Amsterdamsche krabbels. (Zeer vluchtig neergepend.) Deventer koek! Unfaire critiek. Wij vinden aanleiding nog eens terug te komen op ons artikeltje onder dit opschrift in ons vorig nummer. De onverantwoordelijke wijze van schrijven van den correspondent van het Deventer Dag blad over het spel van Ajax in den wedstrijd AjaxGo-ahead in het Stadion, die alom verontwaardiging uitlokte, is nadat onze secre taris, de Heer Grootmeyer, zich op den hul digingsavond van G.-A. hierover beklaagde, gevolgd door een artikeltje in het D. D., dat wij niet zonder meer ter zijde willen leggen. Het D. D. schrijft in zijn nummer van Maandag I02 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX maakte Couton den besten tijd n.l. 54 sec. In de finale kwamen thans: Janssen, Couton, Snikkers, Glastra, van Haeften en Verschoor. Jammer genoeg bleek hierin de ongeoefendheid van onze loopers. Couton eindigde als 3e in 54V5 sec. No. was Snik kers in 53 8/10 sec. Tenslotte kwamen de Estafette ploegen in het in het veld. Door het late voetbalseizoen was Vrijdags te voren voor het eerst geoefend. Onnoodig U te zeggen dat wij niet veel hoop hadden tegen gerouti neerde ploegen als van Sparta, D F. C. enz. Zooals U echter blijken zal, was het resultaat bevredigend. De loting had uitgemaakt, dat onze ploeg be staande uit van Dort, de Natris, Glastra en Couton moest loopen tegen V. en L. I (eene Quick-H.B.S. combinatie). Het veld was slecht en slechts één baan uitgezet. V. en L. I nam de binnen, Ajax de buiten baan. De start werd door onzen vluggen rechtsbuiten schitterend genomen. Weldra was hij den Hagenaar 10 M voor. De 2e 100 M was voor Glastra, die het slechtste gedeelte van het terrein had. Met een sneltreinvaartje werd er geloopen, maar thans bleek, dat het ondoenlijk is maar één baan uitgezet te hebben, want bij het overgeven van de stok voor de 3e 100 M. aan van Dort liepen de Amsterdammers en Hagenaars elkander in den weg. De eindspurt was voor Couton Schitterend werd deze door Ferze- naar en Couton geloopen, jammer dat de Hagenaar in aanraking kwam met de spikes van Couton, het geen hem een bloedende beenwonde bezorgde. Als No. 1 bereikte Couton de finisch De gemaakte tijd was 48 sec. Daar er op tijd geloopen werd, kwam onze ploeg echter niet in aanmerking voor een prijs. Toch kunnen we met de behaalde resultaten tevreden zijn. Moge het voor onze jongere liefhebbers der athletiek eene aansporing zijn om zich geducht te gaan oefenen. 22 Juli a.s. wordt aangevangen met de competitie wedstrijden N A. U. Dan komen Ajax en Blauw-Wit officieel tegen elkaar in het veld, al is het dan ook geen voetbal. Op het oogenblik zijn wij in onder handeling deze wedstrijden op ons terrein te doen houden. Het kan een pracht-propagandadag voor onze jongere leden worden. M. J. K. Het fraaie artikel over Ajax in de Deventer pers, na de ontmoeting Go-aheadAjax in het Stadion, had mij doen besluiten juist ^>mdat ik dien wed strijd niet gezien had eens naar Deventer te trekken. Deventer is bekend niet alleen om zijn koek om z'n IJselbrug om z'n Coldeweij maar is thans nog bekend geworden om z'11 pers. Ik heb dan in de sportstad bij uitnemendheid een eigenaardige ontdekking gedaan, een ontdekking de moeite van het memoreeren waard. Zeker in het Westen hebben we, naar het schijnt, andere zeden dan in het Oosten, d.w.z. in de sport stad bij uitnemendheid. Toen ik de tachtiger jaren nog wel eens bij Ajax kwam en ik vereerde de perstribune met een bezoek, dan werden wij (majestus pluralis) deftig in het midden van het veld neergezet, bij allerlei autoriteiten en velerlei lieve meiskes. En hier in Deventer daar werd de pers ook bij allerlei neergezet, d.w.z. achter of bezijden de goal. Op de jongenstribune! Op de populairste rangl En wat bleek mij na grondig informeeren? Dat het op verzoek van de Deventer pers zelve was dat de Heeren hier zaten! Vanaf dit oogenblik was het duidelijk hoeveel ver stand de Deventer pers van voetbal heeft Er was overigens feest in Deventer en heel Deventer was in vlaggetooi. Ik heb een oogenblik gehuiverd, gevreesd zelfs, dat ik geen wedstrijd Go-ahead Ajax te zien zou krijgen. Dat was bij de blijde inkomste op het veld. Het was een feestelijke intocht. Eerst eenige deftige, met reuze-cocardes behangen Go ahead leden, toen een fanfarecorps in de meest diverse kleedij, toen Koolhaas met de Ajaxvlag, toen de Ajaxspelcrs met hunne meiskes. Op dat moment vreesde ik dat ik een wedstrijd van de Ajaxspelers met hunne meiskes zou te zien krijgen. Gelukkig gingen de dames zitten en kwam later Go-ahead. Anderhalf uur is onder Bep Willing's goede leiding gevoetbald. En hiervan geef ik maar geen relaas. De sneltrein bracht mij, dank zij het aangename reisgezelschap, spoedig in Groot Mokum terug. Krabbelaar.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 6