Veteranenwedstrijd. Het Jaarverslag der A. F. C. AJAX over het seizoen 1916—1917. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX. 147 Ajax VI. A. W. J. v. Klaveren J. Lindenberg J. H. Oldenbroek H. J. Lodder N. van Es J. G. P N. Los W. Jesse P. J. M. v. Os H. v. Buren L. H. B. Hülsman F. W. Höhle Ajax Adsp. A. F. W. Aarsen, L. Aarsen, H. P. C. v. Beek, A. A. Bogaard, A. H. Couton, J. W. Dabrock, C. J. Kol- löffel, A. A. Mechanicus, H. K. Smit, D. Swaan, J. Visser. Zondag, 11 November a.s des morgens voor den wedstrijd H.B.S.Ajax, zal op ,,Houtrust" te 's-Gra- venhage een ontmoeting plaats vinden tusschen de H.B.S.- en Ajax-veteranen. Het Ajax-elftal zal er als volgt uitzien: L. Schappert S. Tump Dr. A. Keesing M. J. Koolhaas J. v. Oudheusden H. Sitter Jr. W. F. v. d Lee Tj. de Munnik J. J. Grootmeyer Chr. Holst P. v. Os V Het eerste elftal, En thans zijn wij genaderd aan een van de belangrijkste gedeelten van ons verslag, n.l. de fraaie prestatie's te memoreeren van het eerste elftal, het onoverwinnelijke Ajax I. Vanaf 6 Augustus 1916 tot 1 Juli 1917 is het een zegetocht geweest. Met recht zou onze naam kunnen zijn „Veni, Vidi, Vici". Slechts den kampioen van het vorige seizoen, Willem II, is de eer te beurt gevallen ons te slaan. In de Finale van de Zilveren Voetbal wedstrijden te Rotterdam op 17 Sept. '16 is het deze vereeniging gelukt Ajax I te overwinnen. Twee en veertig maal kwam ons team in het veld: 35, zegge vijf en dertig overwinningen was het resultaat!! Zes maal werd gelijk gespeeld Naar alle windstreken van ons land wierpen wij den Ajax handschoen. Twintig malen werd deze door een eerste klasser opgeraapt. Daarvan moesten 15 tegenstanders zich bukken, ter wijl 4 vereenigingen zich door een gelijk spel wisten staande te houden. Onze pittige voorhoede scoorde honderd zes en zestig doelpunten 1Smit behoefde slechts 25 maal zijn tug naar het veld te keeren. Gemiddeld was onze score dus bij iederen wedstrijd 4 voor, 1 tegen. Behalve het kampioenschap van onze afdeeling wonnen wij: Op 3 September '16 den wedstrijd op het Stadion tegen Quick ('s Gravenhage), N. O. C. beker, met 2 1, na verlenging. Te Rotterdam de Revue-beker, na een gelijk spel n.l. 2-2 tegen Hercules I, een overwinning met 3-0 op Sparta I, en een 1-0 nederlaag tegen Willem II. Wij legden beslag op den Holdert of wel den N. V. B. Beker. Na de twee overwinningen van ons tweede elftal, reeds hierboven omschreven, bonden wij aan onze zegewagen resp. Tubantia (thuis) met 8-1, O. D. E. de fanatieke derde klasse vereeniging (thuis) 4-2, Hercules te Utrecht met 2-0 in een wedstrijd waar het hard tegen hard ging, D. F. C. (Stadion) met 3-0 en tenslotte nog een derde klasser n.l. V. S V. met 5-0. In de kampioenscompetitie der tweede klasse wonnen wij resp. van Dordrecht R. F. C. en V. V. A. met 3-0, 5-1 en 3-0 en eindigden zoodoende als tweede klasse kampioen. Verder werd de Gouden Meerbeker ons tijdelijk eigendom. In de Jaarlijksche Seriewedstrijden, door onze vereeniging georgani seerd, werden gewillige slachtoffers de elftallen van D. V. S. I met 5-0 en Willem II met y-i. Talrijke vriendschappelijke wedstrijden werden door ons gewonnenmen raadplege slechts onderstaand lijstje om tot de conclusie te komen dat alles werd weggemaaid, wat tegen ons in het strijdperk trad. 1916 6 Augustus Go-ahead te Hilversum: 1-1. 20 A. F. C. te A'dam. 5-1 27 Wilhelmina, den Bosch 5-0 24 September A. F. C. te Amsterdam 5-1 1 October U. D. 4-1 tijdens de officieele opening van het geheel gerestaureerde Ajax-veld. 15 October N. A. C. te Amsterdam 6-2 3 December Royal Naval te Amsterdam 0-G 26 D. F C te Amsterdam 4-2 1917 4 Maart Willem II te 4-0 25 Vitesse 10-1 22 April Zuid XI den Bosch 1-1, waar ons elftal op inderdaad feestelijke wijze werd ingehaald. 28 Mei M V. V. te Amsterdam 4-1 (O Juni Be Quick 4-1 24 Juni Go-Ahead 2-1 I Juli Deventer i-l In de competitie is de vereeniging Spartaan feitelijk de eenige tegenstandster geweest die het ons lastig gemaakt heeft. In den uitwedstrijd in den Polder op 26 November T6 is het dit elftal geweest, dat ons een punt wist te ontnemen in een wedstrijd gespeeld op een absoluut onbespeelbaar terrein. Wij zeggen dit niet zoozeer om dit gelijke spel goed te praten dan wel om het slechts der vergetelheid te ontrukken. Verder behaalde onze buurlui, de A.F.C.'ers, nog een aardig resultaat, door in den wedstrijd A.F.C.Ajax, in het Stadion op 21 Januari '17 gespeeld, slechts met 2 1 te verliezen. Verschillende malen werden onze tegenstanders murw geslagen. Wij herinneren slechts aan de uitslagen AjaxL.V.V 9 1 Ajax Alcmaria, thuis, 9o, uit 6 - o; Ajax D.E.C., 5o;

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 7