Bericht. Het resultaat van de Ajax I wedstrijden tegen eerste klassers. Westelijke le kl. Zuidelijke Oostelijke Noordelijke Ajax—Go-ahead Ajax aan de spits. Vóór het bekend werd Kopie voor het volgenöe nummer moet uiterlijk öen 26sten Juli a. s. in ons bezit zijn, om voor plaatsing in aanmerking te komen. Reöactie. 104 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX goals gesp. gew. gel. verl. v. t. 6 5 1 o 16 5 7 5 1 1 24 4 6 4 2 o 26 6 1 1 o 4 i Totaal tegen ie kl. 20 15 4 1 70 16 Statisticus. of Het was een tooverwoord Dat heel het voetballand In een beroering bracht, Van Noord tot Zuiderstrand, Toen Neerlands kampioen, Zijn krachten zich bewust, Den strijd met Ajax vroeg, Op meerder roem belust 1 Geen kampioen was hij, Waarvan in later dagen, Men nog eens zeggen kon Ge waart niet ongeslagen, Daar was nog ééne ploeg, Die Ajax' naam bezat, Die zeker en gewis Je flink geslagen had. AjaxGo-ahead Go-ahead Ajax We staan voor den sigarenwinkel van een bekenden „voetbaluitslagenpublicist" en wachten geduldig. Half achtl Nog niets bekend? 't Duurt lang vandaag.... Ze spelen toch niet in de Sahara?. Deventer ligt toch zoo héél ver niet van Amsterdam en een telegrammetje is zóó'n „reuze'-wedstrijd toch wel waard... Zoo mopperen ween wachten in spanning afAcht uur.. Nóg geen uitslag. Wèl doen allerlei geruchten de rondehier vertelt een Ajaxman dat ze gewonnen hebben met 3-1.. daar verklaart een anti-roodwitter dat „ze het lekker „vergokt" hebben, en dat ze zich maar niks motten verbeelde"en weer iets verder ver kondigt een neutrale, stellig te weten, dat er gelijk gespeeld is. Die onzekerheid, die onzekerheid 1't Is ver schrikkelijkOngeduldig loopen we voor den winkel op en neer. 't Is waar, we hebben ze verslagen, de kampioenen in 't stadion, ten aan- schouwe van de vele duizenden 't Is waar, dat we beter spel leverden unfaiie kritiek ten spijt maar als 't nu eens mis was? Als nu de kampioenen er in slaagden, op eigen terrein aangemoedigd door hun aanhangers onze club te verslaan? Neen 1 Dat magdat kan niet. Ajax zou, door öf gelijk te spelen, öf door te winnen toonen, dat haar onrecht is aangedaangroot onrecht, nu al weer meer dan een jaar geleden. Het geheele seizoen heeft het dit getoond. En was de uitnoodiging van de sterkste eerste-klasser, om tegen een tweede-klasser nu margarine eerste te willen spelen, niet een eer, een groote eer voor Ajax en tegelijkertijd een erkenning van de pres taties Dit alles bespreken we en toonen aan, dat als ze nu winnen of gelijkspeelden ze nóg naar de on- vervalschte eerste klas moeten, om in de gelegenheid te worden gesteld, ze allemaal te slaan! Eindelijk verschijnt het uitslag-papier. (i-l). Gelijk gespeeld 1 Ajax kampioen 1Een troepje jongens vertrekt zingende: ,,En Ajax die is kampioenDe bond die kan er niks aan doen" De bond grinnikt: „Kampioen?. Margarine eerste klasser zal je bedoelenen öf ik er wat aan doen kan. Dat zie je 1" Vlinder. En Ajax won de kamp In fieren, fraaien stijl, Zocht niet in vurige kracht En pootig spel haar heil. Door taktisch, technisch spel, En duurzaamheid gestaald, Heeft deze fiere ploeg De eerste plaats behaald. Dus „Ajax" „Go-ahead" In 't komende seizoen, Toon immer en altijd Dat willen en dat doen Dan loone U aan 't end 't Kampioenschap niet alleen, Maar gaat ge weder met Den Holdertbeker heen. Rijmelaar Waarschuwing.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 8