Athletiek. De wedstrijden te Wormerveer. 29 Juli 1917. 400 Meter. Hieraan werd deelgenomen door Couton, Glastra, Smit en de Natris. Jan die met Couton en Glastra in de zelfde serie liep en op de 100 Meter een enorme kracht voor ons is, moest in dit nummer in Couton en Glastra zijn meerdere er kennen. Smit kon het in zijn serie, waarin Geersen liep niet bolwerken, zoodat in de finale Couton als No. 1 in S7l/->n sec- en Glastra als No. 3 in 59 sec. den eindstreep passeerde. 100 Meter nieuwelingen. Voor het eerst van dit seizoen kwam hierop uit de stevige boy van ons adspiranten elftal. Hoewel niet als prijswinner uit den strijd komende, was hij lang niet de minste. Had de ongelijke baan (die voor een ongetrainde athleet natuurlijk een zeer groote handicap is) hem geen parten gespeeld, Jaap Couzy was van de4deelnemers van zijn serie zeker als No. 2 geëindigd. Gaarne wil ik dezen jongen Ajacied hulde brengen voor zijne prestaties en ben er zeker van, dat hij bij geregelde training Ajax op de 100 Meter nog menige over winning zal brengen. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX in A. V. Koopmans, N; Z. Voorburgwal IOI. A. Du veen, Oude Schans 26. A. de Haan, N. Achtergracht 10» D. Moscou, Rechtboomsloot 33 J. Levy, PI. Franschelaan 20. A. Gobus, Nieuwmarkt 19. J. Brummelhuis, Celebesstraat 69. C. P. Huying, Kerkstraat 106. G. T. Toepoel, ie Jan van der Heydenstraat 75. B. Fransz, Domselaerstraat 41 hs. J. de Baat Doelman, Weteringschans 80. C. Bais Jr., Veerstraat 6. J. Hommes, Oetewalerstraat 3. C. van Vloodorp, Linnaeusstraat 16. A. Vroom, Heerengracht 510. J. Vroom, idem L. Wasmoeth, Rozengracht 35. J. H. Tyman, Jac. Catskade 51. W. A. F. Böhm, da Costakade 31. Fred. Schaap, H. de Grootkade 62. J. H. Nonhebei, Marnixstraat 427. Voorgesteld als ondersteunende leden de Heeren: J. Vegersteen Jr., Zieseniskade 19, door H. J. Th. Brockmann en Fons Pelser. J. Brilleman, Kerkstraat 386, door Gebr. Pelser. L. Metselaar, Nieuwe Keizersgr. 2, door Gebr. Pelser. W. F. Limburg, Ger. Schaapstr. 10, N. Walg, Waterlooplein 95, P. H. Meijer, Sumatrastraat 33, D. Arbeid, 2e Jan Steenstr. 46, door J. Arbeid en F. Pelser. J. J. v. Campen, Reguliersbreestr. 26, door Gebr. Pelser. M. Keizer, St. Willibrordusstraat 111, E. Hemmerlé, Roeterstraat 5, J. Stahlhöfer Jr. Roeterstraat 24, door W. Gupffert en F. Pelser. H. Veerkamp, v. Ostadestraat 30, door Gebr. Pelser. P. v. Dijk, Utrechtschestraat 26, door Gebr. Pelser. H. Stibbe, Keizersgracht 137, door J. H. Geels en F. Pelser. J. Dopheide, Linnaeusstraat 100, door J. H. Geels en F. Pelser. H. Beer, Amstel 67, door J. H. Geels en F. Pelser. L. Bakker, v. Woustraat 27, door A. en D. Levendig. A. Doornik, Paul Krugerstraat 8, door Holst en Koolhaas. J. C. M. Laboyrie, Linnaeusparkweg 67, door Holst Koolhaas. S. F. Visser, Kerkstraat 453 door Gebr. Pelser. J H. Baerts, Kragerpl. 2, A. Hollander, Bellamyplein 18, J. Dreese, Staalstraat 10, W. H. Metelerkamp, Overtoom 486, H. Bannenberg, Leliegr 24, L. Douwes, Sarphatipark 70, D. Wiersma, Madurastraat 15, door Gebr. Couton. K. Wiersma, 15, als werkend lid: O. Pfister, Valeriusstraat 282 door W. Jesse en Th. A. Meier Nolte. A. Kan, Kwakersplein 9, door J. H. Geels en F. Pelser. M. J. KOOLHAAS, Secr. In het prachtig ingerichte sportpark te Wormerveer werden voor de eerste maal de wedstrijden van den Noord-Hollandschen Athletiekbond gehouden. De rege ling en het verloop van de wedstrijden was schitterend, wat lang niet altijd gezegd kan worden. De N H.A.B. mogen we dan ook voor menige vereeniging als voorbeeld stellen op het gebied van wedstrijden organiseeren. Als voorzitter kamprechter fungeerde de Heer van Leeuwen, en als starter de Heer de Herder, menschen die op dit gebied reeds lang hun sporen hebben verdiend. Van Ajax-zijde bestond er veel belangstelling voor deze wedstrijden, hetgeen de athletiek zeer zeker ten goede zal komen. Voor het nummer 800 Meter verschenen 18 deel nemers. Dobbe toonde ook thans weer wat een schitterende lange afstandlooper hij is. Als No 1 in 2.182/5 min. liep hij door de finish, hartelijk toegejuicht door het clubje Ajaxcieden, dat op de tribune zat. In het nummer discuswerpen moest Couton de eer aan menschen als Geersen enz. overlaten. Toch ben ik er zeker van dat hij bij geregelde oefening nog wel eens eene overwinning zal behalen. Ook Dobbe kwam op dit nummer voor het eerst uit en plaatste zich als goede tweede in de demi finale. Glastra en Smit hielden Ajax naam eveneens hoog en werden ook in de demi finale geplaatst. Nu 3 Ajacieden in de demi finale uitkwamen moesten er natuurlijk prijzen ons ten deel vallen. Dobbe trok zich echter terug, daar het nummer 800 M. direct na de 100 M. geloopen werd Glastra en Smit passeerden hand aan hand de finish en werden beiden in de finale geplaatst. Het eind-resultaat was dat Smit ie werd in 123/,0 en Glastra 2e in I29/I0sec. Aan den Estaffette-wedstrijd werd door 10 ver- eenigingen deelgenomen. De belangstelling hiervoor

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 3