Van spelers en kijkers. io8 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX beide series ons geweest. Nu moesten wij de over winning in dit eerste renboden-nummer prijs geven. Dit lag overigens niet aan Gupffert, die er heerlijkjes van door sneldede grond dreunde, Wim De spannende finale tegen Bl.-Wit met Glastra, Couton, Smit en de Natris bracht ons in vervoering. Het was ruimschoots 'n vergoeding voor de ,,leegten", die door 'n minder gewenschte uitvoering van het programma ontstonden. Het hoogspringen was voor 'n groot deel van het publiek niet goed te volgen. Het verspringen geschiedde buiten het eigenlijke veld, zoodat wij daarvan niets hebben gezien. Wij vernamen alleen, dat W. F. C. in beide num mers de beste „sprongen" maakte (P. N. Sint ver springen M. 6.42.) Couton eindigde in het nummer verspringen als No. 3 met M. 5.83. Jan de Natris deed het rood witte shirt het „hoogst" door de lucht springen (M. 1.45.) De hoogste sprongen door W. F. C.-ers en Bl.-W. werden gemaakt met M. 1.50. Ook in het nummer speerwerpen waren onze mannen niet in staat de spies het verst weg te slingeren. Onze tweede-elftaller A. M. Prins deed anders in letterlijken en figuurlijken zin 'n gooi naar het record van de deelnemende speerwerpers 1 Hij wierp M. 34.69 na H. A. Rem (W. F. C.) M. 35.22 en P. N. Sint, (W. F. C.) M. 34.93- Vermelden wij ten slotte nog, dat het 100 M.- nummer ons een overwinning opleverde. Jan de Natris kwam n.l. in de eerste serie als No. 1 aan. J. G. Kaufman in zijn serie als 3e. Resumeerende heeft Ajax het prachtige resultaat, behaald bij het loopen, wel wat bedorven door de werp- en springnummers. Doch geen nood I Bij volhardend oefenen zal ook hierin onze ploeg aan de spits kunnen gaan. Wij hebben inmiddels onzen gang naar het Ajax- terrein niet betreurd. Het was er heel gezellig en de leegten in het program werden aangevuld door gezellige scherts en kout van de Ajax-familie, die zich a son aise in het gras had nedergevleid en genoot van het zonnige zitje eenerzijds en de prestaties van de Ajax-mannen anderzijds. Wie er speciaal in zijn hum was, dat was de ij veraar van onze Athletiek-Commissie, Koolhaas. Aan hem en de overige Ajax-bestuurderen onze erkentelijkheid voor hunne bemoeiingen. Mijne heeren, gaat zoo voort. Vlokkie. Amsterdam 16/7 1917. Geachte Redactie. Terwijl ik gisteren te Utrecht de heugelijke eind stemming der algemeene N. V. B.-vergadering bij woonde betreffende het lot van Ajax, dacht ik on willekeurig aan het versje, dat Bilderdijk in De cember 1813 schreef, toen de beroemde Nederlandsche rechtsgeleerde en vurige oranjeklant, Joan Melchior Kemper door Koning Willem I in den adelstand werd verheven. Bilderdijk drukte toen in vier dichtregels de ge dachte uit dat het niet zoozeer een eer moest ge acht worden voor Kemper om door den Koning tot Jonkheer te worden gepromoveerd, maar veeleer een eer voor den Koning, dat hij aan een man als Kemper deze onderscheiding mocht toekennen. En in dien zelfden geest schreef ik, thuis gekomen, de volgende, hierbij afzonderlijk ingevoegde, vier regels neer. Schijnt deze gedachte U misschien het afdrukken in een hoekje van Uw Clubblad waard? Ik laat de beslissing ervan geheel aan U over en blijf intusschen met alle hoogachting en belangstelling, Uwe trouwe lezer en abonné J. F. kenens. Het versje van Bilderdijk luidt (de variant althans I) Een daad van Recht. Zoo is dan Ajax weer ten eersten stand verheven I Verheven tot dien stand? Neen, dus omschrijft men 't niet. Werd haar in 't eind door 't Recht dit eereblijk gegeven, 't Is min tot Ajax' dan tot eer van 't Recht geschied. (Natuurlijk verleenden wij gaarne een plaatsje aan deze ontboezeming Bilderdijk-Kenens. Red.) Geachte Redactie. Er zijn kranen en krukken, overal, ook op voetbal- gebied. Voor de kranen wordt het éérste terrein gerestau reerd; zou het bestuur nu ook eens iets voor de krukken willen doen Het is mij n.l. opgevallen, dat bij het z.g. inschieten, bij het trainen van den „goal-keeper" dus dat de bal ettelijke keeren in de sloot komt. Dit gebeurt öf doordat de schutters geen scherpschutters zijn, öf doordat de bal door het net heengeschopt wordt 1 En dan SlootbalHalen en wachten, wachten tot de drenkeling(en) gered zijn, om iets- later wéér een onvrijwillig bad te krijgen. Zou dit nu niet voorkomen kunnen worden? Op een terrein aan de Kruislaan ik meen dat van V. R. A. zag ik achter de goal, een groot hoog en breed net van kippengaas. Een soort van schutting was het. Zou nu het bestuur op het tweede of derde terrein desnoods achter één goal ook zóó 'n net willen doen maken? Ik ben er zeker van, dat het bestuur dan niet alleen de krukken, die naast, maar óók de kranen,, die dwars door goal en net heenschieten, aan zich zou verplichten. U dankend voor de ruimte, Hoogachtend Uw abonné N. S.. (Ter overweging I Red.)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 4