Ajax - U. V. V. H. B. S. - Ajax. 1-4. De lagere elftallen. Ajax II. De eigenaardige wijze, waarop het wed strijd programma van den N.V.B. wordt vastgesteld, komt hier duidelijk aan het licht. De competitie is n.l. reeds rnaand geleden aangevangen. In Ajax III. Het gaat crescendo!! Ook hier hebben wij de leiding. Blauw-Wit III, welk elftal twee punten door 2 gelijke spelen heeft verloren, volgt ons op den voet. Ons derde heeft eenmaal gelijk gespeeld, O-O, tegen W F.C. II. Ajax III heeft thans 5 wedstrijden gespeeld. Behalve het gelijke spel, zie boven, hebben i5° CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Eerst moeten wij op Zondag 25 November a.s. naar Haarlem en wij vermoeden, dat het terrein op Schoten te klein zal zijn. Zeer waarschijnlijk zal dan op 2 December a.s. de groote ontmoeting Ajax - Blauw-Wit op ons terrein plaats vinden. Het zal feest zijn in de Meer! En wij gelooven niet, dat één Amsterdamsch voetbalenthusiast dit groote festijn zal willen missen. Rest ons nog 'n enkelen indruk weer te geven van de beide laatste wedstrijden tegen U. V. V. en H. B. S. Deze thuiswedstrijd had al 'n bizonder spannend verloop. U. V. V. heeft hier in Mokum 'n goeden indruk achter gelaten. Speciaal haar achterhoede was danig in actie. Met 'n man als Vos in de voorhoede is tevens de aanval geducht. Deze vriendelijke broeder deponeerde dan ook maar vier balletjes in het net! De vervanging van Couton door Gehrels bleek absoluut geen verbetering. Gelukkiger was de Elftal commissie met de keuze van de Haan. De aanval is door opneming van dezen speler inderdaad produc tiever, en wanneer hij eenmaal ingespeeld zal zijn, gelooven we aan meer succesvol optreden van de voorhoedelinie. Smit kneusde in dezen wedstrijd twee van zijn vingers, bleef desondanks doorspelen 'n knappe prestatie 1 doch had natuurlijk niet meer de noodige controle over den bal, getuige o.a. het vierde doelpunt. Het is het toppunt, dat na den gelijkmaker onze voorhoede er niet in kon slagen the winning gaol te maken. De Haan en v. Dort misten jammerlijk 'n paar prachtige kansen. Scheidsrechter Bos povertjes! Tal van onbegrijpe lijke beslissingen l 'n Wedstrijd, waarin de „spreekwoordelijke pech" Ajax vervolgde'iï Zeven-acht-nul overwinning ware de juiste uitslag geweest. Onze invaller-doelverdediger heeft niet één schot te verwerken gekregen. Zijn activiteit bestond meeren- deels uit het wegwerken van door Fons teruggespeelde ballen. Tusschen twee haakjes: Dat terugspelen ging wel eens 'n tikje gevaarlijk. H. B. S. had inderdaad geen sikkepitje in te brengen legio malen ontkwam haar doel op de meest gelukkige wijze aan doorboring, het aantal corners op haar doel was niet meer te tellen. Daarbij moet echter tevens worden herhaald, wat reeds ettelijke malen is gezegd, er werd niet voldoende geschutterd door onzen aanval. De Haan paste zich goed aan zijn samenspel met Gupfïfert die evenals Jan 'n sublieme partij voetbal gaf was in orde. Er is enthusiast gespeeld en het was jammer, dat de keurig opgezette aanvallen zoo dikwijls strandden. Terwee verdient 'n pluim voor zijn tactisch spel; Joopie viel in de tweede helft, toen er niet tegen maar „met" H. B. S. gespeeld werd, op door zijn enthusiasme. Couton na rust zeer in actie. 't Ging wel 'n beetje frisch-aan zoo nu en dan 1 H. B. S. scheen 'n ietsje geprikkeld door haar nederlaag en op sommige oogenblikken werd er te forsch gespeeld. Zonder dat het echter „angstig" werd. Couton kreeg één minuut voor het einde 'n straf schop tegen zich. Dat koste ons 'n goaltjeGroot gejuich in het nest der kraaien I Het terrein was in treurige staat. Wel een con trast met den grootschen aanblik, dien het Houtrust- milieu oplevert. Het komt ons gewenscht voor hier tevens aan toe te voegen een kort overzicht van de prestatie's der lagere elftallen. Wij beginnen dan met: dat tijdsverloop heeft Ajax II slechts 2 wedstrijden gespeeld. De eerste wedstrijd tegen A. W. II, uit, werd door ons gemakkelijk met 4-0 gewonnen. Ook de tweede wedstrijd, thuis tegen Hurcules III, heeft een overwinning opgeleverd met 4-0, waardoor wij ongeslagen boven aan het ranglijstje prijken, met: Doelp. Gesp. Gew. Gel. Verl. v t Punten 2 2 o 0804

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 2