Van week tot week. Commissarissen van Orde. Daarom roepen wij de hulp in van de Ajax- leden, en wel op die dagen, dat de toeloop van kijklustigen groot en assistentie gewenscht is. Van onze Enquête-Commissie. Rectificatie. Zondag 4 Maart 1917. Ajax I Willem 11. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 2 7 Uitslagen Zondag n Maart 1917: Ajax I - Alcmaria I: 9 0; Hilversum II - Ajax II: o2; Ajax IV - R. U. C. II: 3 1; Ready - Ajax V: 5o, w. n. o. AjaxVI- Neerlandia IV: 5 - 2Ajax Adsp. - Blauw-Wit Adsp.7o. Programma voor Zondag 18 Maart a.s. Z. V. V. I - Ajax I te Zaandam Hercules III - Ajax IIBlauw-Wit III - Ajax III R.U.C. II - Ajax IV Ajax V - V.R. A. IVR.U.C. III - Ajax VI (11 uur) Hortus Adsp. - Ajax Adsp. (11 uur). De goede orde op het Ajax-terrein laat tijdens de laatste wedstrijden te wenschen over, Tot nu toe had het Bestuur, met behulp van een vijftiental controleurs, de leiding in handen Echter, bij de steeds groeiende belangstelling ter gelegenheid van Ajax-wedstrijden, is ons de leiding wel eenigszins ontgaan. Het Bestuur vraagt de medewerking van een 30-tal Heeren, w.l. of o.l., die noodig zijn onzen Bewakingsdienst te cóntroleeren en te assisteeren. Er moet b.v. toezicht op gehouden worden, dat het publiek niet van den rang, waarop zijn plaats biljet recht geeft, overloopt naar een hoogeren rang, zooals dit nu reeds eenige malen is voorgekomen. En een dergelijk aantal assistenten is bovendien zeer noodig om de doorbraken van de controle-cordons te voorkomen. Het is natuurlijk niet de bedoeling, dat deze leden gedurende den geheelen wedstrijd actief zijn. Nadat de wedstrijd begonnen en ieders aandacht op het spel gevestigd is, kan het werk van deze terrein commissarissen als geëindigd worden beschouwd. Wij zullen verder maatregelen nemen, dat voor deze Heeren-Commissarissen en hnnne dames, naast onze Gereserveerde Tribune, een ander gedeelte wordt afgebakend, speciaal voor hen bestemd. Wij twijfelen er niet aan, of een dertigtal onzer leden zal zich beschikbaar willen stellen. De Gouden Meerbeker-wedstrijden staan voor de deur en het spreekt, dat de regeling dan uitstekend moet zijn De Secretaris der vereeniging ziet dan ook opgave van hen, die zich beschikbaar willen stellen, gaarne ten spoedigste te gemoet. Voorgesteld als werkende leden de Heeren: W. G. Peet, Mauritskade 112 door Gebr. Schuller. Th. Segaar, Fred. Hendrikplantsoen 36 door M. Segaar en J. J. Grootmeijer. X J. Goudswaart, Marinierstraat 1gaf zich aan ons op. P. Kuijper, Zuideinde A 106, Oostzaan, gaf zich aan ons op. als ondersteunende leden de Heeren B. Machanicus, Middenweg 77, Watergraafsmeer door B. Levie en J. J. Grootmeijer. R. Stevens, Sarphatistraat 187 door J. Pelser en Tj. de Munnik. H. F. Petersen Jr. Heerengracht 215 door Tj. de Munnik en J. J. Crootmeijer. W. van Diest, Fred. Hendrikplantsoen 361 door J. J. Grootmeijer en onderget. G. Ph. Hesp, 2e Jan v. d. Heijdenstraat 10 door J. J. Grootmeijer en onderget. H. G. Schroder, Lod. Tripstraat 18 door J. J. Groot meijer en onderget. J. A. v. Batenburg, Jac. van Campenstraat 9 door v. Batenburg en Fons Pelser. Z. L. Reyman, Alb. Cuypstraat 254 door Fons Pelser en J. J. Grootmeijer. L. Verbruggen en J. Verbruggen, Ferd. Bolstraat 117 gaven zich aan ons op. H. D. DADE H.Nzn. Secretaris E -C. Enkhuizen. Het drukzettersduiveltje heeft 011s in het vorig nummer tQt zijn slachtoffers gemaakt 1 En hoe 1 Onder deze rubriek schreven wij in het verslag L.V. V. Leiden - Ajax, nadat wij over het bom bardement verteld hadden waaraan de L.V.V.-veste in dien wedstrijd was blootgesteld „Waar bleven de troepen om nu, zooals in 1574, Leiden te ontzetten En ziet: Het bovenbedoelde duiveltje, dat in den drukker gevaren scheen, liet hem dit heele zinnetje onder het verslag Ajax VI-A.F. C. VI plaatsen, in stede van het af te drukken in het verslag over Leiden, waarin wij het gezet hadden 1 En daar doet dat zinnetje natuurlijk aan als 'n Spaansche hellebaardier in een regiment Tommies 1 Anders gezegderg mal. Maar de opmerkzame lezer zal de stoutheid van het zetters-demoptje wel reeds begrepen hebben! De Nederlandsche Kampioenen boeken een 40 nederlaag. De revanchewedstrijd tegen Willem II, waarop Ajax en haar duizenden aanhangers reeds langen tijd wachtten, en die bereids was uitgesteld, kon eindelijk op Zondag 4 Maart j.l. worden gespeeld. De moeilijk bevochten zege van Willem II, in de Finale van de Zilveren Bal wedstrijden te Rotterdam, begin dit seizoen, deed in Ajax-kringen sterker dan

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 3