Zondag 28 October 1917. 144 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX gezien is. Beide Heeren hebben hunne plaats voor- loopig nog dubbel en dwars waardig getoond. Frans heeft een cordaat spel getoond, ingrijpend waar het noodig was en met forsche trappen zijn speelterrein zuiverend. Zijn opstellen kan nog iets beter. In ieder geval kunnen wij zeggen dat wij hem in de laatste 6 wedstrijden nog niet zoo op dreef zagen. De kleine linksbinnen Lucas was groot in zijn spel. Met Willem heeft Rinus inderdaad schitterend gecombineerd en tusschen Gupffert en Brokmann vormde hij een uit stekende schakel. Niet te veel schieten, Lucas! Legt den bal liever even voor de voeten van "Theo, die weet er wel raad mee Wat wij v. Dort en de Natris moeten vertellen is minder goed. Van Dort schijnbaar een weinig onder den indruk van het ontmoedigende spel van Jan. Daardoor minder tactisch. De Natris ongetwijfeld een der beste vleugelspelers die wij in de West. iste klasse hebben, hopenloos uit vorm. Dat dit van voorbijgaande aard blijkeEymers op stap naar het referee-championaat. We zagen het zelden beter! D. F. C. - Ajax 3—0. De stoere Dordtenaren aan den Markettenweg hadden ons reeds verschillende bittere pillen laten slikken. Behalve op den isten Kerstdag van 1911, toen ons elftal D. F. C. met 5 1 versloeg, hebben de gebroeders Koopman, Klein, Bouvij en Dirk Lotsy ons met een akelige regelmaat in Dordrecht tot murw geslagen. Ook nu, gesteund door een geestdriftig publiek, heeft D.F.C. ons een pak slaag gegeven dat er zijn mag. En laat ons maar direct erkennen dubbel et) dwars verdiend" En wat spelkwaliteit betreft èn wat geestdrift aan gaat hebben wij het moeten afleggen. Hordijk, welke oorspronkelijk niet zou meespelen, bleek op het laatste oogenblik nog beschikbaar. Gehrels, welke voor hem zou invallen, maakte het reisje nu als reserve mede, waar deze gaarne zijn plaats aan Hordijk weder afstond. We waren dus geheel volledig. D. F. C. stelde daartegenover een volledige ploeg, ja, een meer dan volledig elftal. Dirk Lotsy was nl. aanwezig en zijn aanwezigheid heeft heel wat gewicht in de schaal geworpen. Fanatiek heeft de kranige veteraan zijn ploeg aan gevuurd. en daar ziju voorbeeld aanstekelijk werkte, hebben de jongeren een kranig spel ten beste gegeven. Onder leiding van den Heer Bos werd om half twee aangevangen. Verschillende spelers wilden nl. om 4,10 uur vertrekken. Binnen een paar minuten moet Smit al optreden als Sigmond Hordijk handig passeert en een keurige voorzet geeft. Lotsy's staalharde stem .omdraaien Heeren" klinkt herhaaldelijk over het veld. De oude smeedt booze plannen, door dan het leder naar links, dan weer naar rechts te trappen. Ons doel wordt aanhoudend bestookt. Couton biedt niet den minsten tegenstand en Smit moet ai zijn vaardigheid aanwen den de blanco stand te handhaven. Theo gaat er dan met de bal van door. Kort achter elkander krijgt hij twee eenvoudige kansen als hij op Barend instormt, die uit zijn doel loopt. De imposante figuur van Van Hemert maakt een dergelijken indruk op Theo, dat deze de twee kansen niet benut. Een doelpunt in deze periode ware wellicht een basis voor de overwinning geweest. Nogmaals faalt Couton. Een voorzet voor ons doel komt bij Sigmond. Hordijk is nergens te vinden, en met een hard laag schot vliegt nummer een in het net, langs de uitgestrekte vingers van Smit, die zich languit laat vallen. Dat is het sein van een weinig meer activiteit in ons elftal. Gupffert zig-zagt eenige keeren door de D. F. C. verdediging, maar Barend is op zijn post en brengt met verre trappen verademing. Een vrije trap voor ruw spel in het strafschopgebied wordt door Hordijk ineens ingekogeld, welk doelpunt wordt geannuleerd, daar de trap niet ineens ingezet mocht worden. Een vreemde beslissing van den Heer Bos. Het shortpassing van Brokmann en Lucas brengt Lotsy wel eenige malen van zijn stuk maar in de vette klei van het D.F.C. terrein blijkt dit short-spel te peuterig. Eenige forsche trappen naar de hoek- vlaggen hadden meer goed gedaan dan dit korte passeeren waarbij Bouwman telkens als overwinnaar met den bal opdaagde. Joop en Hordijk schieten zelfs in hun verdedigende taak te kort en men begrijpt dat wij van geluk mogen spreken met de pauze slechts met één doelpunt achter te zijn. Het spel was tamelijk venijnig geweest. Koolhaas die het baantje van Mr. Reijnolds opknapt daar onze trainer door een zware verkoudheid bed legerig was, moet druk zwachtelen en ook in de andere kleedkamer blijkt dat er tamelijk gesmeten is. Na een korte rust gaat het er weer op los.' Gupffert geeft het niet op en opent den aanval. Hij gaat er telkens met den bal vandoor, ondervindt echter te weinig steun van zijn collega's. De wing v. Dort- de Natris geeft een herhaling van de voorstelling op Houtrust en Jan passagiert zoo'n beetje op het lijntje zonder gevaarlijk te zijn. De verdediging blijft falen. Wij zien wel eens aardig werk doch in de combi natie blijft het sukkelen. Smit redt schitterend als de geheele achterhoede faalt. De toestormende rechts-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 4