Zondag 9 September 1917. Ajax G. V. C. Ajax Blauw-Wit. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX ii 8 er op gezet worden om doelpunten te voorkomen. Het spel was in die periode eer spannend dan fraai. Smit moest enkele malen reddend optreden en deed dat naar behooren. Overigens was onze verdediging in deze slotperiode verre van safe en wij begroetten het eindsignaal dan ook met buitengewone vreugde 1 Gezien het hardnekkige volhouden van D. F. C. en de spirit die er van deze ploeg uitging, kunnen wij tevreden zijn met dezen uitslag, die ons nu Zondag 9 September tegenover G. V. C. brengt DE TWEEDE DAG. G.V.C. Ajax 0=3. Blauw-Wit—Ajax 0-0. Ajax in de halve finale. Een beduidend grooter aantal supporters vergezelde ons elftal op dezen tweeden dag der Zilveren Voetbal wedstrijden naar Rotterdam, velen getooid met het rood-wit en de stralende overtuiging op het gelaat dat ook heden het spel der onzen gelegenheid zou geven te juichen. Op Spangen aangekomen om ca. 12 uur, waren wij nog juist getuige van het laatste gedeelte van de ontmoeting Blauw-WitU.V.V. en van de twee doelpunten door onze Amsterdamsche competitietegenstanders gemaakt, waardoor het feit was dat, zoo wij G. V. C. sloegen, des middags de wedstrijd Blauw-Wit plaats vinden zou De wedstrijd tegen de landbouwers is geen walk over geworden zooals het Zondagochtendblad van de Nieuwe Rotterdammer voorspelde. De Oostelijke eerste-klassers hebben zich krachtdadig verdedigd en waar zij meer aandacht aan de verdediging dan aan den aanval schonken, bleek het al ras zeer moeilijk de Wageningsche verdediging in de luren te leggen. Het eerste half uur van dezen strijd speelde zich af voor de groote tribune op het wedstrijd terrein. Wij hebben gedurende deze periode het spel in handen gehad. Onze voorhoede was aanhoudend actief, vooral Gupffert heeft al het mogelijke geprobeerd om Brutel te passeeren. De prop van verdedigers, die zich voor het G.V.C.-doel had opgesteld maakte een door boring echter onmogelijk. Na de rust werd op het naburige oefenveld verder gespeeld De Wageningers, profiteerende van het voor deel van den wind, deden onmiddellijk eenige ver woede aanvallen in Smit's richting Het spel werd daardoor meer open en van deze opluchting maakten Gupffert c. s gebruik de verdediging der tegenpartij te verrassen. Nadat de Natris er vliegensvlug vandoor is gegaan komt de bal bij Gupffert, welke binnen de vijf minuten de score opent. Geen minuut daarna is Lucas de man, om nummer twee in het net te werken en als eenige oogenblikken daarna Gupffert nogmaals met een zuiver en laag schot doelpunt zitten wij onherroepelijk in de volgende ronde. Met nog een kwartier te spelen spaart ons elftal zich opvallend voor den wedstrijd tegen Blauw-Wit. Vooral Hordijk draaft maar een beetje in het rond met gevolg dat een paar uitvallen van links gevaarlijk dreigden te worden. Smit is echter in deze periode safe", zoodat als Mr. van Bisselick het einde aankondigt, de eind stand 3-0 blijft. Natuurlijk verwekte deze overwinning vreugde in het kamp der Amsterdamsche supporters. Een ge paste vreugde is natuurlijk alleszins te billijken. Dat onze vereeniging echter niet gebaat is met een de monstratie tegen onze tegenstanders door het zingen van mooie liedjes als „G V C. moet zakkies plakken' schijnt er bij deze ,,Heeren Supporters" maar niet in te willen. Gelukkig dat een groot aantal andersden kenden deze onverkwikkelijke uiting van „Club-enthu- siasme" direct den kop indrukte. Des middags om 4 uur bereike de spanning op Spangen het hoogtepunt. Reeds zooveel is aan deze ontmoeting voorafgegaan dat ieder der toeschouwers vol belangstelling de oogen naar het groene tapijt richtte om maar niets te missen van dezen „Titanen strijd". Zooals doorgaans bij dergelijke gelegenheden loopt alles met een sisser af en ook hier is niets te genieten geweest voor hen die zich vooraf hadden belust op een lekker partijtje knok-voetbal Onder leiding van den Heer Mutters, welke bijna geen enkelen keer tegen ruw spel behoefde op te treden, is deze eerste ontmoeting tusschen Ajax en Blauw-Wit rustig verloopen. Een lichte zenuwachtigheid der spelers verried dat ieder overtuigd was van het be lang dat deze ontmoeting voor beide clubs met zich bracht. En eerlijk gezegdveel moois is er niet te genieten geweest. Dé Ajax voorhoede is wel ge durende het grootste gedeelte van den strijd aan het woord geweest ma^r: zonder doelpunten wint men geen wedstrijd. En dat wij geen doelpunten maakten is wel het werk geweest van de beide spelers v. d. Kluft en Schindler, die iederen aanval energiek van zich af sloegen. Brokmann heeft met een paar venijnige schoten geen geluk gehad, en ook een paar inzetten van den zwoegenden Gupffert, die tegen den oudsten v. d. Kluft zwaar werk had, hadden een beter lot verdiend. Doch overigens bleek weer dat door onze voorhoede nog veel meer en beter geschoten dient te worden. Vooral Lucas bleek absoluut zijn schot in de Meer achter gelaten te hebben. De uitslag, èen blancostand, was dan ook wel de juiste verhouding. Alhoewel sterker in het veld, verdienden de onzen door het stoere verdedigen van de tegenpartij de overwinning niet. Toen het lot evenwel moest beslissen kwam de over winning aan die partij, die haar krachtens haar spel wijze verdiende, n. 1 aan Ajax en de neutrale toe schouwers juichten, nadat het lot gunstig beschikte, ons elftal dan ook hartelijk toe. Een wedstrijdverslag van dezen wedstrijd te geven is ons ten eenenmale onmogelijk omdat onze plichten tegenover de vereeniging ons elders dan aan de

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 2