Ajax V ontving Spartaan III. In den IJpolder ver slagen op 28 Oct. van het vorige jaar, wisten wij ook nu niet te winnen. Met 43 bleef het vijfde in de minderheid. Ajax VII, dat de thuiswedstrijden tegen V.V.A. V in den aanvang van het seizoen met 14O won, speelde thans uit tegen hetzelfde elftal. Wij hadden minstens op 6—0 gerekend, maar werden Zondag avond danig teleurgesteld door de telefonische tijding vaneen gelijk spel (4—4). Een kostbaar puntje ging hier teloor 1 Ajax VIII deed ditmaal niet onder voor de groote cijfers waarmede Ajax IX tot heden verloor. Een nederlaag met 6—1 tegen Ahrends II is te grootI Ajax adsp. B waren te Sloterdijk bij Steeds Voor waarts adspiranten. Onze speciale verslaggever meldt ons dat hij genoten heeft van een aardigen wedstrijd, welke puntloos eindigde. Voor de rust hadden wij het beste van het spel; na de rust hebben onze jongens zich met mannenmoed verdedigd. Mixeö Pickles. Van de reis naar V. O. C. Eenigzins uitvoerig! CLUBNIEUWS AjaX IX. Gelukkig betere tijding over IX. Wij boeken al betere cijfers I Een uitwedstrijd tegen M.V K. II slechts met 3—0 te verliezen wijst op vooruitgang. De groote tegenscores schijnen de be langstelling niet te verminderen. Bravo! Verschillende jongens met aanleg telt dit elftal. Wij hebben in de achterhoede een knaap die het zeker leert en in de voorhoede een pitiig „center- voortje" die den weg naar het vijandelijk doel weet te vinden. Op een zeer groote fout dient echter ge wezen. Men hoede zich voor geschreeuw tegen elkaar! Een ieder doet zijn best en als er aangevuurd moet worden is er een aanvoerder. Natuurlijk zal deze kwaal wel van voorbijgaanden aard zijn en wordt het succes ongetwijfeld grooter als de spraakzaamheid in het veld minder wordt. Alles tezamen genomen een resultaat van den jongsten Zondag, waarmede wij niet onverdeeld zijn ingenomen. Men oordeele zelf: goals gesp. gew. gel. verl. v. t. 8233 16 18 IV. Lang vóór zonsopgang mokerde het helsche klep- pertje van de wekker vinnig en lawaaierig de réveillle Ik stiet een geeuw en een verwensching uit naar den goddeloos-rammeienden hamer, die wreedaardig A. F. C AJAX mijn zoeten dommel, benevens de plechtige stilte van den stillen Zondagmorgen verjoeg, sprong ten bedde uit en spoedde mij naar het venster. Hemel! 'n Kille, weeïge mist droop hoorbaar uit de lucht. Druilerig en vol triestigheid lag de straat, 'n Onple zierige rilling voer door mijn leden en ik wierp een zeer begeerigen blik op de plaats, die ik zoo juist had verlaten! Doch dan visioende het door mijn breinAjax—V. O. C. Schieweg, Hörburgers paardetrammetjes Overschie Kampioens kansen Haarlem 't zou wel kunnen, maar... En ik plonsde en plaste vol levenslust in de waschkom. De mist was al lang niet zoo dik meer! We treinden blijgezind door den Hollandschen mistmorgen die ons zoo koud liet als graniet. De boomen (heele bosschen werden het) die we opgezet hebben, liepen over politiek en distributievarkens, over voorjaarshoeden en latest fashions honneur aux dames! goeden smaak, Pericles, Heracles, nog andere klès. E11 dan ook nog 'n pietsje-beetje over voetbal! Toen de trein de Bolsstad binnenjak- kerde, werd één onzer diepbewogen. Zijn neusvleugels trilden verdacht. Maar 't was niet van zenuwachtigheid 1 In Rotterdam hebben we bij Loos met specifiek Zuidhollandsche degelijkheid getwaalfuurd, om daarna met levensgevaarlijke vehikels den Schieweg onveilig te maken! Een auto, zwaar-deftig van bouw, gleed soepel en élégant als 'n sirene langs onze hobbelende paardebeesten, die hun vrachtjes onaangenaam dicht langs de waterkant torsten! Vraag het Couton 1 Behouden en heelhuids arriveerden we echter, op gevangen door twijfelachtige welkomstkreten der Rot- terdamsche jeugd, op de hoeve van de familie Hörburger c. s, De rozeboompjes op V. O. C.'s terrein stonden er, in winterkaalheid, triestig bij. En de zware nevel, die het speelveld in 'n bedenkelijk dichte sluier hulde, droeg er veel toe bij, het toch al niet gezellige milieu van den V.O.C. ground o verwende Ajacieden! in 'n volmaakte ongezelligheid te dompelen! Ik hoopte nu maar op 'n fraaien wedstrijd, ge speeld met élan en heilig vuur, die het drenzende uit den grauwen hemel neersiepelende vocht zou doen „opdrogen" Pauvre Vlokkie! Geen kans! Tot in het diepst van mijn boezem was ik geschokt. Want bijna een vol uur van de anderhalf zag ik wel roodwitte yerseys maar geen Ajax. Gelukkig, dat er oplevingen waren te constateerem

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 5