den stand op 4-0 te brengen, het einde De lagere elftallen. AJAX III: Na een rustperiode van twee maanden kwam eindelijk ons derde elftal Zondag 4 Maart j.l. weer eens in het veld, n.l. tegen Amstel II op het terrein van deze laatste. Ofschoon wij slechts met tien spelers uitkwamen, wisten we toch 'n 2 - 1 zege te bevechten, waardoor het vrij zeker is, dat wij op het ranglijstje de vierde plaats zullen bezetten. AJAX IV: Dit elftal ontving A. F. C. IV en had tegen onze naaste buren een zwaren strijd, want deze slaagden er in viermaal 011s net te vinden. Waar echter de rood-witte voorhoede zesmaal den bal langs den A. F. C.-keeper deed vliegen, bleef de overwinning ons. FEUILLETON. r Ajax II op de Hilversumsche hei! Zondag 11 Maart 1917. Hilversum II Ajax II 0 2. 3° CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Ajax zich 'n paar minuten uit de omknelling wist los te maken slaagt v. Dort er waratjes in, een doelpunt, dat zuiver te danken is aan zijn doortastend en onvermoeid werken. Nog een kwartier rest den spelers. Maar het lot van W. II is beslist en de periode, dat zij speelt als een geslagen team, schijnt met dit vierde doelpunt ingeluid. Toch geeft zij den moed niet geheel op - 'n groote verdienste inderdaad - en tal van corners worden op ons doel geforceerd, maar telkens opnieuw weet een Ajax-hoofd of been onheil te voorkomen. Smit geeft geen kans, en al drukt hij een paar maal den bal ietwat te innig aan zijn hart, zoodat het 'n tikje angstig wordt, hij vrijwaart zijn doel voor de eer door een Kampioens schot te worden ontheiligd. Reeds zijn honderden menschen naar den uitgang gestroomd, als onder het ontzettend gejuich der menschen massa Bergmeijer, die naar genoegen floot, aankondigt. Deti spelers wordt een warme ovatie bereid en waarlijk, zij hebben het wel verdiend. Het was 'n uiterst gezellige middag geweest, dien zij hunne supporters hadden bezorgd Wel opgetogen over dit schitterend resultaat, gingen de trouwe aanhangers huiswaarts. 'n Nieuwe overwinning der onzen! En welk eene Wie volgt! De NIEUWE TILBURGSCHE COURANT schrijft naar aanleiding van dezen wedstrijd: Gisteren verloor Willem II in een vriend schappelijke ontmoeting met 4o van Ajax «in Amsterdam. De oorzaak van deze groote j nederlaag is behalve aan het uitstekende spel «der Amsterdammers, voornamelijk te wijten «aan het enorme gladde kleiveld, waarop onze stadgenooten zich absoluut niet thuis gevoelden. Aanhoudend werd met den grond kennis «gemaakt, terwijl het bekende fijne samenspel in het geheel niet wilde vlotten, wijl de bal telkens door de klei werd tegengehouden. De «Amsterdammers die gewoon zijn op dergelijke velden te spelen, waren juist in hun element en speelden een forsch, goed doordacht spel, «wat hun een wel verdiende maar geflatteerde «overwinning bracht. Willem II was bovendien vleugellam, daar de beide buitenspelers, v. Asten en M. v. «Beurden verhinderd waren. De beide invallers «werkten wei hard, maar om te voldoen in het Willem II elftal is niet zoo heel gemakkelijk. Vooral na rust toen de Willem Il'-ers op «dreef kwamen, werden de vleugelspelers gemist «en werd er veel verknoeid, wat anders besliste doelpunten zou hebben opgeleverd. «Met rust was de stand 3-0. »In de tweede helft komen de kampioenen «er meer en meer in en nemen zelfs nu en «dan het spel geheel in handen, maar het geluk is hen thans niet genegen. Zelfs weten de Ajaxiden even voor tijd de leiding te vergrooten. >Er bestond in Amsterdam buitengewoon «veel belangstelling voor dezen wedstrijd. Onge veer 12000 toeschouwers waren aanwezig, terwijl »nog honderden moesten worden geweigerd, «omdat er geen plaats meer was". Egsgsc Daar stonden we met onze onvolledige ploeg in de vestibule. Aardig gemopper over Grootmeijer's afwezigheid. Dan Maassen er ook al niet. En onze sympathieke André de Kruyff, de captain van de reserves, ziek te bed, dank zij appendicitis, de meer en meer moderne kwaal! 't Zag er mooi uit. Langzamerhand kwamen de invallers opdagen, w.o. v. Os. die de linksbuitenplaats zou bezetten, terwijl Herckel de Kruyff vervangen zou. Eerst toen de heeren kalmpjes gezeten waren en, diep in de kussens weggedoken, diverse boomen, resp. „bosschen" begonnen op te zetten, kwam de goede luim terug. Hier waren allen het over eens: Er moest gewonnen worden. Anders was het foetsie foetsie Kampioenschap! Op 'n somber zolderkamertje moesten de mannen zich verkleeden en Reynolds gaf onder die bedrijvigheid de laatste vaderlijke vermaningen. Toen ging het in de richting van het veld, 'n wel ongelijk maar toch goed bespeelbaar stuk hei, op zeven minuten afstands van de kleedbox. Even lostrappen en scheidsrechter v. Leeuwen fluit beginnen. Het echt gemoedelijke publiek, dat langs de lijntjes staat, verkondigt luide zijn meening en beweert, dat de wedstrijd voor Hilversum bij voorbaat als verloren is te beschouwen, „want zu hebbu 'n Aamsterdaamsche scheidsrechter". O zoo, Koos! Van den aftrap gaat Ajax regelrecht op het vijandelijke doel af, maar het blijft slechts bij een verkenning. Hilversum beantwoordt dit bezoek en komt op haar beurt eens een visite afleggen bij

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 6