Nagekomen berichten. Zondag 1 April 1917. De wedstrijd Meeuwen 4 - Ajax 6. 6o CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX D. F. C. heeft de volgende opstelling: v. Hemert Bouwman Nijland Triebei Swart Hoefnagel de Bruin v. Twist Dirks de Wijs Zwaag waartegen Ajax hare gewone ploeg brengt, op Hordijk na, die door '11 lichte ongesteldheid zijn plaats niet kan innemen. Goosen treedt op als invaller. 't Genoemde briesje doet geweldig zijn invloed gelden en D. F. C. kan in de eerste helft het spel slechts sporadisch naar de Ajax-helft verplaatsen. De blauwhemden oefenen dan ook 'n sterk overwicht uit en stellen v. Hemert op den proef. Met het schieten wil het echter niet lukken en daarenboven is Bouwman geweldig in actie. Toch kan bij dezen stand van zaken doelpunten niet uitblijven en Broek man weet uit 'n mooie center van links den bal keihard onder de lat te schieten (1 - o). Het gejuich, dat losbarst moet tot ver in den omtrek gehooid zijn Overigens kenmerkte zich de eerste helft niet door bizonder enthusiasme, al waren er zeer fraaie spelmomenten, o.a. denken wij aan het wegstompen van goed geplaatste corners door Barend, den reus. Interessanter echter was het tweede gedeelte. Het spel was aanmerkelijk pittiger en vuriger Ajax toonde zich ook tegen wind de meerdere, moest zich alleen wat meer inspannen en dit bracht het spel op hooger peil. Het begin is sensationeel. De Natris brengt snel op en passeert over de heele linie. Wim krijgt 't ding voor zijn voeten en deponeert 't buiten bereik van V. Hemert in het net 1 (2 - o). Het Ajax-spel blijft voortdurend superieur en al werkt D. F. C. hard en is de linkerwing vrij gevaarlijk, het verloop toont duidelijk aan, dat de overwinning aan onze zijde zal zijn. Barend v. Hemert de onverzettelijke en kalme v. Hernert moet steeds op zijn qui vive zijn en verricht dan ook schitterend werk. Als eens Broekman op hem afstormt pikt hij in volmaakte Göbelstijl 't leer van Theo's voeten af. Bravo, dat was mooi werk Aan de andere kant probeert de Wijs zoo nu en dan Smit te verschalken, maar hoe onverwachts ook de schoten zijn, onze doelman is er bij. Wanneer Lucas en v. Dort het D F. C. doel weer eens gevaarlijk naderen heeft de eerste succes met 'n kogel en Barend moet voor de derde maal visschen (3 - O). Verschillende schoten gaan nog naast of worden op goede wijze door v. Hemert opgevangen of weggestompt. Hoe ver ook deze doelwachter met zijn geweldige kracht den bal in het veld zendt - hij trapte vaak van goal tot goal - de Dordcsche voor hoede vindt in de schitterend werkende Pelsers c. s, de meerderen en het einde komt met 'n welver diende overwinning der onzen. Wij plaatsten ons dus in de Finale en V. S. V. (het pittige 3e klassertje uit Velsen) zal onze tegen partij zijnl Past op mannen, dat de beker ons is. Het zal 'n speciale vreugde zijn voor den betreffenden vertegen woordiger van den N. V. B. juist aan Ajax den Beker ter hand te stellen De overige resultaten van heden waren: Ajax II kon zijn laatste overwinning in de com petitie boeken en sloeg Kampong II op ons terrein met te verwachten groote cijfers, 9-0. Ons tweede elftal heeft een schitterend competitie seizoen achter den rug; men raadplege slechts onderstaande cijfers goals gesp. gew. gel. verl. punten voor tegen 16 15 1 o 31 95 7 Jammer genoegen ontbreken er nog 5 doelpunten^ het had zoo mooi gestaan, goals voor: 100. Niettemin,, het blijft een schitterende prestatie, waarvoor alle Ajaxreserves hulde en lof verdienen. Ajax VI dat den wedstrijd tegen Hortus III moest overspelen, slaagde er in met 1 - O te winnen en krijgt een goede kans om in de kampioenswed strijden als nummer één te eindigen. Ajax adspiranten hadden met> de adspiranten van de Meeuwen weinig moeite en wonnen met 4 - 1 Resumeerende is het resultaat van dezen Zondag: goals gesp. gew. gel. verl. voor tegen 4 4 o o i7 1 Wij ontvingen onderstaand verslag over een wed strijd van Ajax 6. Wegens plaatsgebrek moest dit wachten tot het nummer van heden: Het zesde ging ditmaal te gast bij de Meeuwen 4 ploeg. Reeds vroeg was 't geheele elftal op 't appèl en na ons in een benauwd hokje van eenige kubieke meters inhoud in de Ajaxkleuren te hebben gestoken ging 't naar het veld. Een heel aardig terrein, alleen een beetje vet door de gevallen regen. Even lostrappen, dan fluit scheidsrechter Schmidt beginnen. Direct na den aftrap ondernemen de Meeu wen, die de wind mee hebben, een pittigen aanval^ doch deze wordt door de Ajaxbacks onderbroken en het spel spoedig naar de Meeuwenhelft verplaatst. Het gaat nu een poosje op en af, nu zijn het de Meeuwen die gezamenlijk opbrengen, dan weer wordt de Ajaxvoorhoede aan het werk gezet. Het spel begint al een beetje futloos te worden, als eindelijk de. linksbuiten der Meeuwen, die steeds uitblonk, door een misverstand in onze achterhoede met een vinnig schot in den rechterhoek weet te doelpunten, onder geweldig gejuich van een paar honderd kijkers, voor het grootste deel Meeuwen supporters. Nu komt de echte stemming er in en onze jongens,, het kampioenschap voor oogen, ondernemen eenige fiksche aanvallen. Nog geen 5 minuten zijn verloopen,.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 8