Van week tot week. Diploma's. Clubinsignes. Achtste Elftal. Zondag 30 September 1917. CLUBNIEUWS DER A. F C AJAX 135 Tevens is iedere week een lijstje aanwezig waarop is aangegeven op welke velden de verschillende wed strijden zullen gespeeld moeten worden. Misverstand is hierdoor uitgesloten. Men wordt dringend verzocht toe te zien dat alle spelers in clubcostuum uitkomen. De A. V. B. zal n.l. boete heffen, indien spelers niet in het officieele clubcostuum verschijnen. Dergelijke boeten zijn voor rekening van de overtreders. Onze penningmeesters, de Heeren de Munnik en Reijenga, houden a.s. Zondag weder zitting iu hun bureau, grenzende aan de boerderij. Een ieder, welke nog niet in het bezit van het diploma is kan zich aldaar vervoegen. Tegen betaling in het Bestuurshuisje verkrijgbaar. Prijs is f0.75. Wij brengen ter kennis van de leden, dat het Bestuur den A. V. B. heeft verzocht het achtste elftal alsnog in de competitie in te deelen. Reijnier Claeszenstr. 2. J. J. GROOTMEYER, Telefoon Z. 5005. Secr. Ajax—Hercules 3—1. De belangstelling voor dezen eersten thuiswedstrijd van Ajax I was eenvoudig pyramidaal. Eenige duizendtallen kijklustigen moesten zelfs worden teruggezonden, terwijl 'n compacte menschen- massa alle rangen vulde. Het Amsterdamsche voetbal publiek heeft opnieuw op grootsche wijze van zijn aanhankelijkheid voor de roodwitte kleuren getuigd, en wanneer deze belangstelling duurzaam zal blijken (wat we stellig gelooven) dan kan het Ajax-Bestuur lees: de penningmeester!!! tevreden zijn. De wedstrijd zelf schonk geen volkomen bevredi ging, ondanks de overwinning. Weliswaar is er vóór rust door Ajax 'n subliem spel ontwikkeld, waartegen Hercules hopeloos worstelde, doch de inzinking in de tweede helft bracht voor de roodwitte harten meer benauwenis dan vreugde. Dooréén genomen heeft Ajax echter de overwinning volkomen verdiend, al is ten slotte de uitslag misschien ietwat geflatteerd. De Hercules-ploeg heeft zich, bizonderlijk in de tweede helft, duchtig geroerd, en de fanatieke aanval, waarin van Rhijn het leeuwenaandeel had, gaf Jo Pelser c.s. veel te doen. Het tegenpunt kwam van de zijde, waarvan wij er nog meer verwachtten Van Rhijn en v. Randwijck begrepen elkaar uitstekend en toen aan deze wing op 'n gegeven moment vrij spel werd gelaten, wandelde v. Rhijn er netjes doorheen, loste 'n harde kei, die onder de lat verdween De Utrechtsche doelman heeft uitstekend werk laten zien en de schoten van v. Dort, Gupffert,. Brokmann etc., die hij onschadelijk maakte, zijn er vele. Hieruit moge tevens blijken, dat er door onze voor hoede braaf geschoten is. Doorboring van het Utrecht sche doel was dan ook onvermijdelijk, n'en dèplaise amice v. d. Weert. Toch heeft onze voorhoede, naar verhouding van de geboden kansen, lang niet zoo productie! gewerkt als wenschelijk ware geweest, 'n Flinke voorsprong, dat bleek alras in de tweede helft, is veel waard, vooral wanneer 'n plotselinge wending van het spel verrassingen van onaangenamen aard doet vreezen 1 Resumeerende, kunnen wij dus wel tevreden, doch niet voldaan zijn I Het verloop van den wedstrijd nu is gauw verteld. Gedurende de eerste helft was het overwicht van Ajax volkomen. Onze vleugels hadden ongetwijfeld weer beiden hun jour" en brachten vriend en vijand, in verrukking. 0<^k het tactische voeden van Pelser, en Hordijk viel op. Voortdurend werd onze aanval in de gelegenheid gesteld het vijandelijke doel te belagen en v. d. Weert kreeg schot op schot te verwer ken. Speciaal Brokmann was lustig aan het „klinkeren" en aan dezen viel de eer te beurt de score te openen. Het gebeurde eigenlijk geheel onverwachts, zoo'n verraderlijk balletje, waarvan Theo het geheimpje schijnt te kennen! Het tweede doelpunt werd geboren uit een wan hoopsdaad! Terwijl v. d. Weert uitgeloopen was, en gepasseerd, snorde het leer doelwaarts. 'n Snel toegesprongen Hercules-speler klapte 't ding er met zijn handjes nog juist uit! Penalty! Jawel, zeit Hordijk 1 Geen kans gaf hij v. d. Weert l Met dien stand zijn we gaan tea-enl

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 3