Enquête-Commissie. Elftallen-Commissie. Kas-Commissie. Reclame-Commissie. Athletiek-Commissie, Clubnieuws. CLUBBERICHT. Jaarlijksche Algemeene Vergadering op Zaterdag 21 Juli a.s. des avonds om 8 uur precies, bovenzaal Krasnapolsky. J. J. GROOTMEIJER, Reynier Claeszenstr. 2. Secretaris. De opening van ons Athletiekseizoen. Bevredigende resultaten. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX W. F. Egeman, Voorzitter. H. D. Dade HNzn. Secretaris, Enkhuizen. J. PK. Geerlings j leden Tj de Munnik. S J. J. Grootmeijer, Voorzitter. Chr. C. Holst, j le<jen P. M. J. van Os, Tj. de Munnik, Joop Pelser, J. Reynolds, Adviseur. M. J. koolhaas, Secretaris, Oranje Nassaulaan 81. Plaatsvervangende leden J. S. Günzel, D. Levendig. H. D. Dade HNzn., Secretaris, Enkhuizen. F. J. Couton, J. Reynolds M. J. Koolhaas, Secretaris, Oranje Nassaulaan 81. J. J. Grootmeijer, D. Knegt. Zondagochtend trokken wij naar de Rottestad om onze leden eens te zien uitkomen in de wedstrijden van Pro Patria. Hoe geheel anders is toch hét vertrek aan het Station wanneer Ajax I buiten de stad gaat voetballen. Dan is het perron bijna te kleiu om de groote massa supporters te bevatten. In den trein kwam de gezelligheid er spoedig in. Eerst natuurlijk een beetje gezwam over de kansen en toen kropen we met ons zevenen bij elkander, de hoed, die als pot moest dienen, in het midden. Onnoodig te zeggen wat er ging gebeuren, maar ik weet wel dat er met den inzet nogal eens gesmokkeld werd, niet waar van Dort? Om half een kwamen we op het Schuttersveld aan. Het terrein bleek vrij slecht te zijn, daarbij kwam nog de regen die het athletiekfeest in de war trachtte te sturen. De wedstrijden werden geopend met ioo M. hard- loopen. Jan de Natris en van Dort zouden in dit nummer Ajax vertegenwoordigen. Jan in de eerste, van Dort in de achtste Serie. Het starten was aller treurigst, zoodat toen in de ie Serie het startschot viel reeds 3 van de 4 loopers op het sein „klaar" waren afgegaan en Jan rustig bleef staan, zooals het behoort. De starter bleek voor zijn taak totaal niet berekend en in plaats van de 3 loopers terug te roepen, liet hij ze kalm gaan, niettegenstaande het zeer gemotiveerde protest van de Natris. J. van Dort trof het beter daar in deze Serie de starter de ver schillende protesten ter harte had genomen. Direct liep v. Dort flink weg maar kon het tegen den Belg niet bolwerken en kwam als no. 2 in zijne serie aan. Als snelste tweede werd hij toch in de demi-finale geplaatst, maar moest het hierin tegen de meer getrainde loopers afleggen. Een resultaat echter waar mede we tevreden kunnen zijn. In de finale van de 100 M bleek nogmaals dat de heer Slappendel, die zijn naam in het starten eer aan deed, totaal ongeschikt is voor dergelijke belangrijke wedstrijden, want thans bleef, evenals de Natris, de geroutineerde Spaartaan „van den Heuvel" op den startlijn staan. Weer pro testen natuurlijk. De jury, verlegen met het geval, benoemde toen een ander voor dit belangrijk werk. Gelukkig heette deze persoon geen Slappendel. In het No. 1000 M. nieuwelingen kwam Dobbe, de linksbuiten van het 3e elftal, uit. Aan den start verschenen 40 deelnemers. Direct na het schot, maakte de Ajacied met een flinke spurt zich van de overige deelnemers los. Aan den kop ging Happee, direct gevolgd door Dobbe. De geheele baan bleven deze loopers vlak achter elkander. In de laatste ronde trachtte de Ajacied met een flinke spurt Happee nog voorbij te komen, hetgeen hem echter niet gelukte. Hij ging als no. 2 in 2.574/5 minuut door de finish. De tijd van Happee was 2.572/5' Gaarne wil ik onzen jongen Ajacied hier in ons blad nog eens van harte gelukwenschen met het schitterende resultaat en ben er zeker van dat bij geregelde training nog meerdere successen door hem zullen worden geboekt Thans het No. 400 M hardloopen, welk in 5 Series geloopen werd. Glastra in de ie; Couton in de 2e Serie. Het bleek weldra dat beide Series voor onze nog ongetrainde athleten lang niet voor de poes waren. In de ie Serie, waarin 2 Belgen liepen startte Glastra schitterend, werd echter in de bocht door den Belg gecoupeerd, en bereikte gelijktijdig met den Belg de fini^Ji. De Belg kreeg, in plaats van gediskwalifiseerd te worden, slechts een waarschuwing. Na lange discussies besloot de Jury beide loopers in de finale te plaatsen. De 2e Serie werd door onzen links back eveneens schitterend geloopen. De geheele baan bleef hij aan den kop gaan en bereikte met een prachtige spurt als no. 1 de eindstreep. Van de verschillende Series

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 5