Van onze Enquête-Commissie. Ajax—U.V.V. op a. s. Zondag. AJAX. Ajax-leöen, steunt öe adver teerders in ons Clubblad. 148 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Ajax—Z.V V 11 o AjaxL V.V., uit, 8—0; enz. Wij eindigden op de eerste plaats van de West. 2de klasse A, met de cijfers Goals Gesp. Gew. Gel. Verl. v. t. 14 13 1 o 67 4 I11 de gespeelde kampioenswedstrijden Goals Gesp. Gew. Gel. Verl. v. t. 3 3 o o 11 1 Het resultaat van alle wedstrijden van het eerste elftal wordt samengevat met: Goals Gesp. Gew. Gel. Verl, v. t. 42 35 6 1 166 25 Het verslag zou niet volledig zijn als niet enkele woor den gewijd werden aan de belangrijke 2 wedstrijden tegen Go-ahead, gespeeld op verzoek van Go-ahead op een moment toen het weer beter geschikt was voor zomer sporten dan voor voetbal. Er sprak echter uit het verzoek van G.-A. een dergelijke geest van sportiviteit, dat de onzen meenden de uitnoodiging te moeten aanvaarden, ten einde uit te maken of ons elftal weerstand zou weten te bieden aan de kracht die van de Oostelijke en Nederlandsche Kampioenen uitging. De resultaten liggen nauwelijks achter ons. Op het Stadion-terrein werd met 21 gewonnen, in Deventer werd gelijk gespeeld, 1 1. Hierdoor toonden wij, dat Ajax, ik haal hier de woorden van Mr. Arts aan ter vergadering van den N.V.B., aan de spits gaat van het Nederlandsche voetbal en wij voor ons zijn, nu alles achter den rug is, oprecht verheugd dat de wedstrijden tegen de Nederlandsche kampioenen doorgegaan zijn, omdat de meening hoe langer hoe meer veld wint dat het schitterend resultaat van deze wedstrijden een wapen te meer in de hand van Mr. Arts geweest is, de Ajax-zaak met klem te kunnen bespreken en te verdedigen. Wij zouden over de prestatie's van ons dappere eerste elftal nog veel meer kunnen schrijven, ware het niet dat nog andere zaken onze aandacht vragen. Wij willen dus van dit onderwerp afstappen nochtans niet zonder ons eerste elftal hulde gebracht te hebben voor de enorme opofferingen getroost voor training en wat dies meer zij. Ajax is vooral hén veel ver schuldigd en als wij hier dan ook dank, hartelijk dank voor zeggen namens geheel Ajax dan meen ik in Uw aller opdracht te schrijven. Wij rekenen het ons tot een verplichting de namen te boekstaven van die Heeren, die dit seizoen het eerste elftal vormden, ten einde latere generatie's in de gelegenheid te stellen aan hen een voorbeeld te nemen. Het zijn J. C. A. Smit, doelverdigerFons Pelser, rechtsback Frans Couton, linksback; Henk Hordijk, rechtsmidden; Joop Pelser, aanvoerder, center-half; Frits Terwee, linkshalfWim Gupffert, linksbuiten M. Lucas, linksbinnen; Theo Brokman, middenvoor; J. L. van Dort, rechtsbinnenJan de Natris, rechtsbuiten. Dat wij nog lang de beschikking moge hebben over deze kranige Ajaciden is een onzer hartewenschen. Voor wij overgaan tot de slotregelen van ons ver slag, geven wij U onderstaande cijfers, welke het resultaat zijn van alle door Ajax-elftallen gespeelde wedstrijden in het seizoen 1916/17: Goals Gesp. Gew. Gel. Verl. v. t. 156 112 19 25 560 171 Volledigheidshalve nog de mededeeling dat IV!Lucas, in den wedstrijd Ajax - Willem II op 4 Maart'17, ons honderdste doelpunt voor het eerste elftal scoorde en ter herinnering daaraan van den Heer Geerlings een gouden charivari heeft ontvangen. (Wordt vervolgd.) Voorgesteld als werkend lid, de Heer: P. Hul selmans, 3e Oosterparkstraat 61 door het Bestuur. als adspirant lid, de jongeheeren: P. Vunderink, ie v. Swindenstraat 13 door L. Aarsen enj H. Mar tens, J. C. J. Ouwehand, Pr. Hendrikstraat 48, Water graafsmeer door A. M. Prins en H. J. Prins Jr., A. Bouman, Nieuwe weg 22, Watergraafsmeer, door A. M. Prins en H. J. Prins Jr., als ondersteunend lid de HeerenJ. v. Leeven, Wagenaarstraat 15 door L. v. Bers en J. v. d. Horst; K. Rammelt, Lampongstraat 14 door L. v. Bers en J. v. d. Hoist. Oranje Nassaulaan 81 b. M. J. KOOLHAAS, telefoon Z, 3333. Secretaris. Opstelling der elftallen. j J. C. A. Smit F. Pelser F. Oehrels H. Hordijk J. Pelser G. B. Terwee Jr. J. L. v. Dort F. W. de Haan J. de Natris Th. Brokmann W. Gupffert Scheidsrechter Q M. Bos W.J.Muller J.Vos W. Buitenweg H.Eysvogel C.v.d. Sloot J. v. Dillen C. Bol C. H. de Bie C. Swarttouw T. J. Munnik L. W. v. Rhijn U. V. V.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 8