166 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX doel, doch de strafte wind blijkt van groote invloed «n het leder drijft af. Uit een vrijen schop kogelt Terwee voor doel, Brokmann schiet retour, weer schiet hij, maar er is geen opening. Opnieuw krijgt hij echter den bal en 't moest. Schindeler vischt! Er is twee a drie minuten gespeeld! De Ajax- aanhang schudt van plezier, de 'tribunes dreunen op de grondvesten! Ajax behoudt langen tijd het overwicht en Bl.-Wit kan zich maar moeielijk herstellen. Toch slaagt ze hierin ten slotte, wat niet verhindert dat Gupffert een pracht goal weet te maken, jammer door off-side loopen van Brokmann ongeldig: Moedigt dit den Zebra's wat aan Mógelijk wel, want gesteund door fraai voedend spel van den oudsten v. d. Kluft gaat de voorhoede er eenige malen op uit. Er zit echter geen verband in den aanval. Spannende momenten wisselen elkaar af. Nu eens zweeft de bal voor Smit's veste, dan weer zitten Schindeler en de v. d. Kluft's in het nauw. Plotseling komt zeer onverwacht de gelijkmaker. Smit, uitgeloopen, mist en v. Diermen schiet het onhebbelijke ding juist langs de goede kant van <ie paal. Blauw-Wit jubelt! De onzen zijn allesbehalve van hun stuk gebracht door dezen loop van zaken en hernieuwen de actie. Het is echter weldra tijd en zoo komt de rust met gelijken stand. De tweede helft zou van Ajax-standpunt vooral de schoonste worden Aanvankelijk is Blauw-Wit in de meerderheid en we zijn niet bepaald gerust op het eindresultaat, totdat een door Brokmann keurig opgehaalden bal aan de Natris doorgegeven wordt en deze op zijn bekende wijze langs het lijntje sneltreint! Het WdS een prachtig gezichtDe argelooze Blauw- Wit verdediging zich in een bliksemsnel tempo trachtend te herstellen te laatGupftert ijlings naar binnen racend, is v. d. Kluft te snel af De onberispelijke voorzet van de Natris komt bij Wim, hij zet onder den hoogen center zijn hoofd en 't is gebeurd. Het fraaiste doelpunt van den wedstrijd is ter wereld! Dit magnifieke staaltje brengt de duizenden Ajax- minnaars schier tot 'n delirium van vreugde! 'n Orkaan van geestdrift vervult de lucht. De meest bezadigden springen uit den band. 2 - I Ajax wint. De Zebra's geven het niet op. Ze willen nog eenmaal trachten den achterstand in te halen. Doch, de beslistheid, waarmede onze halfbacks het gevaar reeds in den kiem smorèn, is voor hen verlammend. Ajax neemt thans het spel geheel in handen en wij verwonderen ons niét, dat de score in ons voor deel wordt opgevoerd. Opnieuw 'n schitterend staaltje voetbal, waartoe Brokmann het initiatief neemt. Nadat hij eenige tegenstanders naar zich heeft gelokt, ziet hij Gupftert in een vrije positie staan. Een center en Wim er van door, op de hielen gevolgd door v. d. Kluft. Een verwoede ren volgt, doch onze behendige vleugelman blijkt de snelste. Een schuin schot blijkt {Schindeler te machtig...,. 3 T- Alles staat op den kop .1 De geestdrift, die nu op alle rangen tot uiting komt, tart elke be schrijving. De aanmoedigingskreten voor de rood witte ploeg, die opnieuw met onbluschbaar elanden strijd heeft hervat,zijn als langgerekte bruisende accoorden. De emotie is wel van een ongekende hevigheid. Blauw-Wit inmiddels, speelt een verloren spel. Wel tracht v. Dort, die in den blauw-witten aanval uitblinkt, de situatie nog te redden, doch het is te laat. Het einde komt met een 3-1 overwinning voor de onzen. Een ware ovatie door het publiek aan de spelers bij het verlaten van het veld gebracht, bezegelt dan het enthusiasme, waarmede de wedstrijd werd ge volgd. Zeer voldaan trokken de juichende, zingende groepjes af. ,,Het rood-en-wit gaat nooit verloren" daverde langs de velden. Indien wij een kleine nabetrachting houden dan is dit slechts om den Ajax-ploeg hulde te brengen voor het onstuimige, enthusiaste, doch tevens wel berekende spel, door Joop en zijn mannen ten beste gegeven. Vriend en vijand zal moeten erkennen, dat de overwinning verdiend is. Alle spelers hebben letterlijk en figuurlijk hun beste beentje vooigezet en hiermede is feitelijk de overwinning verklaard. Wij hebben alleen maar te hopen dat Ajax zich de plaats, die zij door deze overwinning of) het ranglijstje inneemt, blijvend zal waardig toonen. Het zal een hevige strijd worden om de leiding. Haarlem blijft hardnekkig ,,in the running" en schijnt heelemaal niet van plan hare aspiraties voor de eerste plaats prijs te geven. En wat denken onze mannen ervan? Het woord is aan hen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 2