Het tweede elftal. Het schijnt dat het noodlot onze reserves blijft vervolgen op hun weg naar de Reserve Eerste Klasse. Het wordt eentoonig. Ieder seizoen brengt ons een kampioenschap van het tweede elftal, zonder de voor dit elftal zoo hoog noodige promotie. Reeds in den treure is betoogd het voordeel van het afschaffen der promotie-degradatiewedstrijden. En eerlijk gezegd gaan wij langzamerhand gelooven dat het tweede elftal nooit de reserve eerste klasse zal bereiken voor een dergelijke afschaffing is tot stand gekomen. Niet dat wij daarmede zeggen willen dat ons tweede niet sterk genoeg is, integendeel, alleen dan kunnen wij het bovenomschreven noodlot misschien ontloopen. Wij hebben gedurende het afge- loopen seizoen wedstrijden van ons tweede bijgewoond waarvan de spelkwaliteit ons herhaaldelijk aan ons eerste deed denken en in welk spel absoluut de hand van den leermeester Reynolds te ontdekken was. De enorme scoren, n.l. 137 doelpunten voor, is een be wijs, hoe zwak onze tegenstanders overigens ook geweest zijn, dat er schot in de combinatie zat. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX. 139 1 van onze afdeeling, n.l E.D.O. II, in onzen laatsten competitiewedstrijd. Wij eindigden op de vierde plaats met Gesp. Gew. Gel. Verl. Goals v. t. 14 7 2 5 30 24 Buiten de competitie speelde ons derde elftal nog onder den naam van Ajax-combinatie in de Serie wedstrijden van Hortus, op 6 Mei 1917 tegen een zoo goed als volledig E. D. O. 1. Onze verwachting dat wij hier gevoelig geslagen zouden worden, werd niet bewaarheid. Frits Schoevaart en zijn mannen boden de heftigste tegenstand. De Haarlemmers won nen ten slotte op het randje af met 1o Een fraai resultaat voor onze reserves, waarvoor wij dit elftal de verdiende hulde in ons verslag niet kunnen ont houden. In het geheel was het verloop van de ge speelde wedstrijden Gesp. Gew. Gel. Verl. Goals v. t. 16 8 2 7 31 27 De twee eerste Bekerwedstrijden, succ. op 10 en 17 Sept. 1916, werden door ons tweede gespeeld, daar ons eerste op die dagen in de Zilveren Bal- wedstrijden moest uitkomen. De Tubanters en Hengelo waren onze tegenstanders, beide clubs Oostelijke Tweede Klassets. Zij moesten onze meerderheid met 4-0 en 4-3 erkennen. De laatste ontmoeting vooral was rijk aan spanning en door ten slotte met alle macht te verdedigen, bezorgden wij het eerste elftal een plaats in de derde ronde. Deze overwinningen beloofden veel voor de komende competitie-wedstrijden. Het is geen onzer competitie-tegenstanders gelukt ons te slaan. Wij joegen alles voor 011s uit. Te Utrecht tegen U. V. V. III op 5 Nov. bracht een gelijk spel een kleine verrassing. Maar daarna boekten wij weer niets anders dan groote overwinningen. 12 O op Kampong II, 13o op D. S. O. II, 8-0 op Voor waarts II. Het elftal dat ons op den voet bleef volgen was Hilversum II. Een nederlaag op ons terrein had ons noodlottig kunnen zijn. Ook dit struikelblok werd makkelijk overwonnen. Een stevige 9O overwinning bracht ons in behouden haven. Glorierijk eindigden wij als kampioen met: Gesp. Gew. Gel. Verl. Goals v. t. 16 15 1 9 67 Gedurende de Kerstdagen van 1916 werd door ons Bestuur een toer gearrangeerd naar het Oosten. Het waren drie dagen van vreugde, zonder eenigen wan klank. Vooral ons verblijf in Zwolle na den wedstrijd tegen K H C. in Kampen, toen onder den Kerstboom in Café De Unie een „Triple Alliantie" gesmeed werd tusschen Z. A. C., P. E. C. en Ajax was aller aangenaamst. Natuurlijk werd het sportieve gedeelte niet verwaarloosd Den 24sten December wonnen wij van K. H. C. te Kampen met 2—0, den volgenden dag, na in Zwolle overnacht te hebben, toog het elftal naar Meppel, waar Alcides de Noordelijke 2de klasser met 5 3 een niet te gewillig slachtoffer werd. Nog denzelfden avond spoorden wij naar Apeldoorn en ontmoetten op 26 December Robur I, dat met 7 eerste elftallers uitkwam. Wij rekenden op een 5o nederlaag maar besloten onzen huid zoo duur moge lijk te verkoopen Wesling, André, Vos, trouwens alle anderen werkten als paarden. Robur, dat eerst de neus verachtelijk had opgehaald, toen het hoorde dat de combinatie uit tweede elftallers van Ajax bestond, pakte in den beginne slap aan. Met de overwinning voor oogen speelden de Ajaciden als duivels. Het einde bracht de verrassende uitslag van 5 1 in ons voor deel. Een kranig besluit van een uitstekend geslaagde toer. Wat ons echter het meest getroffen heeft ge durende de drie dagen was de uitstekende geest die er heerschte in dit elftal. In de Seriewedstrijden van West-Frisia, op 8 en 9 April te Enkhuizen gespeeld, blies het Ajax-haantje ook al victorie. Wij klopten de heele bend' w.o B.W. II en kwamen met een fraaie Beker, den Hoofdprijs, in Mokum terug. In den wedstrijd tegen Hollandia I, tijdens deze serie-wedstrijden had J. W. Lucas het ge noegen het hond rdste doelpunt, van dit seizoen door het tweede gescoord, in het net der tegenpartij te trappen. Als herinnering aan dit gedenkwaardige feit was door den Heer Egeman een verguld zilveren charivari uitgeloofd. De Promotie wedstrijden, die zoo veel goeds beloofden, liepen op een teleurstelling uit Blauw-Wit II klopte ons verdiend met 3 o. Hercules II verloor met 2 0. Tegen Feyenoord II brachten wij het tot een gelijk spel 22. Ten slotte wonnen wij van S.V.V. II met 2 O. In deze Promotie-competitie eindigden wij als nummer twee achter Blauw-Wit II. Met de algeheele veraudering van de Competitie-indeeling wachten ons wellicht nog goede voorstellen, waardoor onze reserves het komende seizoen hun welverdiende plaats in de Eerste Klas Reserve kunnen innemen. Het navolgende prachtige resultaat hebben wij voor het tweede elftal geboekt van alle door Ajax II gespeelde wedstrijden. Gesp. Gew. Gel. Verl. Goals v. t. 3J 28 2 1 137 19 (Wordt vervolgd.)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 7