Officieel gedeelte. Bestuur. Dagelijksch Bestuur. Enquête-Commissie. Elftallen-Commissie. Kas-Commissie. Redame-Com missie. Athletiek-Cornmissie. M. J koolhaas, Secretaris, Oranje Nassaulaan 81. Clubnieuws. CLUBNIEUWS DER A. F. C AJAX 145 binnen kogelt den bal in het doel maar Smit laat zich bliksemsnel languit op den bal vallen. Een schitterend staaltje. Hordijk, de nimmer falende Henk, doet in dezen wedstrijd aan de algemeene malaise hard mee en laat Sigmoud wederom vrij spel. Een hard schot kan Smit onmogelijk keeren en de kans op een neder laag wordt grooter. (2o) Joop verandert dan de opstelling, v. Dort gaat rechts-achter en Fons in de voorhoede. Dit brengt wel eenige verbetering daar Pelser een verbazend hard schot inzendt dat Barend maar amper vermag te houden. Ook de Natris merkt eerst nu dat het verliezen kan worden. Hij gaat ten minste vanaf dit oogenblik sneltreinen en treft eenige keurige voorzetten. Barend houdt zijn doel met moeite schoon. Couton wiens spel een oogenblik opflikkert stapt over een doodeenvoudigen bal heen en het daarop volgende oogenblik zijn wij met 3 O achter. Tot de laatste minuüt blijft Gupffert fanatiek doorspelen, bravo Willem! maar de rest van het elftal geeft de zaak zoo goed als gewonnen. Het heeft er zelfs heel veel van of Smit moet voor de vierde maal visschen. Gelukkig komt het zoover niet en als Bos het einde aankondigt hebben wij een verdiende nedeilaag ge leden. Verdiend, en in alle opzichten, omdat Ajax heden Ajax niet was. Het was het spel van een elftal waaruit de geest van Ajax scheen gevaren te zijn. Zoo slecht hebben wij het elftal in de laatste jaren inderdaad niet gezien. Een off-day tot de derde, ja, vierde macht. In de achterhoede was het schutteren. Behalve Smit, die ons voor een débacle behoedde, heeft eigenlijk niemand uitgeblonken. Fons nog de beste, Couton verreweg de minste. Het. schitterende aan passen en voeden van de middenlinie hebben wij den geheelen wedstrijd niet gezien. I11 de voorhoede was, evenals in den Haag, Gup ffert de premier, die het nooit opgaf. Hij kreeg een klein beetje steun van Theo. Van de overige Heeren kunnen wij weinig goeds vertellen. Lucas had wel aardige momenten, maar stevig opbrengen en hard inschieten, wat wij van een binnenspeler zoo gaarne zien, bleef achterwege. Het was lapwerk van half twee tot drie uur v. Dort moet minder kunsten maken met den bal en vlugger doorgeven, de Natris kreeg weinig goede centers en had er zoo mogelijk nog minder lust in dan tegen Quick. Het laatste kwartier, toen de wed strijd feitelijk verloren was, verbeterde zijn spel aan merkelijk. Waarom zoo niet gespeeld van den aan vang af? Met dit al blijven wij nummer vier op de ranglijst staan achter Haarlem, H.V.V. en Blauw-Wit. 3 gewonnen wedstrijden hebben ons reeds een heel eind gebracht. Zondag a.s. U.V.V. en dan kan de oogst weer verrijkt worden met 2 punten. Maar dan ook aan gepakt, Heeren Vanaf 2 uur alle hens aan dek Geen slap gepeuter, maar aanpakken! Ajax kan, moet en zal zich handhaven op een der bovenste plaatsen van de competitie-ladder. Jelui hebben er twee jaren te hard voor gewerkt De aanmoedigingskreten van het 10.000 koppig publiek op het Ajax-Stadion in de Meer zullen jelui vanaf de nieuwe tribunes in de ooren schallen 1 Een stem in ons, zegt, dat Ajax na a.s. Zondag op de derde plaats staat. Stelt ons niet teleur mannen I W. F. Egeman, Voorzitter, H. D. Dade HNzn., 2e Voorzitter, J. J. Groot meijer, Secretaris, Reijnier Claeszenstr. 2, tel. Z. 5005. M. J. Koolhaas, 2e Secretaris, Tj. de Munnik, Penningmeester, Adm. de Ruyterweg 194, H. R. ReijenGa, 2e Penningmeester, Leliegracht 24. J. Ph. Geerlings, F. Schoevaart, Commissarissen. Joop Pelser, W. F. Egeman, J. J. Grootmeijer, Tj. de Munnik. M. J. KOOLHAAS, Secretaris, Oranje Nassaulaan 81. M. J Koolhaas, Secr., Oranje Nassaulaan 81tel.Z. 3333. J S. Günzel, J. Stallmann, J. Th. de Waal. J. J. Grootmeijer, Secretaris. F. J. Couton, j. Reynolds J. J. Grootmeijer, D. Knegt.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 5