Eventueele bezwaren tegen deze candidaten s.v.p. binnen 10 dagen. De „Algemeene" in Kras. Zaterdag 21 Juli 1917. Onze Athietiekers aan het werk. Competities N. A. U. AjaxBlauw-WitW. F. C. CLUBNIEUWS DER A. F C. AJAX 107 J. de Baat Doelman, Weteringschans 80, door J. J. Grootmeijer en J. H. cle Vos. M. B. Koetser, N. Prinsengr. 45, gaf zich aan ons op. A. V. Koopmans, N. Z. Voorburgwal 110, door J. J. Grootmeijer en onderget. J. C. Rhodens, Verpl. Officier, Sector Zaandam, gaf zich aan ons op. J. H. Nonhebei, Marnixstraat 427, door S. van Aalst en E. Limper. R. Siegmond, Sarphatipark 101, door Ch. Hageman en L. Hageman Jr. M. J. Koolhaas. Secr. E. C. Buitengewoon groot was de belangstelling voor onze Jaarvergadering en de respectabele bovenzaal van Kras bleek waarlijk haast te klein om alle be zoekers te bevatten, 'n Blik in de presentielijst deed zien, dat 'n 190-tal leden en begunstigers om de tafels vergaderd waren. De weinige plaatsruimte in dit nummer laat niet toe over deze bijeenkomst uitvoerig te berichten. Vermelden wij daarom kortelijks het voornaamste. Het jaarverslag van den secretaris was bizonder verzorgd. Duidelijk van inhoud en goed gestyleerd was het een genoegen van dit resumé van een jaar Ajax-leven kennis te nemen. Meer speciaal werd naar voren gebracht de verrichtingen van Ajax I en de promotie bij keuze. 'n Hartelijk applaus beloonde den Heer Grootmeyer voor zijn interessant verslag De Heer de Munnik verheugde zich eveneens in zeer groote belangstelling. Verslag en begrooting oogstten den bijval van de vergadering. De bestuursverkiezing bracht Joop Pelser in de vacature achter de groene tafel. Overigens werden de H. H. Egeman, Dade, Grootmeyer, Koolhaas, de Munnik en Reyenga bij acclamatie herkozen, terwijl als commissarissen verder de Heer Geerlings herkozen en de Heer Schoevaart benoemd werd. De elftal-commissie voor het volgende seizoen werd als volgt samengesteldDe H. H. Grootmeyer, Kool haas, v. >s en Oudheusden. Plaatsvervangende leden de H. H. Joop Pelser en Ziegeler De Enquête-commissie zal bestaan uit: de H. H. Egeman, Dade, Koolhaas, de Munnik en Geerlings. Als afgevaardigde naar den N. V. B zal optreden de Heer J. J Grootmeyer, pl.v. de heer Dade. Als afgevaardigde naar den A.V.B de H.H. Egeman, Koolhaas, de Munnik en Grootmeyer. Als afgevaardigde naar de N. A. U. de heer M. J. Koolhaas. Punt 10 van de agenda lokte uitvoerige bespre kingen uit inzake de terrein-kwestie. Ten slotte werd het bestuur gemachtigd terreiningang en terrein- accomodatie zooveel mogelijk te verbeteren, overeen komstig het hiervoor uitgetrokken bedrag. Midden in de wijzigingen van het Huishoudelijk Reglement moest in verband met het vroege sluitings uur worden opgebroken I Zoodat wij a s. Vrijdag verder zullen moeten gaan met de afwikkeling van de agenda. Ten slotte vermelden wij nog, dat de Voorzitter in zijn openingsrede speciale hulde bracht aan Mr. Arts (Willem II) voor zijn steun inzake promotie van Ajax bij de N.V B. vergadering, hetgeen de ver gadering aanleiding gaf genoemden Heer een telegram van dankbetuiging te zenden. D. KneGT. Hoewel ik er gewoonlijk de voorkeur aan geef zomersche Zondagen als deze te verbrengen in de koelte van het bosch of spelevarend op onze mooie plassen, kon ik ditmaal niet anders doen dan gevolg geven aan de vriendelijke invitatie van onzen athletiek- specialist Papa Koolhaas, en mij naar het Ajax- terrein begeven. Op ons „eerste veld" hoorde je om zoo te zeggen het gras groeienbelangstellend keken wij naar de wuivende sprietjes, die over 'n paar maanden de eer zullen genieten door echte eerste-klasbeenen te worden verpletterd. Óp het terrein 'n geweldige drukte. Korlbalstertjes, hardloopstertjes, hoogspringstertjes in jongensachtige sportuitrusting vormden het middelpunt van de be drijvigheid. Hier en daar vlekten in de dichte rijen zomersche gasten de groepjes athietiekers in hun vereenigingskleuren. De buitengewoon groote belangstelling voor deze competitiewedstrijden (en dat voor de 2e klasse) moet op rekening worden gesteld van de ontmoeting Ajax- Blauw-Wit. Het 400 M. nummer en de estafette waren in dit opzicht besliste successen voor de rood-witte kleuren. Onze brave runners Glastra, Keeper Smit en Couton kwamen resp. in ie, 2e en 3e serie daarbij als eersten aan. Hulde 1 Het soepele loopen van lt. Glastra verdient zeer de aandacht. Het was 'n pracht race tusschen hem en Dorenbos (Blauw-Wit) doch deze laatste moest het toch (met 0.6 sec. verschil afleggen.) In de tweede serie zocht onze lenige doelman zijn heil in 'n onmiddellijke spurt, 'n Oogenblik vreesden we, dat hij zich overschatte, doch toen Duisterhof en v. d. Berg bij de voorlaatste bocht nog stevig achter waren, voelden we ons zeker van Smit's overwinning. In de derde serie zagen wij Couton, die al zoo menige overwinning op de 400 M. boekte, opnieuw zegevieren. Het was bepaald 'n attractie dezen pootigen vriend te zien sneltreinen. Daar was geen houden aan! In 56 sec. werden de 400 M afgelegd. Het glanspunt vormde het estafette-nummer 1 Zonder het incidentje in den wedstrijd tegen W. F. C. hadden

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 3