VARIA. 2 Juli 1917 (nadat een volledig verslag van de Go-ahead feesten is voorafgegaan): Wij kunnen ons levendig indenken, dat het voor het D. D. erg onaangenaam was, open lijk aan de kaak gesteld te worden. Doch wie kaatst moet den bal verwachten. Het Ajax-gezelschap, dat Zaterdagavond 30 Juni j.l. deel nam aan de huldiging van Go-ahead heeft aan den lijve de consequenties gevoeld van de betichting door den D. D.-correspondent naar aanleiding van den wedstrijd in het Stadion geuit. Het publiek was, laten wij het maar zacht uitdrukken, zeer onvriendelijk en zelfs vijandig! Het ligt daarom voor de hand, dat onze secretaris 'n kalm woord van protest liet hooren. Het argumentje van het D. Ddat zulk een protest „in dit milieu minder gepast" is, wijst (ook al om het zich verschuilen achter een ander) op schuldgevoel. En dat niemand 103 zich geroepen voelde het voor het D. D. op te nemen is zoo klaar als een klontje, want een ieder voelde de waarheid van ons protest en het goed recht dit te uiten. Wij willen gaarne aannemen, dat het Deven ter Dagblad Go-ahead in alles ter wille is, waar het geldt de belangen van deze vereeni- ging door het geschreven woord voor te staan doch het moet ons van het hart, dat het blad in dit geval al zeer onpropagandistisch en evenmin in het belang van Go-ahead is te werk gegaan. In zooverre heeft het D. D. zich hersteld van de beschuldiging, dat zij toegeeft (er zelfs prijs op stelt dit te verklaren) dat Ajax forsch, doch niet unfair gespeeld heeft. Eigenaardig, dat er door den schrijver speciaal bij vermeld wordt: „Den wedstrijd AjaxGo-ahead op 24 Juni woonden we niet bij. „Een persoonlijk oordeel hebben we dus niet". Blijkbaar was dus het recenseeren van den wedstrijd te Deventer niet toevertrouwd aan den heethoofdigen penneheld die ons de be kende poets gebakken heeft! Hoe dit zij, wij hadden het ridderlijker ge vonden van het D. D. indien het toegegeven had, dat er jegens Ajax onrecht geschiedde toen het Deventer voetbalpubliek werd voor bereid op 'n stelletje woestelingen. Niet zoozeer voor onze vereeniging, want deze heeft door haar spel in Deventer de phrases van ruw en gemeen spel voldoende gelogenstraft, doch meer ter wille van recht en billijkheid. D. Knegt. Seizoenoverzicht 1916—'17. V t. 42 35 6 1 166 25 II 31 28 2 I 137 19 UI 16 7 2 7 31 27 iv 17 12 1 55 23 v 12 2 6 24 21 16 2 3 80 22 13 8 2 54 16 2 2 156 112 25 560 171 3-"v C' Tv v; - '1 CLUBNIEUWS DER A. F C. AJAX X1 1 .i 'V 'i 1V '-^ö H -JV „In bovenstaande regelen heeft onze redactie „zooals dat behoort, een objectief en voor zoover „zij weet juist verslag van de feestviering gegeven. „Daaruit zal onzen lezers gebleken zijn, dat bij „de huldiging op den foyer van den Schouwburg „woorden van waardeering hebben geklonken naar „alle kanten, maar ook de kritiek niet ontbrak. „Deze kritiek gold alleen de pers, meer speciaal „het „Deventer Dagblad". Den vertegenwoordiger „van Ajax, die voor de eer van zijn club opkwam, „duiden we zulks nauwelijks euvel. Zijn uitlatingen „waren weliswaar, gelijk een niet aan ons blad „verbonden persman later terecht opmerkte, in dit „milieu minder gepast, maar toch uit menschkundig „oogpunt te verklaren. Pijnlijk echter heeft het ons „getroffen, dat van de zijde der feestcommissie „niet werd ingegrepen, toen van de hulde aan „Go-ahead gebruik werd gemaakt voor een aanval „op ons blad, pijnlijker nog, dat geen der leiders „van het feest zich geroepen voelde, tegen het „door den Ajax-secretaris gesprokene, als niet „ter zake dienende, op te komen. Zonder zelf overschatting mogen wij gerust beweren, dat „voor de ontwikkeling der sport ook te Deventer „de steun der pers, en van ons blad niet in de „laatste plaats, een factor van groot gewicht was. „In de week die achter ons ligt, zijn wij zoowel „de feestcommissie als Go-ahead op alle manieren „ter wille geweest, waar het gold de festiviteiten „vooraf aan te kondigen, het publiek zooveel „mogelijk voor te lichten en tot medewerking aan „een goed, ordelijk verloop der huldiging aan te „sporen. Wij hebben dit alles con amore gedaan, „uit sympathie voor de kranige voetballers en „den arbeid der commissie. Maar konden wel „allerminst verwachten, dat onze moeite beloond „zou worden gelijk dat Zaterdagavond het geval „was. Dergelijke ondervindingen werken natuur lijk niet bemoedigend voor de toekomst". Hoofdredactie „Deventer Dagblad". -JJU' -.HA: D.OtüoO p Onderstaande geven wij een overzicht van alle wedstrijden door Ajax elftallen gespeeld in het af- geloopen seizoen goals gesp. gew. gel. verl. Ajax I 4 4 33 VI adsp. 3 veteranen 4 0 13 6 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 7