Toen Ajax öen Beker won! 't Was reuze Ajax - Go-Ahead. CLUBBERICHT. Van onze Enquête-Commissie. 92 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX SoU4tMlR RAN etM WawO»UNS POOR OE.PEetEt W. van Gelderen, Marnixstraat 107, door E. van Gelderen en J. J. Grootmeijer. Als ondersteunend-lid: Mej. H M. L. Langenhoff, N. Z. Voorburgwal 53, door H. F. Langenhof en J J. Grootmeijer. B. Franz, Domselaerstraat 41, door W. H. A. Gupffert en J. C. A. Smit. J. G. Peeters, Jacob van Lennepkade 254, door J. D. de Natris en J. J. Grootmeijer. H. D. Dade Hzn. Enkhuizen. Secretaris E. C. Ik zit in 't verband en ben danig gekneusd. Sommige van mijn ledematen zijn in elkaar gedeukt, andere versplinterd de hemel weet waar mijn ribben zitten. Pijn links en pijn rechts! De knoopen zijn zoowat allen van mijn jas; in mijn hoed zit 'n ventilatiegat. Aan de pijpen van mijn mooie Zondagsche pantalon, wapperen lustig de flarden Ik heb in de rij gestaan. Mijn zuur verdiende spieen offer ik gaarne voor 'n happie voetbal. Ik leef in voetbal, ik ga er in op. Ik aanbid dat spel en kan er niet buiten. Dus heb ik in de rij gestaan. Ik heb me laten stompen en duwen, gelaten en gedwee. Ik heb me onheusch laten uitketteren door n zenuw-overspannen gek, die me niet vlug genoeg in elkaar kon frommelen Ik heb het lijdelijk aangezien, dat 'n drietal brutale drommels als muizen tusschen de beenen van andere slachtoffers doorkropen, omdat het oog van Hermandad in dit geval weer zoo veelziend was Ik heb menschen flauw zien worden (vallen was onmogelijk), ik heb handen en voeten zien verwonden. Ik heb me zes kwartier lang laten dragen op de vuisten van belangstellenden, die zich dood werkten om 'n plaatsje. Hoe had ik den hemel gedankt, als dat vervloekte hek: dat maar niet dichterbij wou komen, bezweken ware Maar het hek bleef er èn de vuisten! Toen ik in de schemering op de tribune sukkelde werd juist het einde geblazen En op m'n afgebeulde lijf stortte zich 'n woest juichende losgelaten bende. Toen ik geestelijk versuft en lichamelijk verpletterd 't hek uit hobbelde, biggelde 'n traan uit mijn linkeroog en 't is, dat mijn rechter dichtgeslagen was, anders had de directie van het Stadion, die mij juist aan stuurboord zij met 'n lading lood passeerde, 'n blik opgevangen, die haar de lust zou ontnomen hebben, nog eens zoo hartelijk gasten te ontvangen Nu zit ik in mijn windsels. Pijn links, pijn rechts; verbrijzelde ledematen, onvindbare ribben, één oog, geen toonbare broek en 'n openlucht hoed Wat was 't toch mooi in het Stadion 0, wat heb ik een lol gehad! 't Was reuzeI VLOKKIE. Uitslag: Ajax - Go-Ahead 2-1. Zondag a s. te Deventer: Go-Ahead - Ajax (2 uur). Vertrek C. S. 9.22. Bijeenkomst precies 9 uur onder de klok. Geen gezelschapbiljetieder supporter zorge dus zelf voor kaartjes! J J. Grootmeijer, Reijnier Claeszenstraat 2. Secr. Candidaat gesteld als werkend-lid, de Heeren H. v. d. Zee, Heiligeweg 53, door het Bestuurder vereeniging. J. G. Clu-wen, iste Sweelinckstraat 15, door J. H. Bakker en J. J. Grootmeijer. P. Finklenberg, Daniël Stalpertstraat 96, door het Bestuur der vereeniging W. F. Koningsveld, Linnaeusstraat 27, door het Bestuur der vereeniging. A. A. van Dillen, Pieter Baststraat 2a, door F. C. v. d. Berg en J. J. Grootmeijer. J. G. N. Möhlmann, 2de Constantyn Huygensstr. 34, door J. J. Grootmeijer en ondergeteekende. P. Joosten, 2de Hugo de Grootstr. 14, door F. C. v. d. Berg en J. J. Grootmeijer. K. W. v d. Toorren, iste van Swindenstraat 114, door R. P. J Vunderink en L. Aarsen. B. Sarphatie, Blasiusstraat 64, door Gebr. Arnold. Als adspirant-lid, de jongeheeren H. Smit, Marnixstraat 26, door A. Rous Jr. en J. de Boer.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 4