Kascommissie. Deze commissie bestond uit de Heeren J. S Gunzel, D. Levendig en J. G. M. Bosch, welke laatste echter naar A.F.C. overging, en regle mentair daardoor op hetzelfde oogenblik zijn lid maatschap verloor. Ook deze eerste twee Heeren dank voor hunne medewerking, bij het contróleeren van de kasboeken over 1915/1916. Athletiekcommissie. De noodzakelijkheid inziende van het beoefenen der Athletiek, werd door het be stuur besloten voor deze tak van sport, waardoor de spelkwaliteit zeker vooruit zal gaan, opnieuw krachtig propaganda te maken. Natuurlijk dat de Heeren Reynolds en Couton aangezocht werden de leiding op zich te nemen, met den Heer Koolhaas als secre taris. Het geheel maakt op ons den indruk dat de zaak goed is aangepakt, wat voor onze club slechts een gunstige uitwerking zal hebben. Trainer. Als trainer fungeerde dit seizoen weder de Heer Reynolds, langzamerhand een populaire figuur in A'dam niet alleen, maar in de geheele Nederlandsche sportwereld Met bizondere animo heeft onze leer meester zijn taak verricht en de schitterende resul taten van het afgeloopen seizoen zijn dan ook voor een groot deel aan hem te danken. Wij gelooven dat wij namens geheel Ajax spreken als wij wenschen dat wij Reynolds nog lang in ons midden mogen behouden. Terreincommissarissen. De onregelmatigheden, voorgevallen, vóór den wedstrijd Ajax-de Spartaan, toen het cordon van onze controleurs verbroken werd, deed ons het verzoek tot onze leden richten ons te steunen, ten einde de beschikking te krijgen over een aantal ordecommissarissen. Het resultaat stemde verblijdend, daar plusminus 20 der oudere w.l. en o 1 zich gaarne tot medewerking bereid ver klaarden Wij waren reeds eerder, door middel van ons Clubnieuws, in de gelegenheid onze terrein- commissarissen dank te zeggen voor hunne hulp. Wij herhalen deze dankzegging hier, er niet aan twijfelende of deze Heeren zullen het komende seizoen zich weder beschikbaar stellen voor dit hoogst nut tige werk, nl de goede orde te helpen handhaven op het terrein tijdens en voor den aanvang der wedstrijden. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 123 per maand, daar de Heer Koolhaas bleek ,,the right man on the right place" te zijn, waardoor hem vele zaken konden toevertrouwd worden Naast degenen welke met de werkwijze der commissie tevreden waren, zijn er natuurlijk ook geweest, welke kritiek op een en ander meenden te moeten uitoefenen. Over tuigd als wij zijn, dat er geen elftallen commissie kan bestaan, die het ieder naar den zin kan maken, gelooven wij dat de commissie er in geslaagd is de haar opgedragen taak naar genoegen te verrichten. Een toepassen van het boete-stelsel op die leden, welke zonder bericht van verhindering wegblijven, moeten wij aanbevelen. Het werk van den secretaris zal hier aanmerkelijk door worden verlicht Leden. Wezen wij er reeds op, bij de behandeling van het hoofd Enquêtecommissie, dat door deze Heeren, met den Heer Dade als hoofdpersoon, bergen werk zijn verzet, geen opzien zal dit baren als wij mededeelen dat onze vereeniging zich aanmerkelijk uitbreidde. Niet minder dan 47 w.l., 32 adsp leden, en 80 onderst, leden traden toe, waardoor ons leden tal thans geklommen is tot 226 werkende leden, 38 adspirant leden en 272 donateurs, terwijl bij den secretaris der Enq.-Commissie nog ettelijke candidaten zijn ingeschreven. Natuurlijk een hoogst verblijdend teeken. Alleen dienen wij in den laatsten tijd voor zichtig te zijn met de aanneming der cand. w.l daar een reglementsartikel zegt, dat zij slechts w.l. kunnen worden die het voetbalspel daadwerkelijk beoefenen, iets waar nog al eens de hand mede ge licht wordt. Wij mochten ons verheugen in een uit stekende verstandhouding tegenover de leden slechts enkele kwesties en nog wel van zeer luttelen aard moes ten in het afgeloopen seizoen uit den weg geruimd worden Dat stemt tot vreugde, want een vereeniging groot als de onze is natuurlijk makkelijker vatbaar voor onaangename zaken als clubjes, welke uit een dertig, veertigtal leden bestaan. Tot welk een uitstekend resultaat dergelijke samenwerking leidt, blijkt uit het schitterend vereenigingsjaar 1916/17, en mochten in latere jaren somstijds weer stormen over onze vereeniging heengaan, met recht kunnen onze leden dan een voorbeeld nemen aan het ver eenigingsjaar 1916/17, dat in dit opzicht al buiten gewoon slaagde. Dat deze goede verstandhouding gedurende tal van jaren bestendigd moge blijven is onze oprechte wensch. Vermelden wij nog dat slechts enkelen door vertrek naar buiten bedankten. Tevens moesten een 8-tal w.l wegens royement worden af gevoerd. In opdracht onzer vergadering organiseerde het Bestuur bij den aanvang van het seizoen een feest avond in Bellevue. Honderden onzer leden met hunne dames hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt met elkander in nadere aanraking te komen. Vele aanwezigen zijn dien avond Ajaxvrienden geworden. In elk opzicht is deze Feestavond geslaagd en de Heeren Dade, Geerlings en J. Pelser, met de organi satie van een en ander belast, kunnen met voldoening op hun taak terugzien. De verstandhouding tusschen Ajax en andere voet balorganisatie V meer bedoeld de Bonden liet weinig of niets te wenschen over. De correspondentie tusschen den A.V.B. en Ajax was uit den aard der zaak, waar de Heer Dade het secretariaat van dezen Bond waar neemt, zeer aangenaam. Minder aangenaam was deze met den N.V.B. al bleef natuurlijk de briefwisseling binnen de grenzen der welgevcegelijkheid. Eenige inalen o. m met het omzetten van een wedstrijd, zoomede in verband met het plotselinge invoegen van den wedstrijd U.V.V.D.F.C., waardoor onze Seriewedstrijden om den Gouden Meerbeker dreigden te mislukken, werd de correspondentie minder harte lijk. Wij huldigden echter het spreekwoord: Men vangt meer vliegen met honing dan met azijn, iets waarvan wij tot heden niet de minste spijt hebben, nu alles ten slotte in orde gekomen is. A bon entendeur enz. Verder werd er naar gestreefd in den loop van het seizoen met de vooraanstaande vereenigingen in de Nederl. Voetbalbeweging relatie's aan te knoopen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 7