Van week tot week. ATTENTIE! Wedstrijdprogramma voor Januari 1918. Ons eerste. Ajax-HV.V. De lagere elftallen. Zondag 2 December 1917, Ajax IV, dat thuis met D.E.C. III gelijk speelde, Ajax A adsp. ontvingen de jongeren van Steeds Voorwaarts. Een éclatante overwinning was het resultaat, daar de Ajax-juniores met 6O wonnen. De spelkwaliteit schijnt aardig te verbeteren. Jammer genoeg konden wij tot heden nog geen gelegenheid vinden een wedstrijd der adspiranten bij te wonen. Wij zullen echter een der eerst komende ontmoetingen in ons blad verslaan! Dus dan het beste beentje voor, jongens! Zondag 9 December 1917. Ajax II ontving het tweede elftal van de Spartaan. De scheidsrechter, welke aanvankelijk het weer en veld geschikt achtte, liet zich door de Spartaanspelers dusdanig van streek brengen dat hij in de rust den wedstrijd voor geëindigd verklaarde. Wij waren toen met 41 voor. De Spartaanspelers maakten een alleronaangenaamsten indruk door hun aanhoudend appeleeren. De manier waarop de S. achterspelers Zij, die zich met ingang van 1 Februari 1918 op het Aiax-Clubnieuws abonneeren, ontvangen de nummers van 1 Januari en 15 Januari a.s GRATIS. Opgaven aan de Administratie: REIJNIER CLAESZENSTRAAT 2, Amsterdam. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX I 168 1918. 6 Jan. Ajax I - D. F C. 1. f Hercules III - Ajax IE Ajax III - Blauw Wit III. 13 Jan. U. V. V. I - Ajax I D. E. C. II - Ajax II. V' V .7 20 Jan. Ajax I - H B. S. I. Ajax II - Z. VV. II.» 27 Jati. V. O. C, I - Ajax I. Spartaan II - Ajax II. Zij, die hunne diploma's nog niet in het bezit hebben, wordt attent gemaakt dat de penningmeester Zondag 23 Dec. a.s. zitting houdt in de bestuurs kamer. Ingang boerderij, rechts van de loketten. Gelegenheid tot het ontvangen van diploma's van 12V2-1 Va uur- Reijnier Claeszenstr. 2. J. J. GROOTMEIJER, Telefoon Z 5005. Secr, Een onzer medewerkers geeft elders in dit nummer een gedetailleerd verslag van den grooten wedstrijd tegen Blauw-Wit, zoodat wij dus gevoegelijk naar het betreffende relaas kunnen verwijzen. Rest de voor 50 pCt. gespeelde wedstrijd op Zondag 9 December j. 1, die zoo merkwaardig herinnerde aan onzen eersten wedstrijd tegen de Wassenaarsche Leeuwen l Het was weer hetzelfde spelletje! Voortdurend in de meerderheid en geen goals maken. De stevige geelzwarte ploeg, die blijk baar moeilijk kan spelen zohder een meer dan gepast gebruik te maken van lichaamskracht, had het anders leelijk te verantwoorden. E11 de ,,afwachtings-op- stelling" van vriend Déetje ging vandaag resultaatloos voorbij, dank zij een zeer gesoigneerde en liefderijke bewaking De wedstrijd had door een en ander natuurlijk een zeer spannend verloop en het enthousiaste aan vallende spel van onze ploeg, slechts sporadisch door een vijandelijke rush onderbroken, had luiden bijval. Er werd dan ook gebruld om een goaltje maar óf Sandberg stond meteen hardnekkige standvastigheid op de juiste plaats, óf de schoten gingen naast, over, tegen de paal, etc. En de regen viel maar steeds in strooffien Zoodat Mullers er geenheil in zag de tweede helft te beginnen. Trouwens een grauwe nevelsluier ver duisterde reeds bij het einde van de eerste drie kwartier het veld, zoodat het de beste oplossing leek maar dadelijk te staken. En zoodoende houden we dfezen attractie-wedstFijd nog op het programma. Wederom een schrale oogst! Slechts twee elftallen waren in het veld, n 1. 1 1. Een verdienstelijke prestatie waardoor wij nog steeds onze kansen op de eerste plaats behouden. Maar dan oök voortaan winnen 4de elftallers l

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 4