BANDEN Clubnieuws Ajax. le Jaargang INDRUKKEN. Haast. Van onze Enquête-Commissie. Voorgesteld als werkend lid, de Heer: als adspirant lid, de jongeheer: Van onze Elftallen-Commissie. Alle, die een band wenschen te ontvan gen, gelieven hun naam en adres op te geven aan de Administratie, onder vermelding Band. i8o CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX doet de sterksten trillen, zij raakt onze ziel, endan, kennen wij onszelf. Naar zulke momenten worden wij willens en wetens heengetrokken. Emotie is de sterke magneet. Bij schoone muziek, bij ernstig tooneel, bij rijke boeken treft die machtige gewaarwording bij ons de juiste snaar. Ook bij sport. Echter is het enthou siasme door het voetbalspel veroorzaakt, wel de hevigste, de meest felle emotieVooral als wij onze club zien spelen! Vanaf het oogenblik, dat de spelers het veld betreden, totdat de eerste goal is gemaakt, worden wij vastgehouden in spanning, in de „spel- emotie"Dan verdwijnt ze en maakt plaats voor uitgelatenheid of triestheid, om, als de partijen weder op gelijken voet komen, ons wederom vast te grijpen, als in 'n klem. Groot is onze erkentelijkheid voor wat 1917 ons na 1916 heeft gebracht, wat wij met Ajax hebben doorleefd. Laat ons vooral de spelers niet vergeten, die ons de emotievolle oogenblikken hebben ver schaft. Voor ons een jaar vol verrassingen en weder waardigheden, het jaar vau de rentrée in het Dorado 1 Maar het emotie-jaar 1917 is voorbij. 23 Dec. 19-17. CUR. H. De centervoor van ,,Ajax-zooveel" mafte nog. sliep als een roos..... snurkte als een os 1 Opeens een bons op z'n kamerdeur en een stem „Moet je niet spelen vandaag?" Hij schrikt opzit overeind. Spelen Spelen Groote goden Dat's waar ook! 't Is Zondag van daag; hij moet voetballen om elf uur. „Hoe laat zou 't nu zijn Hij kijkt nog em beetje slaperig op z'n horloge Tien uur. „Potstausend't Maakt hem opeens klaar wakker. Z'n sokken, z'n broekalles schiet hij bliksem snel aan. Z'n schoenveter breekt z'n boorde knoopjes zijn zoek. Als hij halfgewasschen klaar is, holt hij naar beneden. „M'n brood Moe!' „Toe Zus, geef jij me even thee!" „Waar is m'n voetbal-zooitje?" „Hier m'n shirt". „Hè, pak jij dat even voor me in". Hij dirigeert de heele familie en spoelt tegelijkertijd het droge brood met een paar slokkenthee n ar binnen. Na een kwartier kan hij vertrekken. Met een slag trekt hij de deur achter zich dicht. De familie herademtzoonlief voetbalt. W. 17-12-'17. Vlinder. Karei Vermeer, Frans Halsstraat, door H. Hordijk en F. Pelser. J. Zoeten, Commelinstraat 80, door van Praag en F. Pelser. Alle elftallen blijven voor de maand Januari a.s. ongewijzigd Oranje Nassaulaan 81 b. M. J. KOOLHAAS, Telefoon Z. 3333 Secretaris. Indien hiervoor van de zijde der lezers de noodige belangstelling blijkt te bestaan, zal de Administratie een aantal banden voor den isten Jaargang van het Clubnieuws doen aanmaken. Boekenvrienden onder de abonné's, en in het algemeen zij, die er prijs op stellen de afleve ringen in boekvorm bijeen te houden, zullen deze aanbieding zeker met vreugde begroeten. Aangezien liet van het aantal aan te maken banden zal arhangen, hoe hoog de prijs zal zijn, kan hiervan natuurlijk op 't oogenblik geen opgave worden gedaan. De bedoeling is echter een eenvoudig doch smaakvol bandje met titel op den rug. En zoo goedkoop mogelijk! Bizonderheden betreffende prijs en levering volgen zoo spoedig mogelijk. De Administratie. Reijnier Claeszenstraat 2.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1918 | | pagina 8