur't jonge bloed, 't Doet je longen, hart en borst en spieren goed, Als heel de week de stadslucht je benauwde. Slechts hij die lui achter de kachel blijft, Te zwaar, te loom, te log haast om te loopen, Is 't die alleen nog maar op voetbal kijft Omdat ie zelf te slap en te verwijfd, En aan 'n goal zich zelf maar op te knoopen Is 't eenige wat hem nog overblijft. v. d.'Bosch. Voetballer was hij, met hart en ziel. Je kon het aan hem zienaan z'n houdingz'n gang, maar vooral aan z'n beenen... z'n „voetbalbeenen". Toch speelde hij niet eerste klas. z'n spel was slechts middelmatig, hij was evenwel een hartstochte lijke doorsjouwer, nooit moe, nooit wanhopende aan de zege, al verloren ze ook met dubbele cijfers. Z n Zondag was bedorven als hij niet gespeeld had, en dan eerst kwam hij weer in z'n humeur, als hij de aanschrijving voor den volgenden „den te spelen wed strijd" thuis kreeg. Kwamen de spelers van de eigen partij niet op, dan liep hij door de kleedkamer gelijk een beer in z'n kooi. gruwelijke verwijten en verwenschingen slingerend naar de hoofden der onverlaten. Zes Zondagen had hij nu al niet gespeeld. Was het wonder, dat hij met een nijdigen kop rondliep? Toen kwam er wéér een aanschrijving. de zevende. Hij fleurde er van op. Eindelijk 1 Nu zou het dan toch doorgaan. Dat zou een pracht-Zondag wordeneerst zélf spelen, om elf uur, en dan 's middags op de tribune kijken naar het eerste! Alle wedstrijden uitgesteld wegens ijsvermaak. Een donderslag aan een helderen hemel! Ijsvermaak? Waren ze gek? Er ging toch niets boven het voetbal- vermaak Ging de voetbal dan niet „über alles" Als „sportsman" bond hij toch de smalle ijzers onder, hoewel hij niet kon schaatsenrijden. Den geheelen dag krabbelde hij met mannen moed op eep sloot van een paar meter breed, achter z'n tuin. Hij zwoegde.... zweette... viel... stond weer op en struikelde. bond en vèr-bond z'n schaatsen, z'n schaatsen die telkens weêr loszaten en die hij maar niet recht onder z'n voeten kon krijgen l Toen hij 's avonds „bondgeplekt" thuiskwam was hij slecht te sprekenging dadelijk naar bed! Had een nachtmerrieIjsvermaak I W.-2-i-'i8. Vlinder. De elftallen-commissie stelde de volgende elftallen vast voor de maand Februari a s.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 7