CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX WEDSTRIJDVERSLAG. Amstel IIAjax III (1-6). Reporter. PRAATJES. 130 vallen, waarbij risjes spelers (Dè Kessler was daarvan steeds No. i) off side staan. Er wordt veel gefloten, omdat de corpulente arbiter niet vermag dit snelle spel behoorlijk te volgen. Na zeven minuten spelen komt eindelijk het lang verwachte. De Natris krijgt een goed geplaatste bal, rent er van door, zet voor en Brockmann kegelt 't ding onhoudbaar langs den doelwachter (i i). Het juichen is aan óns. Wij herademen 1 Nu gaat het komen, dachten we. En werkelijk, er wordt veelbelovend gewerkt. De spanning is nu weer verdubbeld en wanneer wij het Ajax-overwicht aanzien, dan kunnen wij niet anders dan weer goaltjes verwachten. Doch steeds weer stompt en veegt Mac Neill alles er uit, wat bij hem komt. Smit moet op zijn beurt eveneens enkele malen reddend optreden. Fons en Couton steunen hem uit stekend. Deze laatste, die in de eerste helft te con servatief, te weinig aanvallend Optrad, bijt nu flink van zich af. De minste verslapping zou dan ook noodlottig worden tegen zulk een verwoed vechtende ploeg en waar de H.V.V.-aanvallen bij voortduur bizonder ge vaarlijk waren, was dubbele activeit 'n eerste ver- eischte. Toch profiteeren de Hagenaars van zoo'n moment van kalmte Dè Kessler weet den bal van de lijn af voor te zetten en door een hoopje spelers keit Kuntse het leer langs Smit (21). Heel den Haag staat natuurlijk op de achterste pootjes van de pret en minuten lang duurt het ge jubel om dit leidende punt, wat natuurlijk te begrijpen is! Ons stemde dit incident anders niet prettig! 't Is dan ook ellendig om je voortdurend sterker te weten en dan toch te moeten verliezen Ajax geeft het niet op en het geheele verdere ver loop van den strijd heeft H.V.V. te zwoegen om den voorstand te behouden. Wij hebben daarbij geen greintje geluk. De her haalde aanvallen stranden de een na den ander op de hechte verdediging der Hagenaars, waarin speciaal Mac Neill uitblinkt. Naar mate het einde nadert, verwenschen we meer het onrechtvaardige lot, dat ons dezen wedstrijd onverdiend doet verliezen. Inderdaad onverdiend, want zooals Ajax van begin tot einde in de meerderheid was, had zij niet anders verdiend dan te winnen. Wij hebben echter de troost van het goede spel, dat vertoond is, en in deze stijl doorwerkend durven wij met gerustheid voorspellen, dat menige eerste klasser in het zand zal moeten bijten 1 Het eindsignaal bracht ons nu weliswaar een neder laag, maar dat dit geen doodwond is zal spoedig genoeg blijken! Op het voormalige V. R. A.-terrein ontvingen de reserves van Amstel ons derde elftal voor de com petitie van den N.V.B, op Zondag 16 September j.l. Daar het wedstrijdterrein nog niet gereed was, werd de ontmoeting op het naburige oefenveld gespeeld. De partijen waren au grand complet. Ons elftal, waarin wij verschillende goede krachten opmerkten, speelde eerst met wind mede. Wij hadden dan ook al spoedig het beste van het spel en met eenige vlugge rennen van Dobbe ontkomt het Amstel- doel ternauwernood aan doorboring. Aan de over zijde is de jonge Prins eenige malen te langzaam en ook Schoevaart Jr. is er nog niet geheel in. Onze doelverdediger geeft echter blijken van het te zullen leeren en daarbij is Busbach in een groote conditie. Met forsche trappen verplaatst hij herhaaldelijk het spel. Na een snel opbrengen van den veteraan Groot- meijer (houdt die man nooit op met voetballen?) plaatst Dobbe den onberispelijken voorzet onhoudbaar in en even daarna schiet de andere veteraan van het elftal, n 1. Roodenburgh Sr nummer 2 in de touwen. Rust 2o Met wind tegen zullen de bordjes wel verhangen worden, denkt een ieder. De onzen beginnen er echter dan eerst pret in te krijgen. Een overrompelend samenspel van onze voorhoede brengt in minder dan geen tijd den stand op 6O. Vooral de oudste Roodenburgh peerde den bal tusschen de palen door dat het een lust was om te zien. Ons doel komt ver schillende malen in gevaar en tegen het einde weet Amstel tegen te scoren. Onze derde elftallers gooien er dan verder met hun mutsje naar, zoodat de stand ongewijzigd blijft. Resumeerende een fraai begin voor onze reserves. Wie het beste speelde van onze jongens? Busbach 1Dat was goed kerel, vanmiddag. Een poot ,,'k Had het wel gedacht hoor, dat ze 't niet zou den bolwerken". ,,Zie je wel, nu gaan ze er onder"

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 6