J, REYNOLDS. ABONNEERT U OP HET AJAX-CLUBNIEUWS! CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX. Zij, die zich met ingang van den tweeden jaargang (1 Febr. 1918) op ons blad abonneeren, ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers, gratis. Abonnementsprijs f 2.50 per jaar, franco per post. Opgaven uitsluitend aan de Administratie: RE1JN1ER CLAESZENSTRAAT 2. Our popular trainer! Gaarne maken wij van deze gelegenheid gebruik hem enkele woorden van waardeering te wijden. Mr. Reynolds, in voetbalkringen inderdaad een zeer populaire figuur, kan terugwijzen op een lange en bovendien belangwekkende voetbal-carrière. Ge boren in Manchester, de bakermat van het voetbal spel in Engeland, begon hij zijn professional-loopbaan al op zeer jeugdigen leeftijd. Aanvankelijk verdedigde hij de kleuren van Manchester City, later kwam hij voor Shef field Wednesday en andere voor aanstaande clubs uit. Na twaalf seizoenen te heb ben gespeeld, gedurende welke hij driemaal door een andere club is geëngageerd, werd hij door de Football Club St.-Gallen (Zwitserland) als trainer aange steld. Met het grootste succes is hij aldaar werkzaam geweest. Zelfs werd hem de verzorging en training van het vertegen woordigende Zwitsersche Elftal in de wedstrijden tegen België, Frankrijk en Duitschland toe vertrouwd, in welk team drie der spelers uit zijn eigen ver- eeniging uitkwamen. Hetgeen een bewijs moge zijn voor de productiviteit van zijn arbeid Gedurende twee jaren heeft Mr. Reynolds het Zwitsersche voetbal gediend om daarna op te treden voor den Duitschen voetbalbond als trainer van de spelers, die geroepen zouden worden in 1916 in de Olympische Spelen, te Berlijn te houden, de Duitsche kleuren eere aan te doen. Doch het uitbreken van den oorlog, dwarsboomer van zoovele grootsche plannen en voornemens, is oorzaak geweest van Reynolds ontijdig vertrek uit „das grosze Vaterland". Nadat Reynolds weder in zijn geboorteland was aangekomen, slaagde het Ajax- bestuur er in een contract met hem af te sluiten, waardoor hij zijn groote werk in de Meer kon aan vangen. Sinds Augustus 1915 wijdt onze gevierde Reynolds zijn beste krachten aan de ontwikkeling en verbetering van het Ajax-voetbal. Een ieder, die nauwere connecties heeft met onze vereeniging, weet met welk een stipte plichtsbetrachting en vol komen toewijding Reynolds de Ajax-zaak behartigt en verzorgt, met welk een tactisch beleid hij met de spelers weet om te springen, en hoe hij altijd op het veld te vinden is. Kortom, hart voor de zaak heeft! Het groote succes door Ajax het vorige seizoen geboekt, mag dan ook gerust voor een niet gering deel aan de nuttige lessen van onzen „vóetbalgeleerde" worden toegeschreven. Overigens zit het voetballen den Reynoldsen in het bloed! Reynolds heeft drie broers, waarvan één tien jaar lang als professional in Engeland heeft gespeeld en als trainer in Holland en Zwitserland is opgetreden. Een tweede broer heeft voor vier 1ste klas ama teurclubs het doel verdedigd, terwijl de derde beroeps-golf- speler is. Een familie-record waarop Reynolds terecht trotsch kan zijn Inmiddels is het tot heden door Ajax behaalde resultaat zeer zeker een groot succes ook voor hem en wij kunnen slechts hopen, dat Reynolds onze vereeniging door zijn voorlichting tot nog grootere successen zal leiden. Three cheers for our coacher!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 4