CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 182 deell! Dat is dan ook de bedoeling van Leo Lauer iwien wij bij deze hulde brengen. Het is een aardig ètukje. Ieder voetbalenthusiast die AjaxBlauw-wit op de planken niet heeft gezien, heeft iets aardigs gemist. 't Was een mooie schadeloosstelling voor het absoluut gemis aan voetbal in deze barre dagen van sneeuw en ijs Besluiten wij met onzen lezers de proloog en het Ajax-liedje te brengen. PROLOOG. j Bonsoir, lieve menscheni Een groet en een welkom 1 Ik wuif het u toe, van mijn góal-zitje, hoog. Ik moet er dit sport-spel met rijmpje beginnen ïk zit op mijn latje... ik zeg den proloog, ïk wil het vooreerst eens even verklaien: Dit sportieve spel, het is geen. revue, Het is maar een schets, een. soort van 'n kluchtje Met zang en met dans, kortom. met wat sju Wat 't dingske beoogt? Kritiek en wat hulde! De waarheid wordt lachend, in grapjes, gezegd; Zoo kunt u de waarheid wat. beter verdragen, In ernst, bekomt zij de menschen zoo slecht. Waarmee we beginnen? Natuurlijk, met wenschen! Dat is thans de mode, men feliciteert, Veel heil en veel zegen dat zeggen de menschen, Het wordt al bij zuigflesch en luiers geleerd 1 Veel heil dan en zegen, o dames en.heerqn, Met 1918, het feest van Nieuwjaar Moog' spoedig dit tijdvak on^s zonniger blijken: De oorlog drukt thans toch ,de wereld zoo zwaar. O, zwijge het duivelsch gebrul van kanonnen O, stake men 't branden en moorden, den strijd! Dan is 't arm menschdom, dan is ons Europa Van 'n vuig, walg'lijk monster, een kanker bevrijd. Ik ben maar een heel klein, een foeel! klein, dom meisje, Maar 'k heb een idee, dat steieds sterker wordt: Men voere, bij oorlog, geen strijd, meer met wapens, Men vechte het uit, op het veld door de sport Men vorme een elftal van die diplomaten, Die d'oorzaak van al die ellende zijn: De vijand stuurt <fbk van diezelfde soldaten Die spelen een match op een voetbal-terrein Dan eert men de kracht van het menschelijk lichaam, Dan moordt men niet onder de vaardige jeugd De sport bant de smart en de rouw en de wrake, De sport brengt den vrede, de sport brengt de vreugd. En thans: ik eindig, ik staak mijn gebabbel, Opdat mijn proloog geen dikkertje wordt. Ik wensch u een spel van lach en genoegen, Ik wensch u een avond van frisch-jonge sport. Wij zullen u eerst de artisten vertoonen Gij ziet ze terstond Op een film-doek staan En dan, mijne vrienden, dan gaat het beginnen: Het spel van Blauw-Wit en Ajax vangt aan! Spoedig nadat de handeling is aangevangen geeft Nora van haar innig Ajax-enthusiasme blijk door het zingen van een inderdaad aardig liedje, waarvan de tekst als volgt luidt Wie loopt er Zondag, keer op keer Heel Amsterdam. Naar 't sportterrein in Watergraafsmeer? Heel Amsterdam 1 Te voet, per fiets of in een 'tax Gaan ze naar hun club „Ajax" Heel Amsterdam Heel Amsterdam Wie juicht bij het rood-wit succes? Heel Amsterdam Wie krijgt bij Ajax voetbal-les? Heel Amsterdam 1 Het veld in de Meer, dat werd te klein: Ze willen allen bij Ajax zijn! Heel Amsterdam Heel Amsterdam Wie was er dol en in zijn sas? Heel xAmsterdam! Toen Ajax kwam in de eerste klas'? Heel Amsterdam Dat was' de aller-grootste wensch Van elk sport-lievend mensch Uit Amsterdam i Uit Amsterdam Misschien wordt Ajax kampioen Heel Amsterdam Komt dan in de bloemetjes en in 't groen Voor Egeman Dan fuiven we in de oude Meer Om Ajax' kracht en Ajax' eer! Heel Amsterdam Heel Amsterdam Het refrein werd met enthusiasme meegezongen en deze Ajax-zang sloeg in! Wij voorspellen het liedje een groote populariteit, die hec dan ook verdient. LEZING GROOTHOFF. Vrijdag 4 Januari j.l. heeft op de bovenzaal van Café d'IJsbreker de populaire redacteur van „Het Sportblad", de Heer C. J. Groothoff, op verzoek van ons bestuur een voordracht over de spelregels gehouden. Om half negen zou begonnen worden, doch juist tegen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 2