Enquêtecommissie. W. F. Egeman, Voorzitter; H. D. Dade, Secretaris; Tj. de Munnik en J. Ph.. Geerlings, leden. De commissie had handen vol werk en de malen dat dë commissie-dan ook moest samen komen, ten einde met de vele nieuwe leden kennis te maken, waren legio. Reclame Ook deze belangrijke arbeid voor onze vereeniging was in handen van den Heer H. D. Dade, die zich op meer dan uitmuntende wijze van zijn taak kweet. Heel wat verzoekjes zijn door hem inge willigd of afgewimpeld. - Alleen stuitten' wij ook hier op het bezwaar dat de leider niet in Amsterdam woonachtig is. Elftallen-commissie. De samenstelling van deze commissie was bij den aanvang van het seizoen J. J. Grootmeyer, voorzitter; Jan Pelser, secr.Chr. C. Holst en Piet van Os, leden; Tj. de Munnik en Joop Pelser, plaatsverv. leden J. Reynolds, adviseur. Ook hier mochten wij niet lang den steun van Jan Pelser hebben, daar deze gelijktijdig met zijn be danken als commissaris, deze functie neerlegde. Wij kunnen niet nalaten Pelser, welke gedurende tal van jaren op voorbeeldige wijze den omvangrijken taak van secretaris der Elft. Commissie op zich heeft ge nomen, in dit verslag een eerlijk verdiende hulde te brengen. 122 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX door den zuren appel heen te bijten en althans voor een proefjaar, met een kleine subsidie van Ajax, het blad te doen verschijnen. Veel zorgen heeft het ons gekost het blad een voorloopig bestaan te verzekeren, waarin wij zeker niet geslaagd zouden zijn, indien het ons niet was gelukt den Heer D. Knegt, welke ongetwijfeld op journalistiek gebied presteert, te be wegen belangeloos het Redacteurschap op zich te nemen. Niet alleen dat deze Heer louter medewerkte, de energie die hij moest aanwenden om het blad een succes te doen zijn, de zorg die hij aan een en ander wijdde, dient hier herdacht. Collega Knegt, wij zeggen U dank voor Uwe steun en mocht onver hoopt ons blad ter zijner tijd niet meer kunnen ver schijnen dan zijn wij overtuigd dat gij alles hebt gedaan om ons orgaan te doen bloeien. Behalve in eenige spoedvergaderingen kwam het Bestuur 23 maal in Bestuursvergaderingen bijeen en dat allen met hart en ziel de Ajaxzaken behandeld hebben bewijst wel het feit, dat het Bestuur in die vergaderingen, die van 8—12 uur duurden, bijna steeds voltallig was. Wij hebben dan ock aangenaam gewerkt, slechts enkele weinig uiteenloopende ideën moesten uit den weg geruimd Onze voorzitter zorgde echter aan de hand van het reglement steeds, dat partijen tenslotte bevredigd huiswaart konden keeren telken male de overtuiging met ons nemend in het Ajax belang gehandeld te hebben. Het publiek dat sinds de laatste jaren al onze rangen vult, bij iederen wedstrijd, van hoe weinig belang ook, bleef ons niet alleen dit seizoen trouw, maar toonde hoe langer hoe meer belangstelling. De on zuivere beslissing van het B.B4 waardoor wij genood zaakt waren weer een jaar in de tweede klas te spelen maakte schijnbaar op het publiek een dergelijke in druk dat men besloot Ajax niet te vergeten, maar door het veelvuldig bezoeken van de wedstrijden onze vereeniging te steunen. Daarbij gevoegd de enorme prestatie's van ons eerste elftal waardoor wij de meeste malen niet alleen een vol huis hadden, doch zelfs o a. in den wedstrijd Ajax Spartaan de belangstelling dermate was, dat de ingangen gesloten moesten worden. Het publiek, dat het geheele seizoen de verrichtingen van ons eerste elftal met stijgende belangstelling had gevolgd, voelde zich aan het einde van het seizoen verplicht Ajax te huldigen. Een HuIdigingscommissie werd in het leven geroepen en noodigde men het Bestuur tot een conferentie uit om te bespreken in welke geest de huldiging ons het aangenaamst was Op verzoek van het comité werd op den ioden Juni nog een wedstrijd tegen Be-Quick gespeeld, na welken wedstrijd de officieele huldiging plaats had. Vele hartelijke woorden zijn dien middag gesproken, veel bewijzen van sympathie zijn ons ten deel gevallen De spelers, zoomede Reynolds ontvingen ieder een herinneringsgeschenk aan dezen dag. Ajax werd een kampioensvlag aangeboden in onze rood-witte kl'euren met het verzoek deze vlag te hiischen als een onzer elftallen in latere jaren het kampioenschap behaalt. Het behoeft geen betoog dat wij met de kampioens vlag vooral waren ingenomen en dat wij er naar zullen streven, dit eereteeken, ons dopr het A'damsche publiek geschonken, nog lange jaren in eere te houden. De sportpers was ons over het algemeen toegedaan. Wel schuilden er bij wijlen addertjes in het gras, persmuskieten die aan onze reputatie door unfair geschrijf afbreuk trachten te doen, het overgroote deel der persmenschen onthield onze vereeniging de verdiende hulde en steun voor de prestatie's niet. En dan moet ons een woord van oprechten dank van het hart aan het Sportblad. Reeds van stonde af aan heeft dit blad ons in onze rechtvaardige zaak gesteund en ook het afgeloopen seizoen waren tal van kolommen in het Sportblad, van den hand des Heeren J. Hoven aan Ajax gewijd Dat deze gunstige kritiek niet naliet een goeden indruk af te werpen in de oogen der buitenwereld is van zelf sprekend en dat de belangstelling voor onze club gaandeweg gewekt werd, behoeft al evenmin betoog Voor een dergelijke kritiek zullen wij steeds gaarne een open oog en oor hebben en bevelen wij ons daarom steeds in de belangstelling van dit, voorzeker het voor naamste voetbalorgaan, aan. De diverse commissie's waren als volgt samen gesteld Een weinig bezwaarlijk is echter hierbij wel ge bleken, dat het secretariaat dezer commissie buiten Amsterdam gevestigd was. Op een der voorgaande vergaderingen van het Bestuur werd dan ook de wenschelijkheid beplijt het secretariaat dezer com missie voortaan in Amsterdam te vestigen. Als toegevoegd secr. werd den Heer Koolhaas be noemd, die met ernst en toewijding het werk overnam. Ook de overige commissieleden, streefden er naar zich volkomen op de hoogte te stellen van de spel- kwaliteit onzer leden. In den aanvang van het seizoen werd steeds een maal per week vergaderd, later eens

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 6