M Roodwit aan de spits. De lagere elftallen. Ajax 11 beleefde van den tocht naar den IJpolder weinig genoegen. Ons terrein heeft tijden gekend dat het voor de spelers minder aangenaam was om het te bespelen. De vette zuigende klei van den Ajax IV boekte de 4de overwinning. A. F. C. IV werd op ons terrein het slachtoffer. En tamelijk dik ook! 5O wijst op een groote meerderheid. Zoo doende blijven wij concurrent voor een der eerste plaatsen in Afd. I van den A.V.B. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Met de medewerking van een V. O. C.-baek gelukt dat nog slechts eenmaal en het einde van dezen weinig interessanten wedstrijd brengt ons een 2-0 zege. Deze twee puntjes zijn weer binnen Door het verrassende resultaat van den wedstrijd der Roodbroeken tegen de Hanenburgers èn onze overwinning de achtste nu in de t A competitie op V. O. C. staat Rood-Wit weder aan de spits Het is tusschen Haarlem en Ajax een stuivertje wisselen Deze nederlaag der Haarlemsche kampioensadspi- rante, hun toegebracht door de hekkesluiters zal haar moreel effect niet missen, en de „Jan van de Berg-jes" zullen wel erg teleurgesteld zijn. Zeker, maar wat zij vooral ook zullen zijn? Geprikkeld tot het uiterste om a.s. Zondag opnieuw de leiding te hernemen! Het is om zoo te zeggen voor de roodbroeken een laatste kans. Al geeft ook de uitslag Ajax-Haarlem geen feitelijke beslissing inzake het kampioenschap, de wedstrijd van a. s. Zondag is voor beide clubs een der belangrijkste, zoo niet dè belangrijkste. Haarlem zal hiervan, na de nederlaag tegen Quick, doordrongen zijn. En wij! Beseffen ook onze mannetjes ten volle het gewicht van de a.s. ontmoeting? Wij kunnen er niet aan twijfelen en toch willen wij niet nalaten Jo Pelser en zijn mannen op te wekken tot uiterste krachtsi nspanning. Wij vernamen van een enkelen speler geruchten over 't booze plan om te gaan bal-maské-en van Zaterdag op Zondag. Dat zou getuigen van weinig clubgevoel. En wij weigeren dan cok het te gelooven. De captain zal er voor zorg dragen, dat zijn elftal geheel strijdvaardig het strijdperk binnentreedt. We rekenen er op. Wij hopen, dat de palm der overwinning ons zij. Het kan. Maar het zal 'n fameus gevecht worden, naar we overtuigd zijn een eerlijk gevecht. Haarlem zal, o zoo graag, de 2 0 wreken en zich weer nestelen op de begeerde plaats. Ajax zal het onder de aanmoedigingskreten van duizenden beletten I Of niet? IJpolder maakte het terrein van de Spartaan op j 1. Zondag echter absoluut onbespeelbaar. Tot de enkels zakten onze spelers in de kleverige brei weg en hoe in hemelsnaam op een dergelijk veld eerste klasse wedstrijden gespeeld worden is ons onbegrijpelijk. De middenlinies, die letterlijk vastgezogen zaten, hebben weinig aandeel in den strijd gehad. Het beste spel werd nog gespeeld door de vleugelspelers en vooral Vos heeft eenige ernstige trials gedaan om den wedstrijd te redden. Zijn voorzetten plakten echter zoo tegen moeder aarde, dat het geen doen was den bal in het net te werken. Wij begonnen al zeer onfortuinlijk, toen dé scheidsrechter een doel punt van ons annuleerde, daar de desbetreffende speler het leder met den hand zou bewerkt hebben. Een fameuze vergissing, waar een moddervlek op het hoofd van onzen rechtsbinnen duidelijk verried dat het doelpunt correct gemaakt was. Na twintig mi nuten lepelde Grootmeijer den bal, die veel van een kubes weg had, in het net (1-0). Nog voor de pauze maakt de Spartaan gelijk, onhoudbaar voor Andriesse, die inderdaad verdienstelijk verdedigd heeft. Toen het stel in de pauze naar de kleedkamers ging, leek het ons of alle spelers onder de schoenen lange turf gebonden hadden. Groote plakaten IJpolder- klei kleefden aan schoenen en andere voelbaluitrusting. Men ontdeed zich zoo goed mogelijk van de kledder massa en dra ving het tweede bedrijf van dit drijf zand-spel aan Het werd een herhaling van de eerste helft. Hardnekkig werd geprobeerd den bal in het net te duwen, toen de onzen merkten dat gewoon voetbalspel geen succes had. Daarbij komt, dat, blijft men in een dergelijke modder kordaat doorspelen, niemand onvermoeid het einde haalt. Zoo ook hier. Wij raakten danig uitgespeeld. Een laatste poging werd gewaagd. Wel 8 spelers stonden op de penalty- punt te dringen maar alle moeite was vruchteloos. Het einde kwam met 1-1 en lieten wij een kostbaar punt in den vetten Polder achter. Voor boerenkool of spinazie lijkt het Spartaanveld een goed terrein maar voor voetballers is een dergelijk voetbalterrein een nachtmerrie. Door dit resultaat gaan wij aan het hoofd van onze afdeeling met gelijke cijfers als V V. A. II. De twee ontmoetingen tegen dit elftal zullen dus uit wijzen wie het kampioenschap behaalt. Vooreerst houden wij het nog op onze mannetjes!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 4