VARIA, - CLUBNIEUWS DER A. F* C. AJAX 137 De nieuwe tribune op het Ajax-terrein. Oud en Nieuw Vlinder. Zoo zijn er De clubenthousiast. Onze altijd ijverige voorzitter is, indachtig het ware woord: „Wanneer het getij verloopt moet men de bakens verzetten'1, aan het werk getogen om de terreinaccomodatie dié uitbreiding te geven, welke met het oog op den te verwachten grooten toeloop wenschelijk en zelfs noodzakelijk kon worden geacht. Wanneer men nu ons terrein betreedt, ziet men tegenover de groote zittribune 'n biesbosch van palen aangebracht, waarop straks 'n tweede, hechte tribune zal verrijzen. Onder leiding van den welbekenden architect J. Roodenburgh wordt met bekwamen spoed aan dit bouwwerk gearbeid en wanneer alles naar wensch blijft gaan, zal op 4 November, den dag dat Ajax de Utrechtsche kampioen U. V. V. ontvangt, voor circa 4400 belangstellenden méér gelegenheid zijn de Ajax-verrichtingen te volgen. De nieuwe tribune biedt n. 1. ruimte voor 2400 zitplaatsen en 2000 staanplaatsen, zoodat met de staanplaatsen op het plankier vóór de tribune, circa 6000 toeschouwers aan die zijde van het terrein kunnen worden ondergebracht, in totaal generaal zullen dan ongeveer 13000 toeschouwers de tourniquets kunnen passeeren! Stof!. Stof!. De Middenweg hulde zich 4n één groote stofwolk. Wilde hij ons duidelijk maken, dat Ajax-wedstrijden altijd veel stof opwerpen? Met lippen, stijf-opeen-geklemd, een zakdoek voor de neus, kwamen we eindelijk bij de roodwitte hekken. Eerst een rij wanbetalers, die de achterstallige diplomaschuld kwamen voldoen (voor het grootste gedeelte nieuwe donateurs, dus geen wanbetalers, Red dan palmen en bloemen en eindelijk een soort van vestingmuur en poortaan 't Muiderslot gelijk! Nieuwnieuw en actueel! Nieuw waren de tourniquets,nieuw de reclames, bontgeschilderd op de staantribune nieuw het terrein, zooals het daar lag, prachtig-groen, opnieuw gerestaureerd Nieuw was ook de club, die we ontvingen een éérste klasser. Nieuw maar was dan alles nieuw? Neen1 Het elftal, en het spel der onzen was niet nieuw! En daar was ik blij om. W. i-io-'iy. Zelf spelen doet hij meestal niet; hij is er of te jong of te oud voor. Ik wil het oude type beschouwen. Zijn club is zijn opstaan en zijn naar bed gaan. Maandag is voor hem de heerlijkste dag, op een wedstrijd-Zondag na. Dan leest hij een uur of vier de verslagen en werkt zelf zijn ranglijstje bij, dat hij controleert met die uit de 2 of 3 sportbladen, waarvan hij abonné is. Het begin van de week is hij nog zenuwachtig door de match van Zondag en het eind van de week bestaat voor hem uit een aantal niet door te komen uren, zóó verlangt hij naar de praestaties van „zijn" elftal. Zijn eerste blik in de krant geldt „Sport en Wed strijden" en hij is in de wolken als er iets van zijn club in staat. Is hij getrouwd, dan ontstaat er vaak huiselijke twist, van wege de weinige belangstelling voor zijn vrouw Heeft hij een zoontje, het krijgt in z'n tweede jaar al een klein „heusch" voetballetje, en op iederen verjaardag wordt zoon's voetbaluitrusting gecomple teerd met een miniatuurshirt, broekje, kousen en een paar baby-voetbalschoenen. Stukgetrapte lampen of glazen zijn vader's trots en glorie en de voetbalspruit volgt, aan 't handje van Pa, met ongeveinsde be langstelling iederen wedstrijd. Hij zuigt met de moedermelk, vader's voetbal-enthousiasme in. De clubenthousiast slaat, weer of geen weer, nooit een wedstrijd over. Aan het lijntje trappelt hij van plezier, als het goed gaat; krijgt een speler een mooie kans, dan schopt hij, van ongeduld of uit aangeboren gewoonte, een toeschouwer vóór hem tegen de kuiten en de eksteroogen van zijn buurlui moeten het ontgelden, als er een goal is gemaakt door „zijn" vereeniging. Hij draagt een das in de club-kleuren, zijn club speldje draagt hij opvallend zichtbaar en het eenige wijsje wat hij, valsch, kan fluiten, is zijn club-lied. De komst van zijn club-orgaan garandeert hem een heerlijken avond en roept in hem wakker ieder mo ment uit den gespeelden wedstrijd. Alle spelers kent hij persoonlijk en alle elf geeft hij vóór den wedstrijd vaderlijken voetballersraad.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 5