Ingezonden Stukken. Niet-Nederlandsche spelers in Nederlandsche elftallen. Correspondentie. M. W. te Amsterdam. Dr. A. K. te A. Het Jaarverslag der A. F. C. AJAX over het seizoen 1916—1917. Het vierde elftal. Ons vierde elftal heeft een gunstig seizoen gehad Ook al is dit elftal geen kampioen van zijn afdeeling, er is met hart en ziel naar gestreefd het kampioenschap van den geheelen A.V.B. te behalen. Ingedeeld in afdeeling A van de Eerste Klasse maakte dit elftal op 29 October 1916 zijn eerste fout door op ons terrein met 41 van Swift iB te verliezen. Door een ongelukkige samen loop van omstandigheden moesten wij tegen V.V.A. 3 een papieren nederlaag boeken, daar verschillende 4de XI-tallers dien dag voor hoogere elftallen in het veld kwamen. Verschillende stevige overwinningen zijn door ons geboekt. Wij memoreeren slechts de li1 op Neerlandia II en de 6—0 op D. E. C. III. Dat ons vierde elftal de derde plaats op het rang lijstje werkelijk verdiende bewijst o.a. het gelijke spel tegen nummer 2, O.D.É, II, op ons terrein bevochten. Het elftal behaalde verder in de Serie-wedstrijden van Hortus nog een mooi resultaat door op 27 April een Blauwwit-combinatie met 31 te slaan en legde hierdoor beslag op een prachtige verguld zilveren medaille. Zooals reeds gezegd eindigde ons vierde elftal tenslotte als nummer drie met de volgende cijfers: Gesp. Gew. Gel. Verl. Goals 138 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX In halftime komt hij zijne favorieten lof toezwaaien of moed inspreken. Al is de achterstand nog zoo groot, hij gelooft vast en zeker dat er nog opgehaald kan en zal worden. Een verloren match gaat hem meer ter harte dan een aangebrand middagmaal en hij raakt er meer door uit zijn humeur, dan wanneer hij 's nachts zijn baby zeven keer een schoone luier aan moet doen. Hij is sterk in het handjes-geven en hij neemt het air van een trainer aan, als hij, bij gebrek aan beter hulp iemand mag masseeren, waarbij hij het slachtoffer èn uit enthousiasme èn onkunde, half tot moes knijpt. De clubstanden kent hij uit zijn hoofd en hij is verbazend knap in kansberekeningen, want „zijn" club wint altijd. Hij is trotsch op zijn voetbalbloed, nog meer op zijn voetbalclub. Hij is de ware enthousiast, bijna maniak. Zoo zijn er waren er zoo maar meerl 1 1 1 DIKZAK. Uit het Victoria Clubnieuws. M. de Redacteur, Naar aanleiding van het artikel van den heer D. K., de volgende vraag Verliest de bond nu, door niet-Nederlandsche spelers op te nemen in de verschillende elftallen, niet het recht op zijn eigen naam? Boven elk wedstrijdpapier voor de winkels, zoowel boven de lijstjes in de couranten, lezen we toch: Nederlandsche Voetbalbond. Nü moeten we daar zeker Internationale Voetbal bond voor lezen Wel iets bijzonders in dezen tijd 1 Hoogachtend, Sm. Wel een weinig te ver gezocht, waarde Heer. Red. Ajax II is ingedeeld in de Reserve 2e klasse D. Tot deze klasse behooren de volgende elftallen: Hercules III, Spartaan II, Allen Weerbaar II, Z. V. V. II, A. F. C. Ill, V. V. A. II, D. E. C. II, Ajax II. Ajax III speelt in de Reserve 2e klasse E. De mededingende elftallen zijn: Wilhelmina Vooruit II, Blauw-Wit III, Hollandia II, W. F. C. II, Amstel II, E. D. O. II, Ajax III. Wij zeggen U dank voor de toezending. Bij voor komende gelegenheid blijven wij ons aanbevelen. IV v. t. 16 11 1 4 52 21 Het geheele resultaat was: Gesp. Gew. Gel. Verl. Goals v. t. 17 12 1 4 55 23 Het derde elftal. Evenals ons tweede elftal speelde ons derde dit jaar weder in de West. Reserve 2de klasse en was in Afd. E ingedeeld. In tegenstelling met het vorige seizoen, toen dit elftal het kam pioen schap behaalde, moesten wij ons ditmaal tevreden stellen met de vierde plaats. Wij begonnen niet for tuinlijk door tegen E. D. O. II te Haarlem op 1 Oc tober 1916 met 2 0 te verliezen De volgende drie wedstrijden, respect, tegen Wilh. Vooruit II (uit) W. F. C. II (uit) en V. R. A. III (thuis) leverden over winningen op. Dan moeten wij 2 nederlagen boeken, achtereenvolgens tegen Hollandia II en Blauw-Wit III, waardoor wij steeds verder van de eerste plaats af raakten Het is ons dan niet mogen gelukken het hooger dan de vierde plaats te brengen Een mooi resultaat werd behaald in den wedstrijd tegen nummer

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 6