Officieel gedeelte. Bestuur. Dagelijksch Bestuur. Enquête-Commissie. Elftallen-Commissie. Kas-Commissie. Reclame-Commissie. Athletiek-Commissie. Clubnieuws. Ajax-leöen, steunt öe aöver- teeröers in ons Clubblad. CLUBNIEUWS DER A. F. C AJAX 119 perstafel riepen en wij dus geen aanteekeningen hebben gemaakt. Het lijkt ons dan ook beter ten slotte een milde kritiek uit te oefenen op de prestaties der onzen in deze twee ontmoetingen. Dies vangen wij met Smit, onzen slanken doelman, aan. Deze heeft eenige malen o. m. door een paar uitstekend genomen hoekschoppen, moeilijk werk ge had. Onze keeper kent echter op zijn duimpje de kunst dergelijke gevaarlijke oogenblikken te bezweren daarbij geholpen door zijn lengte en kracht. De manier waarop hij in de ontmoeting tegen G. V. C. na een hoekschop, den bal uit een kluwen van spelers werkte beloonde hem met een hartelijk applaus. De eenige en groote fout door hem gemaakt, geschiedde in de eerste helft tegen Blauw-Wit, toen hij een van verre ingezonden bal uit de handen liet vallen en van Diermen juist een seconde te laat kwam om in te trappen. Wij kunnen echter meer dan tevreden zijn over Smit s werk op dezen dag. Van de achterspelers, Fons en Couton. heeft de eerste ons meer voldaan dan de laatste. Couton had het hard te verantwoorden op het niet geheel effectvrije veld. Meer controle is gewenscht en alleen veel oefenen kan hierin de noodige verbetering brengen. Zijn snelheid kwam hem echter steeds te hulp. Het kopwerk van beide spelers was als steeds meer dan voldoende. De middenlinie was als van ouds, Terwee door ongeoefendheid de minste. Vooral in den wedstrijd tegen B -W. bleken de laatste oogenblikken te zwaar voor onzen linkshalf. De geheele linie speelde tegen B.-W. o.i. te behoudend, m.a.w. tè verdedigend. Over het algemeen waagde men zich niet te ver naar voren overtuigd als men was dat in tan uurwedstrijd iedere fout noodlottig kan zijn, en bepaalde men zich grooten- deels tot de verdedigende taak. Joop Pelser was Broecke Steeds de baas. Alleen de linksbinnen van Dier men heeft onze achterhoede benauwde oogenblikken kunnen bezorgen. In de voorhoede werd niet dat werk gegeven wat de Ajacieden ons doorgaans toonen. In de ontmoeting G.V.C.Ajax heeft alleen Gup- ffert ons kunnen bekoren door stevig en snel voetbal. De kleine Lucas speelde 's morgens te veel voor Jan Publiek, Brokmatin spaarde zich zichtbaar voor den wedstrijd tegen Blauw-Wit, terwijl van de com binatie v. Dort de Natris niet veel terecht kwam, v. Dort hard werkende en de Natris tegen G. V. C. zonder veel animo. Niet te spoedig kwaad worden Jan en niet duwen! Ten eerste geeft het toch niets en ten tweede ben je een te goed voetballer om der gelijke trucjes noodig te hebben. In den wedstrijd tegen Blauw-Wit ging het weer veel beter en dan nog wel tegen een veel sterkere verdediging dan die van G V C. Weer was Gupffert de meest aciieve speler. Brokmann heeft echter ook veel goeds gedaan en eenige schitterende schoten ingezonden. De Natris razend snel. De jonge v. d. Kluft had geen schijn van een kans hem in dat tempo te houden. Lucas moet een speciale schietcursus bij Reynolds door- loopen. Verre schoten hebben bij goede keepers geen succes Luc! Van Dort trekt goed profijt van de athletische oefeningen. Het overrompelende combi neeren van het vorige seizoen hebben wij echter helaas niet kunnen constateeren en de he'ele ploeg speelde dan ook een klas minder dan b. v. in den wedstrijd Ajax -D.F.C. voor den Beker op het Stadion terrein. Wij kunnen echter beter en zijn dan ook vol vertrouwen voor a.s. Zondag. Willem II is een elftal dat er onder te houden is en waar onze mannen hier met veel meer zelfvertrouwen in het veld komen bestaat er een goede kans om te winnen. Maar de finale Laat ons echter vertrouwen in het elftal hebben en hopen dat ook op Zondag ióSept het ongeslagen record blijft behouden! Het zij zoo! W. f. EGEMan, Voorzitter, H. D. Dade HNzn., 2e Voorzitter, J. J. grootmeijer, Secretaris, Reijnier Claeszenstr. 2, M. J. Koolhaas, 2e Secretaris, Tj. DE MUNNIK, Penningmeester, Adm. de Ruyterweg 194, H. R. ReijenGA, 2e Penningmeester. J. Ph. Geerlings, f. SCHOEVAART, Commissarissen. Joop Pelser, W. F. Egeman, J. J. Grootmeïjer, Tj. de Munnik. M. J. Koolhaas, Secretaris, Oranje Nassaulaan 81. M. J. Koolhaas, Secr., Oranje Nassaulaan 81. J. S. Günzel, J. Stallmann, J. Th. de Waal. J. J. Grootmeïjer, Secretaris. F. J. Couton, J. Reynolds M. J. koolhaas, Secretaris, Oranje Nassaulaan 81 J. J. Grootmeïjer, D. Knegt.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 3