INDRUKKEN. Aanmoediging. Pech. verdiende nederlaag was het dus! Wij zatenZij speeldenwerkten weer l 154 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX dier bravenHet was als het rythmisch tikken van pendules Het spel onzer ouden was anders '11 genot. Tump ziet er zonder baard bepaald te jeugdig en onschuldig uit voor veteraan en we moeten hem dus adviseeren zich voor volgende gelegenheden weer zoo'n uitwas aan te schaffen Dr. Keesing ziet er in voetbalcostuum niet onge vaarlijk uit. Tjerk speelt met 'n onverwoestbaar fanatismehij is krampvrij en lenig als 'n hinde, 'n Parel in de rij der grijzende helden. Jan Grootmeyer beschikt nog over een respectabele snelheid en hij is en blijft 't rasechte voetbaltype. Zoo een, die 't nooit verleert. Kris is nog krasDoch ik had hem liever in de verdediging gezien Er ligt iets rustigs en waardigs over zijn spel. Hij lijkt me nog steeds 'n kei van 'n back 1 Van Os heeft 'n bruine partij gespeeld. Hij hield om met een der clubbladdichters mee te zingen er zijn lijntje, als 'n baker d'r kleintje 111 Koolhaas, die wegens ziekte niet mee ten strijde kon trekken, werd verdienstelijk vervangen door Levendig, 'n Zwoeger, die 'n pluim verdient. Maar arme, arme spieren 1 Ik vergeef het Frans niet, dat ie de kans van den wedstrijd heeft gemist. Maar toch hij loopt nog op voetbalbeenen, hoor 1 Schappert, de baby, hield soms vallend en spar telend in den molm, de onmogelijkste ballen, en had in Sitter Jr. een steunpilaar van je welste. Resumeeretide We hebben 'n elite-garde op stal staan doch het elftal moet nog „veteraan-achtiger" worden. Waar blijft b.v. papa Dade? 'n Volgende keer dus al onze veillards eens in de voetbalbroek. 't Kan feestelijk worden! A'dam, 15 November 1917. Ajax speelde tegen Blauw-Wit. Niet het eerste natuurlijk. 't Was Ajax VIII tegen Blauw-Wit VIII. Een spannende match 1 Modderpolo En zij waren sterker. ze sloten ons in ze zouden winnen 11 't Was rust geweest nog steeds O - O. Steeds waren ze sterker, totdat hij verscheen Hij, een groote breede kerel, men een groote breede mond. Was het een der Ajaxbestuurderen Hij schreeuwde gaf aanwijzingen moedigde ons aan raasde en tierde soms schold ons de huid vol 1 En 't hielp De fut die verdwenen was keerde weerl Nu zetten we er alles op en 't lukte. Een penalty! 1 - O voor Ajax. En het bleef zoo 't Was afgeloopen. We trokken weer naar de kleed kamers. Wij vroolijk B. W. treurig en kwaad. Kwaad op dien vent die hun eigenlijk de neêrlaag bezorgd had. ,,Die vent'' lachte eens en zei't Voornaamste is iongens, dat we Blauw-Wit er ingeheid hebben!! Vlinder. We trokken weer de Meer in. Weer trokken we naar het Ajax-stadion, waar eindelijk weer eens een thuiswedstrijd gespeeld werd. Nu zouden we niet, zooals in Dordrecht, afhankelijk zijn van de uitslagen publicisten die ons eerst lieten verliezen, dit blijk baar bij nader inzien wat gek vonden om later in den avond de cijfertjes nog maar eens om te keeren. Het Maandagochtendblad, en later het Clubnieuws, hielp ons uit den droomEen nederlaag, een Kwam het daardoor, dat we niet zóó vol moed als anders Watergraafsmeer introkken Nieuwe mannetjes in 't veldGehrels voor Couton,.... en 't ,,Kippie" was een Haan" geworden. Ze verloren 1 Maar hoe Toen begrepen weFortuna, de geluksgodin had ons in den steek gelatenPenalty's ze vlogen over en meters naast 1 It was horrible!... Toch verklaar ik bekende sportjournalisten ten spijt dat de overwinning ons toekwam, als For tuna wat meer op onze hand was geweestals we maar wat minder pech hadden gehad. W. 5-11-T7. Vlinder.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 6