Van week tot week. CLUBBERICHT. Wedstrijd programma. Stagnatie in het bedrijf! CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX. 183 het aanvangsuur was het weer zóó miserabel, dat onwillekeurig velen afgeschrikt zullen zijn om den tocht naar de Weesperzij te ondernemen. Er waren tenminste slechts ca. 70 belangstellenden meest jongere leden en we mogen aannemen, dat onder normale omstandigheden de opkomst veel grooter geweest zou zijn. Laten we terstond constateeren, dat regen en hagel ten spijt de wegblijvers ditmaal weer eens groot ongelijk gehad hebben. Groothoff heeft in een is/4 uur durende causerie op zeer bevattelijke en tevens onderhoudende wijze enkele belangrijke en min of meer dubieuse punten van ons spelreglement verklaart, daarbij in hoofdzaak behandelende „de vrije schop" en alles wat daar mede annex is. Reeds uit zijn praktijk als scheids rechter weten we, hoe Groothoff er ten allen tijde vóór was, om het forsche, mannelijke karakter van ons spel te handhaven, doch tevens hoe onverbidde lijk streng hij was, wanneer men zich van ongeoor loofde praktijken bediende om zijn doel te bereiken. Groothoffs theoretische uiteenzetting demonsteerde deze juiste opvatting weer op duidelijke wijze. Aarzel niet zoo waren zijn woorden een gepast gebruik van uwen physieken aanleg te maken, zet gerust een tegenstander forsch op zijde, doch laat den tegen stander liever triumfeeren, dan dat gij hem op onreglementaire wijze belet partij te trekken van zijn meerdere snelheid of behendigheid op het bewuste oogenblik. Groothoff's bepaald boeiende voordracht was wel op de eerste plaats een pleidooi voor het zuivere amateuristische karakter van ons spel. Hoort men dezen uitstekenden kenner van de spelregels in z'n gemoedelijken trant over het optreden van scheidsrechters spreken, dan lijkt alles zoo dood eenvoudig en onwillekeurig vraagt men zich af, zouden nu al die anderen het zooveel minder goed weten? Men vergete echter niet dat Groothoff een zeer grondige studie van het spelreglement gemaakt heeft en hij door zijn optreden in honderden belang rijke ontmoetingen, gelegenheid had om zijn eigen opvattingen van de taak eens scheidsrechters door de practijk te staven. Van de gelegenheid om vragen te stellen, werd gretig gebruik gemaakt en enkele onzer junioren verrasten ons met vragen, die blijk gaven van een juist inzicht van de besproken artikelen. Groothoff s causerie het hartelijk applaus getuigde daar aanstonds reeds van is zeer in den smaak gevallen en we geloven dat het algemeen zeer op prijs zal worden gesteld als de Heer Groothoff zich nog eens beschikbaar zou willen stellen, om b.v. dan eens speciaal de ingewikkelde buitenspel-regel te verklaren. We betuigen 4en Heer Groothoff onzen dank voor zijn bereidwilligheid en spreken den wensch uit, dat wij en alle Nederlandsche voetballers met ons spoedig ook weer van zijn bijzondere kwaliteiten als scheidsrechter in de praktijk, dus als wedstrijdleider, mogen profiteeren. Uitslagen Zondag 13 Januari 1918. D.E.C. II-Ajax II: 14; Ajax TV—V.V.A. III: 4—1Blauw-Wit V—Ajax VI: OO; O.D.E. II—^- Ajax VII: 0 6; Ajax IXAvanti II: o9. Zondag 20 Januari a.s. Ajax-veteranen—H.B.S.-veteranen (half twaalf). Ajax IH.B.S. I, half twee. Ajax II—Z.V.V. II. Hollandia IIAjax III Rapiditas IIAjax IV. R.U.C. II—Ajax V, waarschijnlijk elf uur. A F.C. V---Ajax VI, waarschijnlijk elf uur. A.F.C VI—Ajax VII, elf uur. D.E.C. VAjax VIII, elf ulir. Ajax IX Diemen. Ajax A adsp.—Hortus A adsp elf uur. Blauw Wit B adsp. - Ajax B adsp. elf uur. Zondag 27 Januari a.s. V.O.C. 1Ajax t. Vertrek C.S 10.35. Bijeenkomst 10.15 c.s. Spartaan IIAjax II. A. s. Zondag, aanvang half twaalf, Ajax-veteranen H.B.S.-veteranen. Beslissingswedstrijd na den o-o wedstrijd op „Hout- rust". Gaat het zien - Onze penningmeester, de Heer de Munnik, deelt mede, dat de diploma's, tweede helft van dit seizoen, ter incasso gegaan zijn. Alleen wordt voortaan toe gang verleend op vertoon van het nieuwe diploma. Men neme dus maatregelen dat de diploma's ge honoreerd worden. Reijnier Claeszenstr. 2 J. J. GROOTMEIJER, Telefoon Z. 5005. Secr. 't Gaat hopeloos mis met de competities. Zondag aan Zondag aflassching der wedstrijden. Wat niet behoeft te verwonderen, gezien het permanente sneeuwweer, afgewisseld door regen en vorst, hetgeen dc terreinen in deels korstige, deels modderige velden heeft herschapen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 3