no Van onze Enquête-Commissie. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX laatste commissie alsnog de H.H. J. Stallmann en J. Th. de Waal, vormend dus met den heer Günzel be doelde commissie voor het volgende boekjaar. Na eenig debat werd daarna de contributie voor o. 1. gebracht op a) tribune f io.met één dames- kaart a f5.b) zitplaatsen om het veld f5.met één dameskaart a 2.50. Het bestuur nam dit voorstel, dat eenigszins afwijkt van het op de agenda vermeldde, over van dr. Keesing. De heer v. d. Lee heeft geen succes met'n voorstel de contributie voor w.l. met f 2.of f 1 te ver lagen. De vergadering verwierp dit voorstel met groote meerderheid. De rondvraag altijd 'n interessant punt van de agendabracht 'n twaalftal redenaars naar voren, van wie 'n groot aantal hun oratorisch talent aan wendden ten gunste of ten ongunste van 'n feeste lijke viering van het behaalde eerste-klasseschap, De heer Andersen opende de reeks. In een klem mend, en met overtuiging uitgesproken, betoog zette deze heer de wenschelijkheid van 'n festiviteit uiteen. Hij meende dat de Ajaciden lucht moeten geven aan hun van vreugde overkropte gemoederen. Verschillende heeren voerden na hem hierover het woord, o.a. de heer Schoevaart, Bolwidt, Guppfert, Hintze, etc. Hoe volkomen of het bestuur zich ook kan aan sluiten bij de heerschende gevoelens inzake de vreugde over het behaalde ie klasseschap, zegt de heer Egeman, de financieele toestand der vereeniging gedoogt niet, dat hieraan thans gevolg worde gegeven. De toe lichting van huishoudelijke strekking onderstreepte trouwens deze meening en wij hebben het betreurd, dat de vergadering ondanks de verstandige adviezen van de zijde der bestuurstafel, persisteerde bij haar wensch en 'n soort van pressie uitoefende op de heeren achter de groene tafel. Deze wilden desondanks de verantwoording niet op zich nemen en het eind van het liedje was 'n motie Andersen, waarin de vergadering zich uitsprak voor de benoeming van een commissie, belast met de eventueele organisatie van een feest, buiten bezwaar der vereenigingskas. Hiermede kon het bestuur zich natuurlijk vereenigen. De commissie voornoemd bestaat uit de H.H. Andersen, Schoevaart, Dade, Geerlings, Bolwidt en Jo Pelser. De heer de Smit kwam met 'n motie inzake de terreinuitbreiding. De heer Egeman noemde dat: mosterd na den maaltijd, aangezien deze kwestie het eerste gedeelte van de vergadering afgehandeld was. Na eenige discussie trok ten slotte de heer de Smit zijn motie in. De heer Westenberg vroeg eenige inlichtingen inzake het verslag van den heer penningmeester. De heer Rosenberg verzocht mededeelingen van het bestuur inzake de recette geschiedenis van den wedstrijd Ajax-Go Ahead in het Stadion, waarop de heer Egeman antwoordde. De heer ten Herckel wilde eens hooren, hoe de entreeprijzen voor het volgende seizoen zouden worden vastgesteld. Ook aan dézen wensch werd voldaan. De heer v. d. Lee beklaagde zich, dat er zoo weinig licht is over de bestuursverrichtingen. Er is toch een clubblad, aldus spr. waarom worden hierin geen mededeelingen gedaan van bestuursbesluiten? De heer Grootmeijer diende spr van repliek, merkte op dat de heer v. d. Lee niet eens abonné is en dat hij wel van alles op de hoogte zou zijn, indien hij ons clubblad slechts lasl De heer Koolhaas verzocht den leden nog eens uitdrukkelijk er nota van te nemen, dat hij telepho- nisch niet te bereiken is, deed verder uitkomen, dat niet-opkomen zonder geldige reden van aangeschreven elftal spelers voortaan reglementair, zonder pardon, beboet zal worden en hield ten slotte een warm betoog voor het clubblad. Spr. betreurde, dat van de bestuursleden niemand van de gelegenheid gebruik had gemaakt de heeren Grootmeijer en Knegt voor hunne arbeid dank te zeggen, verder dat slechts een gedeelte van de leden op dit blad is geabonneerd. Hij diende, nadat door hem hulde werd gebracht aan de heeren Grootmeijer en Knegt voor hunne opofferende arbeid aan het clubblad besteed, een motie in, waarbij bepaald werd, dat een openingswedstrijd ten bate van het clubblad zal worden gespeeld en dat alle leden dan gratis het clubblad, voortaan wekelijks te verschijnen, zullen ontvangen. De motie werd met overgroote meerder heid (van de 62 stemmen: 42 voor, 10 tegen, 10 blanco) aangenomen. Mede namens den Redacteur, dankte de heer Groot meijer voor den steun in deze gegeven, doch spr. vestigde er de aandacht op, dat ondanks aanneming dezer motie het niet zeker is, dat het wekelijks ver schijnen, direct bij den aanvang van het volgende seizoen, een aanvang zal nemen. Dit in verband met loopende contracten met adverteerders etc. Alsdan brengt de heer Hintze 'n woord van dank aan het bestuur voor de verdienstelijke wijze, waarop door dit college de vereeniging wordt geleid, waar mede de vergadering luid applaudiseerend instemde. Niets meer aan de orde zijnde sloot de Voorzifter ca. 11 uur de vergadering. Aangenomen als werkende leden de Heeren: J. M. Couton, Madurastraat 28. Chr. Alings, ie Atjehstraat 113. J. v. d. Vlis, ie Atjehstraat 89. J. A. Möhrs, 2e v. Swindenstraat 9. C. Roodenburgh, Linnaeusstraat 102. C. v. d. Weide Pendraat, Elandsgracht 75. A. Kool, Haarl Houttuinen 52. A. J. Terwiel, 2e Oosterparkstraat 195. als adspirant leden de jongeheeren: H. K. Smit, Marnixstraat 263. D. Swaan, 3e Oosterparkstraat 201. A. A. Bogaard, Ruyschstraat 115. als ondersteunende leden de Heeren: K. Krop, 2e Oosterparkstraat 186. R. Siegmund, Sarphatiepark 101. C. Tuinzaad, da Costastraat 112.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 2