WEDSTRIJDVERSLAG. Ajax III versus W F. C. II Ter gelegenheid van de 12V2-jarige Echtvereeniging van de Heer en Mevrouw Dade. Ajax-leöen, steunt öe aöver- teeröers in ons Clubblad. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 136 En de tweede helft 1 Al gauw kwam 't tegenpuntje l Hercules heeft zich volkomen hersteld. Het was gedaan met de Ajax-meerderheid. Fel werden beur telings de beide doelen bestookt en Smit vooral kreeg het nu warm. Buwalda op de linkerwing kwam ook in actie, maar Fons gaf hem niet veel kans. Wanneer Couton eens door v. Rijn gepasseerd is, houden we onze respectieve harten vast! Fons redde de situatie door op Smit terug te spelen. Hoewel het spel lang niet meer zoo fraai is, als in de eerste helft, was er des te meer spanning. Vooral, waar het spelverloop bepaald sensationeele oogenblikken opleverde. Herhaaldelijk zweefde het leer voor een der doelenhet aantal corners was zeer groot, zonder nochtans de gewenschte doelpunten op te leveren. Het is eerst 'n paar minuten voor het einde, dat uit 'n geweldig bestoken van het H.-doel; v. Dort het derde goaltje ter wereld brengt en daarmede aan de onzekerheid gelukkig een einde maakte. Al heel spoedig floot Meerum inrukken En we waren blij, dat dit slappe spelletje beëin digd was. Even dachten we aan den Haag! Welk '11 contrast Tusschen het vertoonde spel van den vorigen Zondag en nul Wat is wisselvalliger dan voetbal? En toch sleepten we nu de twee punten in de wacht! 0 0. Terwijl Ajax I tegen Hercules speelde, bond ons derde elftal op het naburige veld den strijd aan met W. F. C. II, een elftal pootige jongens, die een flink partijtje voetbal te zien gaven. Ofschoon geen mooie wedstrijd, spannend was hij zeker, en moet ik eerlijk zijn, dan kwam W. F. C. de overwinning toe door haar enthusiast spel. De Ajaxachterhoede weerde zich geducht. De keeper kreeg weinig gevaarlijks, maakte echter een betrouwbaren indruk. Busbach redde voor de rust een bijna zeker doelpunt en hand haafde overigens zijn reputatie. Zijn collega Schoe- vaart was er stukken beter in dan te^en Amstel. Ook de middenlinie kweet zich goed van haar taak, terwijl de voorhoede met uitzondering van Dobbe en den invaller van Raan, verbazend slecht en futloos speelde. Het binnentrio dacht met pingelen succes te hebben, maar tegenover de stevige blauwwitte backs hadden ze weinig of geen kans. Een keer werd hier de keeper gepasseerd, maar dit doelpunt werd wegens offside ongeldig verklaard. Aldus ver liep deze wedstrijd doelpuntenloos, waarmede Ajax tevreden kon zijn. Volgende week naar Blauw-Wit. Dan oppassen lui1 Doortrapper. Den 20sten October a.s. zullen de Heer en Mevrouw Dade den dag herdenken, waarop zij vóór 12 V2 jaar in den echt werden verbonden. Het is ons een groot genoegen van dit feit in ons clubblad melding te maken en de Heer en Mevrouw Dade hierbij de hartelijke gelukwenschen van de geheele vereeniging aan te bieden. De naam Dade is zeer nauw aan dien van Ajax verbonden. Papa Dade heeft sinds vele jaren zijn groote werkkracht op onbeperkte wijze in dienst van Ajax gesteld. Hij kan terugwijzen op vele jaren van hard werken in de kwalileit van bestuurslid, waarvan een niet gering aantal als secretaris. Zoowel in de vette als in de magere jaren Ajax kent beide! is hij trouw op zijn post gebleven en heeft hij de belangen der vereeniging met alle toewijding verzorgd. Geen wonder, dat hem het eere lidmaatschap werd opgedragen, want zoo één het verdiende, dan is het zeker onze nestor Dade. Vestiging buiten de gemeente heeft geen afbreuk kunnen doen aan zijn belangstelling voor Mokum en „Ajax". En zoo fungeert de heer Dade, ondanks zijn verblijf te Enkhuizen, thans als vice-voorzitter der vereeniging Het is onze oprechte wensch, dat de Heer Dade ook in de toekomst in de gelegenheid zal zijn in den Ajax-kring te blijven toeven en daarin nog tal van jaren tot aller genoegen zal kunnen werken. Wij hopen daarbij tevens, dat de hartelijke belang stelling van Mevrouw Dade in de vereeniging Ajax slechts bij voortduur moge bestendigd worden. Het Bruidspaar leve!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 4