3 Van week tot week. Zondag 20 Januari. Zondag 27 Januari 1918 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX. Ajax-H. B. S. 10-0. Wintergodje als bij tooverslag verdwenenGeen spoor meer van de sneeuw- en ijsmisère, die de laatste weken stad en land in een voortdurende Au- giusstal herschiep. In de plaats van dat alles een voorjaarskoeltje, zacht als 'n streeling. Is het wonder, dat duizenden liefhebbers zich hadden opgemaakt naar het Ajax-kamp om na langen tijd eindelijk de roodwitte-ploeg weer eens in actie te zien? Hunkerend van verlangen stonden weer de dichte drommen rond de kalklijnen, in afwachting van een tè lang ont beerden Ajax-wedstrijd 1 Huize Ajax bood overigens een zonderling aspect en had, tenminste voor wat de helft der overdekte tribune betreft, veel weg van 'n bootenhuis! Deci meters hoog stond het water onder de planken zetels en het was alleen aan een primitief doch zeer voldoend werkend bruggenstelsel ons bestuur telt waratjes al pontonniers ook in zijn gelederen te danken dat wij droogdraads onze hooge zitplaatsen konden bereiken. De wedstrijd bood helaas weinig interessants. De afslachting van de deftige kraaien van Duinoord, destijds in de jaren van Twaan v. Renterghem zulke gevreesde tegenstanders, was onverkwikkelijk. Natuur lijk kon niet eén Ajacied bezwaar hebben tegen deze inzouting der tegenpartij, doch quasi sportief genot was maar weinig te halen. Wat wel veel voldoening gaf, was de ongekende productiviteit van onze voorhoede. Speciaal in d« eerste speelhelft werd subliem voetbal ten beste ge geven, en de zwoegende zwartrokken waren der wan hoop nabij. Met de rust was het al 6o en hoewel het zich aanvankelijk liet aanzien, dat H.B.S. thans inderdaad braef stand ging houden, zakte die opleving toch weer spoedig bedenkelijk en vier nieuwe gaten in de Haagsche veste vestigden het record van de dubbele cijfers met nul tegenpunten I Het uitvallen van Poppink en v. d. Wilk maakte de situatie voor H.B.S. ongetwijfeld ongunstiger, maar ook zonder deze incidenten hadden wij een inmaak partij durven te garandeeren. Brokmann scoorde 3 maal, v. Dort 4 maal, Haan kopte 2 maal in goede stijl den bal over de doellijn en een tiende doelpunt werd, naar wij meenen, door de Natris gemaakt. Het was niet bij te houden 1 Inmiddels is ons doelgemiddelde door deze éclatante overwinning behoorlijk opgeknapt. En dat kan later van groote beteekenis zijn V. O. C.—Ajax. 0—2. Het vermoeden, dat de wedstrijd tegen de rood zwarte Rotterdammers geen gemakkelijke zou zijn, is maar al te juist gebleken. Onze mannen hebben hard moeten werken vöor de overwinning. De totaal indruk is, dat Ajax de zege volkomen verdiende en dat 'n paar doelpunten meer de werkelijke krachts verhouding beter zou hebben weergegeven. Het begin is voor V. O. C. Onze spelers kunnen zich maar slecht aanpassen in de eerste minuten en het duurt zelfs geruimen tijd, alvorens de Ajaxploeg door beter spel op den voorgrond treedt. '11 Onaan gename mist maakt het spelers en toeschouwers niet bizonder genoegelijk, ofschoon het spel niet noemenswaard door den nevel wordt beïnvloed. Het V. O. C.-spel bepaald zich tot een hecht defen sief. Angstvallig trekken zich de roodzwarten telkens voor doel te samen en het lukt onzen mannen slecht de gewenschte openingen te maken. Rinck, in het V. O. C.-doel krijgt enkele schoten te verwerken^ hetgeen hij op vreemde wijze doet. Echter, hij weet zijn doel schoon te houden, Met enkele snelle doorbraken van Jan en Wim verwachtten we de eersteling, maar 't blijkt steeds 'n illusie. Zelfs als Rinck uit doel geloopen is en Haan keihard inschiet, schuift zich op 't laatste nippertje 'n V. O. C. been voor den bal en de kans is weer verkeken. Aan de andere zijde kunnen Fons en Frans 't zaakje best af. 't Is al bijna rusttijd, als onverwachts 'n subliem schot van v. Dort onder de lat verdwijnt. De kleine Ajax-schare juicht. 't Veld is vrij zwaar en als er soms een Ajacied in de klei blijft steken, gaat er een hoonend gejoel op uit de jochies-bei;)de, die zich niet onbetuigd laat. De tweede helft is vrijwel een herhaling van de eerste. Ook nu begint V. O. C. met veel vertoon de Ajax-veste te belagen, maar op een enkele uitzonde ring hebben de aanvallen weinig op het lijf. Een heel enkele maal ontsnapt de roodzwarte voorhoede aan de bewaking onzer midden en backlinie, doch behalve de dot van 'n kans, die Boerdam miste, is er geen direct gevaar. De stugge verdediging van de Horburgers overigens lang niet meer de oude inspireert de Rotterdamsche ploeg tot 'n geweldig verzet en het lijkt 'n heele toer gaten in Rinck's net te boren.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 3