De oogst. Ajax II was j.l. Zondag bij D. E. C. II op bezoek. D. E. C. I speelde niet, waardoor onze tegenstanders een sterk elftal op de been brachten. Ons tweede was eveneens voltallig. Als linksback debuteerde Reidt, een Engelsch geinterneerde. Het komt ons voor dat deze speler meer zal presteeren als halfback al heeft hij Zondags j.l. veel goeds gedaan als achter speler. Betrekkelijk klein van postuur en kolosaal vlug lijkt hij ons aangewezen voor vleugelhalf. Zijn spel herinnerde ons telkenmale aan dat van Forgens. Ajax IV -V. V. A. III leverde denzelfden uitslag, n.l. 4-1 in ons voordeel. Wij kunnen met dit resul taat bizonder tevreden zfin. De lange rustperiode schijnt onze 4de elftallers goed gedaan te hebben. Ajax VI bracht het op Blauw Wit's terrein tegen het vijfde elftal van de Stadionmenschen tot een puntloos gelijk spel (0-0). Een uitslag waarmede wij het 5de elftal geluk kunnen wenschen. Ajax VII was op bezoek bij O. D. E. II. De O. D. E.- ers waren lang niet volledig. Ons zevende elftal deed dan ook wat het wilde en stelde zich met een 6-0 overwinning tevredeu. Bravo! Ajax IX ontving Avanti 11. Een spel van kat en muis. Jammer dat wij voor muis figureerden! Be halve enkele doorbraken was het een herhaalde aan val op ons doel. Met 9 gaten in ons doelwit moesten wij het loodje lijden. Het wordt meer dan tijd dat onze Elftallen-commissie eenige scherpschutters in dit eiftal plaatst om het doelgemiddelde wat op te beuren. Wij krijgen anders een record te boeken en ditmaal niet in ons voordeel, Van onze Enquête-Commissie. Aangenomen als werkend lid, de Heeren J. Wijnands, J. Los, J. A. llsen, P. Bennink Jr., W.Musch. Correspondentie. 184 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX De sportbladen beginnen geweldig lange artikelen te geven over de dreigende competitie-misère! De N. V. B. moet de competities besnoeien, alle mogelijke seriewedstrijden verbieden, etc. etc., de bond moet dit en dat! Jawel, maar op 't oogenblik zitten we met de groote koek en moeten er door heen knabbelen! 't Wordt secuur zomer vóór we klaar zijn. Als de boterblommetjes de velden gelen worden de kampioenswedstrijden gespeeld Het eerste bleef nog steeds op non-activiteit, daar ook het Ajax-terrein de sneeuwmassa niet vermocht te verzwelgen en verder het U.V.V. veld op Zondag j.l. tegen veler verwachting in „onbespeelbaar" werd verklaard. Gelukkig vallen voor de lagere elftallen weer eenige uitslagen te noteeren: D. E. C. dat met den wind tegen het spel aan vankelijk op onze helft wist te houden, verslapte nadat het spel een twintig minuten oud was. Onze voorhoedespelers slagen er echter eerst na een half uur spelens in te doelpunten. Een van verre inge zonden schot werkt de D. E. C. doelverdediger slecht weg en Kooge loopt keeper en al in het net. Een tam schot van Grootmeijer glipt tusschen de verkleumde vingers van den D. E. C. keeper in het net (wat was het dezen middag ellendig guur en koud!) en even daarna vergroot dezelfde Ajacied onzen voorsprong (3 - o). Nog weet D E. C. een tegenpunt te fabriceeren maar de scheidsrechter, de Heer Herfst, heeft even te voren een overtreding geconstateerd waardoor dit punt geannuleerd wordt. Na de rust gaat ons elftal tegen het windje in! Wij hebben nu een grooter overwicht dan voor de pauze maar de D. E. C. uitvallen zijn snel en gevaar lijk. Prins en de overige verdedigers moeten dus aanhoudend op hun post zijn en het weinige dat Andriesse te doen krijgt gaat hem gemakkelijk af. Nadat het D.E.C. doel aan groot gevaar is ontsnapt gaat D. E. C. er van door. Even wijfelen in de achterhoede en D. E. C. maakt een welverdiend tegen punt. Dit werkt prikkelend op ons voorhoede-vijftal. De D. E. C. keeper krijgt handen vol werk en be zwijkt tenslotte nogmaals voor een schot van Groot meijer (4-1). Nog enkele kansen gaan voor beide partijen verloren en als de scheidsrechter, welke uitstekend voldeed, eindigen blaast hebben wij ons van een gevaarlijken concurrent voor de eerste plaats ontdaan. De overige vastgestelde ontmoetingen gingen niet door. Afgevoerd van de candidaten lijst de adspiranten J. Zoeten, J. G. v. d. Broek, C. Erkens, G. Blok. Als adspirant lid, de jongeheeren: J. H. Melcher Tilmes en G. de Boer. Als ondersteunende leden, de Heeren: R. Oudes, Mr. H J A. J. Niemeijer, J. Gelder, Mr. H H. Sikkema, L. Prins, J. Plekster, M. Turksma, F. Arends, H Timmer. Oranje Nassaulaan 81 b. M. J. KOOLHAAS, Telefoon Z, 3333. Secretaris. Wie van onze lezers kan ons helpen aan de nummers 1 en 2 van ons blad? De aanvragen voor deze nummers van abonné's welke de jaargang willen doen inbinden, is dermate groot, dat wij anders ver schillende lezers teleur moeten stellen. Wie heeft de jaargang toch niet compleet en wil afstand doen van deze nummers? Vlinder. Geen plaats. Volgend nummer gaarne. Nogmaals dank.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 4