Ajax in de Atletiekwedstrijden van het Scheepvaartbeker-tournooi. Het Jaarverslag der A. F. C. AJAX over het seizoen 1916—1917. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX. 121 De finales. Dank zij de goede zorgen van den heer Koolhaas werd onze redactie in de gelegenheid gesteld de verrichtingen van de Ajax-mannen, in de diverse athletieknummers van dit Scheepvaartbekerfeest, in het Stadion op Koninginnedag te volgen. En wij hebben die verrichtingen met zeer veel voldoening gade geslagen, want de wijze waarop de rood-witte kleuren werden verdedigd was in alle op zichten tevredenstellend, ja verheugend. Een van de mooiste nummers vonden wij de finale IOO M. voor N. A. U.-leden. De nek-aan-nek race tusschen Couton en de Natris vormde de interessante noot. Bij de start wierp zich de eerste 'n paar deci meter meer vooruit dan snelle Jan, en Couton liet zich begrijpelijkerwijze dezen voorsprong niet meer ontnemen, zoodat hij met Vio sec- voorsprong als eerste de finish passeerde. (Tijd 115 Ook de finale 400 M. N. A. U. leverde 'n mooien strijd op. Hier ging het tusschen Couton en G astra. Couton heeft danig den smaak te pakken van ie prijzen op de 400 M. en inv stevig tempo ging hij aan het hoofd van de colonne, behield die plaats tot de eind streep en deed er 54 sec. over tegen Glastra 55-6 sec. Deze soepele looper arriveerde overigens vrij on bedreigd als tweede. Inmiddels had Ajax met deze N. A. U.-nummers A. A. C.-leden ten spijt alle ie en 2e prijzen in den wacht gesleept! Bravo, mannen, onze felicitaties met dit resultaat. Vermelden wij verder, dat ook onze runner Dobbe in beide nummers 100 M. en 400 M. Amsterdamsche Politie den eersten prijs haalde. De 100 M. liep hij in I2s/5 sec., de 400 M. in 59V5 sec. Opvallend gemakkelijk won deze snelle vriend het 400 M.-nummer en wij vermoeden dat hij bij fellere concurrentie zeker 'n korteren tijd had gemaakt. Nummer 2 deed er echter 68 sec. over en zoodoende was het voor Dobbe een walk-over. Niet minder verdienstelijk was de poging van ons lid G. H. Eiserman in den wedloop van 11,3 K.M. van het Stadion naar 't Kalfje en terug. Weliswaar kon Eiserman zich niet als een der prijswinners plaatsen, doch dit is mogelijk meer te wijten aan het onvol doende schoeisel dat hij droeg, ('t bloed sijpelde uit zijn schoenen) aan aan zijn uithoudingsvermogen. Zijn loopen bij het binnenkomen in het Stadion maakte 'n goeden indruk en de spurt over de laatste IOO M. was het beste bewijs voor zijn onvermoeidheid. Hopen wij, dat Eiserman, die voor 't eerst in een wedloop uitkwam, 't niet zal laten bij deze poging, doch zich (joor geregelde training tot 'n prima langen- afstand looper zal ontwikkelen. De heeren Koolhaas c.s. hebben dus -resumeerende- weer plezier gehad van hunne beschermelingen en als zoodanig gaf deze dag groote satisfactie. Een terugblik op de athletiek-verrichtingen van de Ajaxploeg gedurende de jongste zomermaanden doet zien, dat er niet alleen groote activiteit is uit gegaan van deze afdeeling, doch bovendien, dat er successen van beteekenis zijn te boeken, die voor de toekomst het beste voorspellen. Wij wenschen onze athletiekers en athletiek-leiders voor het volgende seizoen een even genoegelijken en nog succesvolleren tijd als die, welke achter ons ligt. Amsterdam, 31 Aug. 1917. II. Dan werd ons Bestuur in de gelegenheid gesteld telken jare Seriewedstrijden te organiseeren. Een be kend enthusiast in onze vereeniging bood ons n. 1. een gouden beker aan, met het doel dezen jaarlijks in Seriewedstrijden te doen verspelen. De eerste serie dezer wedstrijden, de Gouden Meerbekerwed strijden genoemd, met de Paaschdagen gespeeld, zijn een schitterend succes geworden. De kampioen van Nederland, Willem II; D.F.C. I, D.V.S. I en Ajax I dongen mede en behalve het feit dat wij den Beker wonnen slaagden wij er in het A'damsche publiek een serie wedstrijden voor te zetten, welke door het volkomen slagen van een en ander, voor komende jaren veel beloven. De feestdagen van den Gouden Meerbeker staan ons nog goed voor den geest. De band die in die dagen gesmeed is tusschen Ajax en hare vrienden is hèt groote succes dezer wedstrijden geworden. Hulde en dank dient gebracht aan D.F.C. die had ingeschreven voor onze wedstrijden en op het laatste oogenblik een wedstrijd voor de competitie tegen U W. ingelascht zag. Onze wedstrijden dreigden eeu mislukking te zullen worden, maar D.F.C. deed haar woord gestand en kwam naar A'dam. Het A'damsche publiek bood deze vereeniging voor zoo veel sportiviteit, voor den wedstrijd D.F.C Ajax, op het Stadion een paar weken later, een reuzenkrans aan. Ook werd het noodig geoordeeld de clubavonden te animeeren door het uitschrijven van wedstrijden, waardoor wij er in slaagden de animo voor deze bijeenkomsten te vermeerderen. De Heeren Reyenga en De Munnik, welke zich gaarne met de leiding van een en ander hadden belast, dienen hier voor zeker herdacht. Na langdurige overwegingen, overwegingen van financieelen aard, werd besloten een Clubblad het leven te doen zien. Een clubblad, waarin zouden worden opgeteekend de voornaamste gebeurtenissen, een blad dat ons geschiedenisboek zou worden. Dat door de uitgave van deze Courant de clubgeest zou be vorderd worden, leed geen twijfel Besloten werd een of twee proefnummers uit te geven. Veel, heel veel succes hadden wij niet. Toch werd echter besloten

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 5