Ajax VII trok naar het Stadion en verkocht de huid zoo duur mogelijk. Blauw-Wit VI won wel is waar met 63, maar de 3 tegengoals wijzen op een verdienstelijke tegenstand. Bravo jongens! Ajax IX, ons nieuwbakken elftal, liet zich nog maals inzouten Thans waren wij bij E.D.W. II op visite, dat met 8o won. Mixeö-Pickles. Het slachtoffer. INDRUKKEN. Moeite. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 169 tegen onze voorhoede, in het bijzonder tegen Groot- meyer, optraden, was eenvoudig unfair. De scheids rechter was zwak in zijn optreden. De wedstrijd leverde een spel van kat en muis. Met wind tegén waren wij overwegend: sterker. De Spartaan maakte uit een snelle aanval een doelpunt, waar tegenover wij 4 doelpunten stelden. Geen wonder dat de menschen uit den Polder niet graag aan de tweede helft beginnen wilden Uitstel zal echter geen afstel zijn 1 Verder verregende het geheele programma. Dién iiacht Hij kon den slaap niet vatten. Telkens weer sprong ie de veeren uit. Ijsbeerde met onzekere stappen door het schemerig halfduister van het vertrek. Honderd maal schoof hij diep-bezorgd het gordijn terzijde en weifelend klom dan zijn blik hemelwaarts... Spook achtig joegen daar donkere wolkeu langs een maan- verlicht uitspansel. Als wilde horden kwamen ze aangestormd, stortten zich óver en door elkaar als moesten ze alles op hunnen weg verwoesten en ver pletteren. Wonderschoon schouwspel Maar zijn star-blikken zagen het niet. Zijn geest scheen verre te zijn. Prevelend kwam het steeds van zijn droge lippen AjaxBlauw 'n Plotselinge rilling overviel hem. Bibberend als 'n schoothondje wendde hij zich af van het woeste natuurspel daar boven. Wanhopig te moede, schier afgetobt, met '11 gelaat waarop afmatting en hevige strijd duidelijke sporen achterlieten, zigzagde hij naar 'n sofa. Wierp zich neer.... de ongelukkige! Dien dag! Het delirium voetballorum in zijn vreeselijkste ge daante. Rauwe, schorre gilkreten met het merg-en- been-verscheurende van 'n stoomfluit. Het slachtoffer 'n beeld biedend van angstwekkende gelaatsplastiek! Verwrongen vormen, zenuw-stuipachtig geflikker van de oogen, die vervaarlijk in hun kassen rolden, zóó dat ze er elk oogenblik dreigden uit te tippelen... Het slachtoffer in volle actie! Totdat zich eindelijk de keelbanden begaven en de jubeltonen, aanvankelijk moordend-scherp als 'n dolk, werden van '11 zangerige heeschheid Minder heftig ook het schokkende oogen niet meer rollend! Reactie Het tot berstens toe overkropt gemoed dat zich had geuit. Dood-op, gebroken, verliet het slachtoffer het terrein. - J.J :;i.; y Ditmaal waren er veel slachtoffers. Soms flikkende in de matte oogen 'ft duivelsch glunder licht hun club wón! ,,Wat blief?. Uit-ver-kocht? Uitverkocht?? Nb al Dat kan niet! Hij vloog de winkel uit vergat z'n sigaren en stormde naar een anderen voorverkooper. Weer mis! Alles was weg! t Prikkelde hem, die vergeefsche pogingen 't maakte hem nerveus dol! Toch wou, en zou hij naar dien belangrijken wedstrijd. Hij moest! Niets liet hij onbeproefd- Naar het Ajax- bestuur .schreef hij ondanks advertenties en annon ces in de bladen, al z'n kennissen „Ajax- supporters" (en dat waren er velen) liep hij af om een kaartje". Een vriend, een werkend Ajaxlid, trachtte hij zelfs te bewegen z'n diploma af te staan, 't Ging niet. Natuurlijk niet! Toen gaf hij den moed op berustte. Zondagmiddag. Hij zag de Ataxen en Entam's voorbijsnorren en keek toe met wrok. Waarom zij wel? Waarom kon bij, ondanks al z'n pogingen geen kaart krijgen? Waarom? waarom? Tegen twee uur stapte hij op. 't Werd hem te benauwd in huis en ais vanzelf trok hij naar t veld. Daar, daar speelden ze ,,Mot u m'n laatste plaats koope meheer?" „Wat?!" Hij zag den opkooper aan een groe zelig er uit ziende geldwolf en dan haastig „Geef op!"

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 5