VARIA. Ajax V verscheen slechts met 7 spelers en waar al onze lagere elftallen in het veld waren, was het niet doenlijk om een viertal invallers te rcquireeren. Een smadelijke 5—O nederlaag en zooveel pop boete 1 Wij vertrouwen dat het Bestuur op de boosdoeners de regl. straf zal toepassen, om het onaangename wegblijven zonder bericht den kop in te drukken. Ajax VI dat D. E. C. IV ontving speelde een zwaren wedstrijd. Nadat wij driemaal gescoord hadden, kwamen de D. E. C'ers geducht opzetten en werd de stand 3 2. De kleine Lus en de nog kleinere Smit dribbelden toen een paar maal handig door de D. E C. verdediging en tenslotte wonnen wij met 52. De wedstrijden om den Gouden Meerbeker. M. Lucas wint de gouden charivari. Het 100-ste doelpunt WILLEM II 32 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Ten slotte de Ajax adspiranten die de Blauw Wit adspiranten een lesje gaven met 7 O en daardoor in regelmatig tempo op de ie plaats aan stevenen. Wij kunnen mededeelen, dat deze wedstrijden uiterst belangrijk beloven te worden. Reeds hebben definitief ingeschreven: Willem II, D. F. C. I en Ajax I. Met de vierde deelnemende vereeniging is de Regelingscommissie nog in briefwisseling. Het pro gram voor deze wedstrijden zal er als volgt uitzien Goeden Vrijdag: Ajax- isten Paaschdag: Willem II-D.E. C. I 2den Finale. Zoo juist bij het ter perse gaan van dit nummer, bereikte ons het bericht, dat als vierde vereeniging D. V. S., Rotterdam, heeft ingeschreven. Het eerste doelpunt, in den wedstrijd Willem II- Ajax gemaakt, was een Jubileum-doelpunt! Het was de 100ste goal door ons in dit seizoen gescoord. Het lijstje, dat wij hieronder afdrukken, toont aan welke respectable totaal-score onze voorhoede haalde. Volledigheidshalve merken wij op, dat in dit lijstje niet .voorkomen de wedstrijden Willem II-Ajax (1 -o) Zilveren Bal te Rotterdam en Ajax-Royal Naval Brigade (o - o), in welke ontmoetingen de Ajax- voorhoede er niet in slaagde te doelpunten. Inmiddels onze felicitaties aan M. Lucas, den ge lukkigen maker van het jubileum-goaltje, die daar door eigenaar werd van de charivari, een fraai be werkte medaille, uitgeloofd door den Heer J. Ph. Geerlings. Doelpunten (voor) 1916/17 6 Augustus te Hilversum Go-ahead 1 20 Amsterdam A F. C. 3 27 den Bosch Wilhelmina 5 3 September Amsterdam Quick 2 (Den Haag) 10 Rotterdam Hercules 2 17 Sparta 3 24 Amsterdam A. F. C. S 1 October U. D. 4 8 L. V. V. 9 15 N A. C. 6 22 E. D. 0. 2 29 Tubantia 8- 5 November Alkmaar Alcmaria 6 12 1 Amsterdam D. E C 5 26 Spartaan 1 10 December O. D. E. 4 17 A. F. C. 3 24 Haarlem E. D. O. 3 26 Amsterdam D.F C. 4 31 Z. V. V. 11 7 Januari Spartaan 2 21 A. F. C. 2 18 Februari Leiden L. V. V. 8 5 Maart Amsterdam Willem II 4 11 Maart Alcmaria 9 112 doelp. Gemiddeld 4,48 goals per wedstrijd. In het Sportblad schrijft Krabbelaar het volgende: Toevalligerwijze kreeg ik het volgende visitekaartje in handen AF.C. „AJAX" Bezorgt begrafenissen van le klasse Clubs. Terwijl ik in de Tilburgsche Nieuws- en Adver tentiebode, weekblad voor het huisgezin, de navol gende advertentie knipte f Heden sneuvelde, als slachtoffer van het groote Ajax-offensief, op het veld van eer, aan de Kruislaan te Water graafsmeer kampioen van nederland, in den aanvalligen leeftijd van enkele maanden. De diepbedroefde Tilburgenaars. Tilburg, 4 Maart 1917. KRABBELAAR.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 8