Begunstigt onze Adverteerders VARIA. Ons extra-nummer. De Ajax-Film. Correspondentie. L. H. te A. Dank voor uw stukje. Wellicht in een der volgende nummers. Van onze Enquête-Commissie. Voorgesteld als werkend lid, de Heeren G. Bosje, Javastraat 123, door het Bestuur. J. Wijnands, 3e Oosterparkstraat 61, door het Bestuur. W. Munsch, Borneostraat 8, door J. Rühling en J. J. Grootmeyer. Als adspirant lid, de jongeheeren: Als ondersteunend lid, de Heeren Nagekomen bericht. Van onze Elftallen-Commissie. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Hij moet het spel door long passing naar zijn vleugelmenschen voortdurend verdeelen. De snelste wijze om tot het vijandelijke doel door te dringen is via de wing-spelers en dit dwingt de backs der tegenpartij tot eene onafgebroken, vermoeiende acti viteit. Bij een ingooi der tegenpartij is het zijn plicht den center-voorwaarts te dekken en te zorgen, dat hij ten opzichte van den linker- of rechter-half vrij staat, speciaal op eigen speelhelft, en wanneer hij dan den bal van zijn linkerhalf toegespeeld krijgt, dan is het zaak dien door te geven naar den rechter- wing. Omgekeerd! Krijgt hij den bal van den rechter- half, dan doorgeven naar den linkerwing Alles om direct de vrije posities te benutten. Het is van het allergrootste nut, wanneer de center- half vaardig is in het koppen, en eigenlijk behoort hij met het hoofd even nauwkeurig te kunnen centeren als met de voeten. Goed samenspel met rechter- en linkerhalf is van zeer veel belang, en zoo dikwijls hij speelt, front makende naar eigen doel, moet hij op zijn achter hoede terugspelen. Ter gelegenheid van den wedstrijd tegen Blauw- Wit werd door ons een extra-nummer uitgegeven. Het feit, dat een zeer groot gedeelte van de oplage werd verkocht, bewijst dat het Ajax clubnieuws met gretigheid wordt gelezen. Redactie en administratie hebben dan ook wel plezier gehad van hun initiatief. Het nummer bevatte, behalve een tweetal artikelen van onzen redacteur over den wedstrijd en over onzen trainer Mr. Reynolds, een drietal foto's n.l. van het Blauw-Wit en Ajax-elftal en van onzen trainer. De directie van de Cinema ,,de Munt" heeft in het tekort van plaatsen ter gelegenheid van ,,the big match" willen voorzien door haar te filmen Zij is daarin voor zoover een film de werkelijkheid vermag te vervangen zeker geslaagd en de niet- bezoekers van den wedstrijd kunnen dezen nu alsnog gadeslaan. De opnamen bieden eerstens 'n goed beeld na de enorme belangstelling, die er voor de Ajax-Blauw-Wit-ontmoeting bestond. Tevens wordt het enthusiasme voor de menschenmassa door eenige beelden bizonder goed naar voren gebracht. Uit den aard der zaak kan de weergave van het spelverloop slechts gebrekkig zijn. Toch worden sommige spel- fragmenten aardig op het doek afgedraaid". J. Melcher Filmes, Brederodestr. 2huis, gaf zich op. Mr. H. H. Sikkema, Keizersgracht 578, door J. J. Grootmeyer en M. J. Koolhaas. J. Hekster, Rapenburgerstr. 191, door J. Arnold en de Wilde. R. Oudes, 3e Kostverlorenkade 38, door Tj. de Mun- nik en M. J. Koolhaas. M. Turksma, Huidekooperstr. 11, door het Bestuur. De Heer Reynolds houdt Vrijdag a s. des avonds 8y2 uur precies, een lezing in ons Clublokaal d' ljsbreeker, over de praktijk van het voetbalspel. Alle spelers zijn natuurlijk present. Alle elftallen blijven voor Januari a.s. ongewijzigd.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 8