Wedstrijden van den Nederlandschen Voetbal bond te Rotterdam op 5 Augustus 1917. Jan de Natris maakt op de 100 M. den besten tijd n.l. ll2/6 seconden. 112 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX was enorm, niettegenstaande het minder gunstig ge worden weer. Daar Ajax geen lid is van den Noord- Hollandsche Athletiekbond moest buiten mededinging geloopen worden. De Natris was zelfs al te actief en moest bij het starten 2 maal teruggeroepen worden. Toen echter het startschot viel nam hij met een flinke spurt de leiding, terwijl Smit en Glastra ook een zeer goeden dag hadden. Couton passeerde met een prachtige spurt de eindstreep. Onze ploeg maakte dan ook den besten tijd n.l. 484/5 sec. Na afloop werden in Café „Vriend" door den Voorzitter van bovenbedoelden bond de prijzen uit gereikt. Tot eiken deelnemer richtte de Heer Klin kenberg sympathieke woorden en niet het minst tot onze vereeniging. Hij wenschte Ajax geluk met het ie klasse-schap en hoopte dat men op den ingeslagen weg zou blijven voortgaan, opdat evenals op voetbalgebied ook op athletiekgebied deze groote vereeniging spoedig aan den spits zou gaan en verzocht alle aanwezigen drie hoera's uit te brengen op Ajax waaraan spontaan werd voldaan. Ondergeteekende bracht hulde aan het Bestuur van den N.H.A.B. en dankte den voorzitter voor de vriendelijke woorden tot Ajax gericht. Om 6 uur togen wij weer huiswaarts, thans 3 verguld zilveren, 1 zilveren en I bronzen medaille meevoerende. M. J. K. Reeds om kwart voor 8 stonden onze athleten aan het Centraal Station De meesten van hen waren nauwelijks wakker. Toen de tijd van vertrekken daar was ontbrak de Natris Couton c.s. gingen maar vast vooruit, terwijl ondergeteekende op Jan zou blijven wachten. Juist toen de trein zich in beweging zette kwam hij opdagen. Volgens het spoorboekje konden we niet tijdig genoeg op het Spartaveld aan komen, echter God Pluvius was met ons en zorgde voor een flinke regenbui, zoodat de wedstrijden eenigen tijd uitgesteld moesten worden. Bij aankomst aan Station D.P. vroegen wij een taxi chauffeur in hoeveel tijd hij ons naar het Spartaterrein kon brengen. In 13 minuten antwoordde hij, Natris merkte daarbij echter op dat hij het vandaag binnen de 12 seconden zou doen. Op het prachtig ingerichte Stadion (veel knusser dan het Amsterdamsche) moesten gelukkig de eerste nummers nog beginnen. Aan den start voor 100 M. verschenen de Natris, van Dort enz. Onze kranige rechtsbinnen liep direct flink weg en bereikte als No. 1 de finish, de Blauw-Wirter Dorenbos ver achter zich latende. De Natris verbaasde het Rotterdamsche publiek door zijn snellen soepelen gang en liet in zijne serie de concurrenten Y20 baan lengte achter zich. In de finale kwamen dus de Natris, van Dort, de U.V.V.-er Schmitz en Moonen (N.A.C.) De einduitslag was voor ons gunstig. ie Natris in ii2/b sec. 2e v. Dort in 12 V10 sec. 3e Schmitz in J21 5 4e Moonen in 13 Onze populaire Jan maakte in dit nummer zoowel van de ie als van de 2e klasèe den besten tijd. In het nummer 400 M. kwamen 2 Ajacieden en 2 Blauw-Witters uit. De zware baan scheen onzen links back parten te spelen want thans bereikte hij in 59s/io sec. den eindstreep, terwijl de tijd, 3 weken geleden op het Schuttersveld gemaakt, 54 was. Bakker en Smit volgden hem respectievelijk in 592/5 en 61 sec. Jammer dat de N.V.B. Ajax in de 2e klasse geplaatst had, anders zou Couton zich nog eens hebben kunnen meten met v. d. Heuvel, v. Rap- pard enz. Naar welke maatstaf men deze klasse indeeling gemaakt heeft, is mij nog een raadsel. De 1500 M. werd in onze klasse slechts geloopen door Dobbe en de Blauw-Witters Godts en van den Berg. In dit nummer zegevierde Rood Wit over Blauw-Wit. De Ajacied maakte een tijd van 4.5 7s/ïo en Godts in 4.59, terwijl van den Bergh het opgaf. In de ie klasse kwam de Spartaveteraan v. d. Heuvel als No. 1 aan, hartelijk toegejuicht door de verschillende Spartavereerders. Zijn tijd was echter slechts 4.47Yb. De c^OLl van ^en dag bleek echter de Estafette 4 X 100 Meter te zijn. Hieraan werd deelgenomen door 8 vereenigingen die door loting als volgt tegen over elkander kwamen. Sparta - Ajax. Pro Patria - U. V. V. H. B. S. - Blauw-Wit. D. F. C. - A. F. C. Schitterend werd er door alle ploegen geloopen, maar de meest spannende strijd was die tusschen Ajax en Sparta. Sparta bereikte in 46 sec. de finish op den voet gevolgd door Ajax in 46% sec. Waar Sparta momenteel de snelste ploeg van Nederland gerekend mag worden kunnen wij met het bereikte resultaat zeer tevreden zijn. Eigenaardig dat beide ploegen zooveel overeenkomst hebben n.l. dat de start zoowel als de eindspurt de beste zijn. Hieronder volgen de gemaakte tijden: Sparta 46 sec. D. F. C. 49 sec. Ajax 46Y5 sec. U. V. V. 49 sec. H. B. S. 472 5 sec. A. F. C 49V5 sec. Blauw-Wit 48Y5 sec. Pro Patria 50Y6 sec. Gezien de resultaten van dezen dag kunnen wij tevreden zijn, echter is het te betreuren dat in eene dergelijke groote vereeniging als de onze steeds de zelfde ploeg uitkomt. Er schuilen nog verschillende goede krachten in onze vereeniging. Komt Ajacieden neemt een voorbeeld aan loopers als de Natris, Couton, van Dort, Smit, Glastra enz. die Ajax reeds zoo menig succes hebben bezorgd. Wanneer gij volgend jaar geregeld onze oefeningen meemaakt, twijfel ik er niet aan of Ajax zal op Athletiekgebied mede tot de beste vereenigingen van ons land gaan behooren. Vooral onze spring- en werpoefeningen laten nog veel te wenschen over. M. J. K.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 4