Officieel gedeelte. Eere-Leden. Bestuur. Dagelijksch Bestuur. 100 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Van deze zijde bekeken verandert de meening over Go-ahead's prestaties aanmerkelijk, en verheft b v. het Ajaxspel zich stukken boven het voetbal der kampioenen. In deze meening staan wij trouwens niet alleen, getuige hetgeen ons enkele officials hier omtrent als hun opinie te kennen gaven. Dit gemis aan fijnere speltechniek wordt echter dubbel en dwars opgeheven door het fanatisme in G. A.'s spel. En de kennismaking met de kampi oenen doet het vermoeden rijzen, dat meer door een krachtig enthusiast spel dan door 'n fijnere toe passing van de spelregels, de Deventenaren hun doel bereikten. 'n Resumé van Ajax' prestaties kunnen wij ge voegelijk achterwege laten. Ajax heeft haar jaarboek 1916/17 door deze ver richtingen met nog 'n paar mooie kappitteltjes verrijkt. En het is 'n slot geworden, dat pakt" Voor hen, die ons eerste niet naar Deventer konden vergezellen, volge thans nog 'n kort relaas van het spelverloop. Gedurende de geheele eerste helft was Ajax vrijwel overwegend sterker. Met den schuins over het veld staanden wind in den rug hebben Jo Pelser en zijn discipelen het den Deventenaren warmpjes genoeg gemaakt, doch de poot-aan spelende verdediging wist onheil te voorkomen. Zandvliet in het doel (Deventer noemt hem „de taaie") had bepaald zijn dag, want de man stompte en duwde er alles uit. De gekste ballen ving hij onberispelijk en behalve het enkele malen onvoldoende wegwerken, heeft deze „taaie" vriend geen fout gemaakt. Miller sjouwt en zwoegt als 'n bezetene en schijnt de heele ploeg telkens tot den aanval door tevens technisch 'spel te inspireeren. Juist dat snelle overrompelende in de G. A.-aanvallen, waarbij de mannetjes als razenden op Smit afstormen, doet hen gevaarlijk zijn. Doch onze middenlinie, die dezen middag weer op haar sublieme wijze het spel verdeelds, brak de fanatieke attaques zooveel als mogelijk reeds vóór ze te gevaarlijk werden. Lucas, Gupffert en de Natris hebben reeds met fraaie schoten geprobeerd de kroon op hun werk te zetten, Brokman heeft ons met 'n soloren in vervoering gebracht, doch v. Dort is de gelukkige, die op 'n moment, dat niemand het verwachtte, den bal met 'n zeer verradelijke pil via den paal in het koeke- nierendoel plaatste I Door offside ontgaat ons dan 'n seconde voor halftime 'n vrij zekere kans op no. 2; maar we moeten ons voorloopig met dit eene puntje tevreden stellen, want het rustsignaal heeft weerklonken, 'n Twee-nul stand in ons voordeel zou op dat moment 'n juister beeld hebben gegeven van de krachts verhouding. Geheel afwijkend met het eerste gedeelte, is de tweede helft van den wedstrijd. Wel oefent Ajax aanvankelijk, als vóór half time, 'n zekeren druk uit en bestoken zelfs onze voorhoede mannen om beurten op hevige wijze wijze Zandvliet's doel, doch het spel neemt 'n eenigszins wilder (en minder fraai) karakter aan. Daarbij hebben de onzen ook 'n onvergeeflijke pech met hunne schoten. Lucas schiet eens rakeling over, Gupffert vóór open doel naast, 'n prachtschot van Brokman vliegt tegen den paal, etc. Is het daardoor dat Ajax, ontmoedigd, minder vastberaden speelt 1 G. A. begint zich duchtig te roeren en Couton en Fons Pelser, ovenals Smit, moeten zich geheel geven. Het toppunt van pech is 't onnoodige tegenpunt, dat G. A. maakt. Er schijnt misverstand te zijn geweest over het al-of-niet out zijn van den bal; hoe dit zij Haes profiteerde ervan en trapte in het verlaten doel 1 De stand is gelijk Begrijpelijke geestdrift onder de Deventer enthu- siasten. En Ajax begint zich te herstellen. Go-Ahead wordt finaal overdonderd, doch nauwelijks is de bal in de buurt van Zandvliet, of elf geelroode hemden vormen n muur, die zich voor 't doel opstelt als 'n onoverkomelijke hindernis, Dat geweldig-zich-geven der Deventenaren in 't verdedigen van hun doel was kortweg schitterend. Het laatste kwartier is dan weer voor Go-ahead. Smit moet voortdurend reddend optreden. In regel matig tempo vliegen de snelle G. A.-wings op ons doel af dikwijls hing ons leven aan 'n draadje 1 Doch als 't einde wordt aangekondigd is de score nog steeds 1 - 1. Het is dus aan óns te juichen! Drie der vier punten verdiend binnengehaald. Dat de stemming aan den feestdisch feestelijk was, laat zich denken. Go-ahead heeft nog braaf doorgefeest! In vol maakte stemming lieten wij 't feestvarkentje achter en spoedden ons vlug naar Mokum, waar ons 'n enthusiaste menigte opwachtte. De „three cheers" voor Ajax deden het stations plein daveren H. D. Dade HNzn. F. H. Stallmann. L v. Vliet. K. W. F. v. d. Lee. Chr. C. Holst. H. Alofs. W. F. egeman, Voorzitter, H. D. Dade HNzn., 2e Voorzitter, J. J. Grootmeijer, Secretaris, Reijnier Claeszenstr. 2, m. J. Koolhaas, 2e Secretaris, Tj. de munnik, Penningmeester, Adm. de Ruyterweg 194, j. Ph geerlings, 2e Penningmeester. H. R. Reitenga, n J Commissarissen. F. Schoevaart, W. F. Egeman, J. J. Grootmeijer, Tj. de Munnik.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 4